Ήρθε το DiVIDE+ !!!!!!

Εμένα επιτέλους θα μου το στείλει μεσα στην εβδομάδα, για να το έχω, ελπιζω, την άλλη. Η πλάκα είναι ότι θα το έπαιρνα πιο γρήγορα απ'αυτόν (τον λεγάμενο, δε λεω ονόματα), αλλά μπουουούρδες.... (που λέει και η Σαπφω Νοταρά). Πλάκα πλάκα, 5 μηνάκια περάσανε...
 
Rygar είπε:
Εμένα επιτέλους θα μου το στείλει μεσα στην εβδομάδα, για να το έχω, ελπιζω, την άλλη. Η πλάκα είναι ότι θα το έπαιρνα πιο γρήγορα απ'αυτόν (τον λεγάμενο, δε λεω ονόματα), αλλά μπουουούρδες.... (που λέει και η Σαπφω Νοταρά). Πλάκα πλάκα, 5 μηνάκια περάσανε...
5 μήνες????? :xm: :xm:

να υποθέσω ότι παρήγγειλες έτοιμο ή απλώς άργησε να το φτιάξει?
 
Anestis είπε:
και να σου πω τώρα..

λίγο το ότι δεν ξέρω τσέχικα, λίγο το ότι είμαι 2 μέρες ξενυχτισμένος και δουλεύω δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα όλες τις δυνατότητές του...

Το στάνταρντ είναι ότι παίρνει ποντίκι ...ps2 η καινούργια έκδοση..

...ωραία...κάνει κάτι άλλο?? μπορεί να πάρει ΚΑΙ χειριστήριο?

Πόσο κοστίζει δεν κατάλαβα...

Μπορώ να πάρω αυτό να έχω joystick και να κολλήσω και το divIDE επάνω? ή μήπως είναι μόνο για ποντίκι και δεν υποστηρίζει χειριστήριο?
 
Plink είπε:
και να σου πω τώρα..λίγο το ότι δεν ξέρω τσέχικα, λίγο το ότι είμαι 2 μέρες ξενυχτισμένος και δουλεύω δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα όλες τις δυνατότητές του...

Το στάνταρντ είναι ότι παίρνει ποντίκι ...ps2 η καινούργια έκδοση..

...ωραία...κάνει κάτι άλλο?? μπορεί να πάρει ΚΑΙ χειριστήριο?

Πόσο κοστίζει δεν κατάλαβα...

Μπορώ να πάρω αυτό να έχω joystick και να κολλήσω και το divIDE επάνω? ή μήπως είναι μόνο για ποντίκι και δεν υποστηρίζει χειριστήριο?
Είστε απίστευτοι ώρες ώρες..... :D

Υποστηρίζει kempston joystick, kempston mouse, Fuller Joystick, Amiga Mouse, PS/2 και USB ποντίκι. Δουλεύουν όλα τα τρία πλήκτρα ανεξάρτητα και η ροδέλα. Υπάρχει driver ακόμα και από BASIC. Δουλεύει σε δύο modes turbo x4 και slow (κανονικό). Αλλά απορώ γιατί κάθομαι και τα ξαναγράφω...... http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=3639
 
μάλιστα...εφόσον μπορώ να συνδέσω οποιοδήποτε joystick και οποιοδήποτε ποντίκι...θα με ενδιέφερε και εμένα ένα τέτοιο εξωτερικό...(δεν θα ήθελα να πειράξω τον +2)
 
NΑ.... είτε τα links στο post του Ανέστη

http://www.worldofspectrum.org/forums/showthread.php?t=18166

Ο Rygar αναφέρεται στο DivIDE plus, εξού και η μεγάλη καθυστέριση.

Αλήθεια Ανέστη το δεύτερο Κ-mouse interface για που το θέλεις? O Velesoft δέχεται μόνο παραγγελίες των 10?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
gtsamour είπε:
Αλήθεια Ανέστη το δεύτερο Κ-mouse interface για που το θέλεις? O Velesoft δέχεται μόνο παραγγελίες των 10?
Το θέλω για μένα... :precry: Μου άρεσε έτσι που δουλεύει και θα ήθελα να παίξω μια φορά με φίλους διπλό UN Squadron με δύο ποντίκια ;-).

Ο Velesoft από ότι μου είχε πει 10 είναι ο ελάχιστος αριθμός παραγγελιών που δέχεται και αυτό μάλλον από τον κατασκευαστή της πλακέτας...
 
Μακάρι αλλά πολύ φοβάμαι ότι δύσκολα θα μαζέψουμε συμμετοχές για 10 κομμάτια εδώ στο GRM. Εγώ πάντως αν είναι να συμπληρωθεί ο αριθμός και έλλειπε ένας, θα προσφερόμουν να πάρω και δύο. Νομίζω 30ευρώ τα έδινε ή κάνω λάθος?

