Όταν το "R-TYPE" γινόταν "ΡΕΤΙΡΕ" και άλλα πολλά...

έχω κι εγώ μερικά

AFTERBURNER--> ΑΦΤΕΡ ΜΠΑΡΝΕΡ

GRYZOR--->ΚΡΙΖΟΡ

STRIDER---> ΣΤΡΗΝΤΕΡ

MSX--->ΜΙΣΙΞ
 
Οποιος δεν "επιασε" το ποστ του Ντινου λιγο πιο πανω, να φύγει από δω και να γραφτεί στο Κοζμοπόλιταν :D
 
Παλληκάρια, δεν παίζεστε !! :rofl:

Λοιπόν, για να μην κάθομαι να γράφω απο την αρχή, παραπέμπω σε μία λίστα μου απο παλίοτερο thread. :D
 
Rygar είπε:
Οποιος δεν "επιασε" το ποστ του Ντινου λιγο πιο πανω, να φύγει από δω και να γραφτεί στο Κοζμοπόλιταν :D
Εγω δεν το επιασα αλλα τωρα ντρεπομαι να ρωτησω :ρ
 
Ελα ρε!!! :D :D:D

Για διάβασε το όνομα του παιχνιδιού γυρνώντας όλα τα γράμματα στα ελληνικά...ντάξει τώρα; :D
 
Μερικα ακομα θεικα που έχω ακούσει

Atari 65 XE---65 Ξε

Ghouls n ghosts--- Γκοστ εν Γκουλ

Οι καρτες γραφικών ATI---- ατι (άλογο)

Το item Varnish στο lineage 2--βαρνισι

520st --- 520 στι.

Κλασικά τα πσαιγκνοσις-αγουεσαμ-μονκι αισλαντ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπαρχουν και χειροτερα. Απο μικρος οποτε βλεπω το λογοτυπο της Psygnosis λεω απο μεσα μου "Ψίγκνοσις" :D :D

Παντως ευρηματικος νεολογισμος. Μπορει να σημαινει κατι σαν "γνωση της ψυχης" η κατι τετοιο.
 
Δεν ξέρω γιατί αλλά με εκνευρίζει αφάνταστα όταν προφέρουν το Lineage, λάινεητζ...
 
Και εγω έτσι το ξέρω οπως και τις ATI τις ξέρω άτι.. :D
 
Kαι εγω τις ΑΤΙ τις προφερω άτι και το Lineage το προφερω λάινεητζ. Ασχετα που δεν εχω παιξει ποτε.
 
Εκτός απο εκείνα που παρέθεσα στο παραπάνω link, θυμήθηκα μόλις τώρα και ένα ακόμα κλασσικό που μου είχε πεί πριν χρόνια φίλος adventurάς: "Γκνόουμ" Ρέηντζερ (αντί για "Νόουμ").

Πάλι καλά που δεν είπε "Γκνόουμ Ράνγκερ"... :D

Oρίστε και ένα που διάβασα αρκετά πρόσφατα:

"Πλάνετσκεηπ" Τόρμεντ. :rofl: (αντί "Πλέινσκεηπ")

Ελεος !!
 
μουχαχαχαχα αρχικά έτσι το'λεγα, δεν είχα προσέξει ότι δεν υπάρχει T :D :D:D

....άσχετα αν δεν το'χω παίξει όπως είπε πιο πάνω κι ο Μικές.....

υγ. Πσύγκνοσις ρουλζ!!!!!

υγ2. Είχα πολύ καιρό να γελάσω έτσι με κάποιο θρεντ :D
 
Να πω ότι εντάξει, δεν είμαστε και οι μόνοι... κάθε φορά που βλέπω Ισπανικά βίντεο για τον Amstrad γελάω ("ΘΕΠΕΘΕ") :D
 
DINO είπε:
:animlaugh:
Άλλο ένα παιχνίδι που νομίζω δε χρειάζεται να γράψω πως το έλεγαν τα πιτσιρίκια...

attachment.php


'nuff said!

Ε, ποτέ!!! :eek: o_O
 
Κι εγώ νόμιζα πως γράφεται "planetscape" :p
 
billy είπε:
Παλληκάρια, δεν παίζεστε !! :rofl:
Λοιπόν, για να μην κάθομαι να γράφω απο την αρχή, παραπέμπω σε μία λίστα μου απο παλίοτερο thread. :D
Ντόινκ!!! :banghead:

Υπήρχε παρόποιο thread και είχα ποστάρει σε αυτό!!!

Sorry!
 
Xαχα !! No problemo αγαπητέ. :) Iσως μελλοντικά συγχωνευθούν - ίδωμεν.

Μόλις θυμήθηκα άλλο ένα κορυφαίο όνομα !! (είμαι σίγουρος ότι το έχω αναφέρει στο παρελθόν, αλλά δεν θυμάμαι σε ποιό thread...)

Aφορά το γνωστό μας Betrayal - στο κουτί του οποίου είχε ρίξει μία ματιά ο father (που δεν μιλάει σχεδόν καθόλου αγγλικά), και το αποκάλεσε... Πετραλιά !! Moυαχαχαχά. :D

Rygar είπε:
αρχικά έτσι το'λεγα, δεν είχα προσέξει ότι δεν υπάρχει T :D :D:D
....άσχετα αν δεν το'χω παίξει όπως είπε πιο πάνω κι ο Μικές.....
Aφού δεν το έχεις παίξει, συγχωρείσαι. :p (ταυτόχρονα όμως είσαι και ασυγχώρητος, διότι είναι φοβερό παιχνίδι... :D )

Λεπόν, μιά που ανέφερες το "ταμπλ τρακον" παραπάνω, θυμήθηκα ένα παιδί στο χωριό που το αποκαλούσε "Ντούμπλε" Ντράγκον. Tι πιό φυσιολογικό; :D
 
DINO είπε:
Ντόινκ!!! :banghead:
Υπήρχε παρόποιο thread και είχα ποστάρει σε αυτό!!!

Sorry!
Δε μπειράζει, είσαι και μεγαλη φίρμα....ε σόρι, εννοούσα είναι της ηλικίας αυτό το φαινόμενο να κσεχνάς

billy είπε:
Xαχα !! No problemo αγαπητέ. :) Iσως μελλοντικά συγχωνευθούν - ίδωμεν.
Μόλις θυμήθηκα άλλο ένα κορυφαίο όνομα !! (είμαι σίγουρος ότι το έχω αναφέρει στο παρελθόν, αλλά δεν θυμάμαι σε ποιό thread...)

Aφορά το γνωστό μας Betrayal - στο κουτί του οποίου είχε ρίξει μία ματιά ο father (που δεν μιλάει σχεδόν καθόλου αγγλικά), και το αποκάλεσε... Πετραλιά !! Moυαχαχαχά. :D

Aφού δεν το έχεις παίξει, συγχωρείσαι. :p (ταυτόχρονα όμως είσαι και ασυγχώρητος, διότι είναι φοβερό παιχνίδι... :D )

Λεπόν, μιά που ανέφερες το "ταμπλ τρακον" παραπάνω, θυμήθηκα ένα παιδί στο χωριό που το αποκαλούσε "Ντούμπλε" Ντράγκον. Tι πιό φυσιολογικό; :D
χαχαχαχαχαααααααααααα!! Οπως είπα, καιρό είχα να γελάσω έτσι :D :D:D. Εντωμεταξυ, διάβασα λίγο το θρεντ που είχες ανοίξει και κόλλησα στο ...Νταν Ντάρε και μάλιστα ξέρω ενα χρήστη με παρόμοιο όνομα :D

Και θα πω κι εγώ την αμαρτία μου. Το Gauntlet που ηταν το πρώτο παιχνίδι που έπαιξα ποτέ σε δικό μου home το 10988 το'λεγα Γκαούντλετ :D . Ντάξει συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες.
 
Πίσω
Μπλουζα