Αγαπημένη 80s "παιδική" SciFi ταινία

War games of course,ολα τα αλλα στην λιστα σε συγκριση με αυτο ειναι πραγματικα "παιδικα".


Το Cocoon ,το'βλεπα στα 80ς απο τα VHS λογω ελειψης ταινιων με εξωγηινους,φαντασου!



Το Daryl αγνωστο.



Το ΕΤ κλασσικο.



Το Κrull και Masters of the Universe δεν τα'χα χω δει!



Το The Last Starfighter το'δα προσφατα ,μικρος σιγουρα θα μ'αρεσε περισσοτερο..



Το The Sheriff and the Satellite Kid αγνωστο και το



Last Circuit απο τα αγαπημενα των 80ς,(οχι και πολυ)!
 
ρε παιδια μηπως ξεχνατε κ ταινιαρες οπως explorers k οι δυο ταινιες ewoks? flight of the navigator? my sciense project αγαπημενη ταινιαρα!! the ice pirates?
 
wheeled warrior είπε:
ρε παιδια μηπως ξεχνατε κ ταινιαρες οπως explorers k οι δυο ταινιες ewoks? flight of the navigator? my sciense project αγαπημενη ταινιαρα!! the ice pirates?
Μπορεί να μη μας έφτασαν οι επιλογές! Έχουμε περιορισμό μέχρι 10 επιλογές σε poll!

Αν θες, ξεκίνα μια ακόμα δημοσκόπηση με τις επιλογές που προτείνεις να ψηφίσουμε κι εκεί! ;)
 
Δεν το σκέφτηκα καν.

E.T., που είναι και μες στις 2-3 πιο αγαπημένες μου ταινίες όλων των εποχών!
 
ολες μαρεσουν!! :D

ψηφισα την War Games
 
Μιλάς σοβαρά;

Αυτή ήταν μία άθλια διαφήμιση της Nintendo σε μορφή ταινίας!
 
Wargames. Η ταινία που έχω δει 2^16 φορές. Και λίγες λέω. Και πριν λίγα χρόνια μετάφρασα και τους υπότιτλους και πρέπει να κυκλοφορεί ακόμα αυτό το avi :) (τους έχει καμμένους πάνω). Το ενδιαφέρον είναι ότι την προβάλλω και στο σχολείο στα πλαίσια του μαθήματος για την ασφάλεια των δικτύων και ακολουθεί συζήτηση με τα αληθινά και ψεύτικα σημεία του σεναρίου. Όλοι πάντως τη βρίσκουν ενδιαφέρουσα!

Υ.Γ. Από τη λίστα απουσιάζει χαρακτηριστικά το "Explorers"
 
exetlaios είπε:
KRULL χαλαρά. Πολύ "ταξιδιάρικο" ...
και εγω το ίδιο ψηφισα, χωρις να εχω δει και όλες τις υπόλοιπες! αλλα το Krull, ήταν ταινιάρα και είχε και όλα τα κλισέ που θα αγαπούσε ενα κοριτσι σε sci-fi!
 
θανος είπε:
μιλας σε nintendo freak :)
Καλά, και εγώ είμαι λίγο, όμως δεν την βάζω και στα ίδια με άλλες ταινίες της εποχής μόνο και μόνο γιατί ήταν βαμμένη στα χρώματα της Nintendo..

Όπως και να το κάνουμε, σαν ταινία είναι λίγο χάλια.. :p
 
ψηφισα ΕΤ αλλά μου αρεσε και η ταινια D.A.R.Y.L , τις υπολοιπες ταινιες της λιστας δεν τις γνωριζω
 
συγνωμη να κανω μια ερωτηση χωρις παρεξηγηση!!εισαι RetroMuseum GateKeepeR οτι και να ειναι αυτο κ δεν γνωριζεις αν οχι ολα τα αλλα εστω το cocoon??
 
@Wheeled: Να με συγχωρείς, αλλά το σχόλιό σου είναι offtopic και θα διαγραφεί.

Για τέτοιες δουλειές υπάρχουν τα pms! ;)
 
απο ολα τα παραπανω θα δωσω +1 στο Cocoon αν και για αγαπημενη ταινια θα εβαζα το Flight of the Navigator . :dribble:

Δεδομενου ομως της τελευταιας επιλογης προτιμω να δωσω ψηφο σε κατι που υπαρχει παρα σε κατι τυχαιο.
 
Krull χαλαρα....

1)Για την επικη μουσικη του James Horner.

2)Για την κουκλαρα κοκκινομαλλα Lysette Anthony.

3)Για το πεντακτινο αστερι με τις λεπιδες.
 
Τεραστιες απουσιες (ξερω οκ ειναι μονο 10 οι επιλογες) - το TRON και το Electric Dreams - πραγματικες Scifi ταινιες δηλαδη. Ψηφισα παντως το WarGames ταινια που σημαδεψε εκτος απο μια ολοκληρη γενια, και ενα ολοκληρο επαγγελμα :)
 
Πίσω
Μπλουζα