Αν τελικά πάρω δύο, έχουμε ήδη 4 κομμάτια κλεισμένα.

Ο Rygar θα πάρει και αυτός σίγουρα οπότε 5 :D

Λοιπόν τα features που έχει είναι

Κ-MOUSE 2008 features:

- PS/2 mouse support ( 3 buttons + wheel )

- enable swap left/right mouse buttons

- disable/enable mouse wheel support on buttons port

- interface can work as kempston joystick interface only(if inhibit is active and port #1F enable)

- is possible detect new k-mouse (IN FEDF / IN 7EDF return )

- enable read state of port 7FFD !!!! K-MOUSE back-up last writed value to port 7FFD and return full 8bit data on new ports.

- master and slave switch for connect two K-MOUSE interfaces in one ZX

- K-MOUSE is possible switch to SLAVE mode (slave mouse use different port adress with A15=0)

- Kempston joystick / Amiga mouse(A-MOUSE) / fuller joystick support

(Kempston with 3 fire buttons, A-MOUSE with 3 buttons, FULLER with 3 buttons)

- add sofware controlled INHIBIT (OUT FEDF,128 = inhibit K-MOUSE interfaces)

- during interrupt time K-MOUSE return to data bus correct vector adress(low 8 bit) #FF. (only pull-up data bus by resistors 150 Ohm). Russian software with incomplette vector table(2b adress only) will work correct.

- mouse speed switching (full speed / slow (4x) ). Slow mode is perfect for artists.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
παιδιά...εσείς που το παραγγείλατε...

σας έστειλε κάνα μήνυμα ο τύπος?
 
Μου έστειλε τελικά πριν από λίγο ότι η παραγγελία μου είναι υπό επεξεργασία...

και ότι θα με ενημερώσει μόλις είναι έτοιμη για αποστολή...
 
τα ιδια...αντε ελπιζω συντομα να εχουμε νεα διοτι ξενερωνω και ευκολα :nervous:
 
Wally είπε:
τα ιδια...αντε ελπιζω συντομα να εχουμε νεα διοτι ξενερωνω και ευκολα :nervous:
πωπω...το ίδιο πρόβλημα έχουμε βρε συ...

μιλάμε καθόλου υπομονή δεν έχω με τέτοια πράγματα...

να δεις σήμερα ταράκουλο που έχω πάθει που μου ήρθε το multicart για το vectrex και δεν παίζει ...και πρέπει να περιμένω να μου στείλουν άλλο :cry: :cry:
 
Κάντε υπομονή γιατί είναι πραγματικά δύσκολο να βρείς ακόμα και το απλό divide πια. Και αξίζει πολύ τον κόπο.

Αααα, ο τύπος θα σας ρωτήσει ποιο firmware θέλετε να έχει η eprom. Πείτε του το Fatware.
 
gtsamour είπε:
Αααα, ο τύπος θα σας ρωτήσει ποιο firmware θέλετε να έχει η eprom. Πείτε του το Fatware.
Ότι πεις αφεντικό!

Εντάξει πάντως, πιστεύω ότι επειδή παραγγείλαμε τα κιτ που δεν θέλουν συναρμολόγηση (άρα έξτρα χρόνο) από εκείνον...θα τα πάρουμε σχετικά σύντομα!
 
Τι θές εσύ σε αυτό το thread? Ήρθες να μας κουτσουλήσεις? :D

Oι ενδιαφερόμενοι για το K-mouse interface να ξέρουν οτι υπάρχει πιθανότητα λίαν συντόμως να ανοίξει thread για δήλωση συμμετοχών.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ωραίο... πολύ βολικές αυτές οι λύσεις, και το UI καλό επίσης!
 
gtsamour είπε:
Oι ενδιαφερόμενοι για το K-mouse interface να ξέρουν οτι υπάρχει πιθανότητα λίαν συντόμως να ανοίξει thread για δήλωση συμμετοχών.
Αει στο καλο, θα παρω κι εγω ενα.
 
Φυσικά και καλά θα κάνεις γιατί το Κ-mouse interface είναι πολύ super επινόηση, άσε που μόνο αυτός το φτιάχνει (αυτός το επινόησε κιόλας). Φτιάχνει και άλλος ένας στην Ολλανδία αλλά η δουλειά του είναι πολύ προχειράντζα και ζωρίς πλαστικό case.

Παιδιά όσοι παραγγείλατε DivIDE να ενημερώνετε εδώ έτσι για να ξέρουμε που βρίσκεται το θέμα :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα