Αγαπημένοι ηθοποιοί όπως δεν τους έχουμε ξαναδεί!

Η φωτογραφία είναι από κομμένη σκηνή της ταινίας "Ένα αστείο κορίτσι" που μάλλον δε θα δούμε ποτέ , όπως πολλές άλλες...
Σαν τον Χατζηχρήστο μοιάζει ο Εμίρης!
 
Ειναι η ποζα που επαιρναν ανεκαθεν ολες οι φιναλιστ των καλλιστειων.
Θεωρειται πολυ κολακευτικοτερη απο τα ποδια σε σταση προσοχης γιατι με αυτη την τελευταια υπαρχει ο κινδυνος να δειξουν στραβα. Η Αλικη που ετσι κι αλλιως δεν ειχε ποδια ολοϊσια και προσεχε την εικονα της σαν τα ματια της, καταλαβε απο πολυ νωρις πως αυτη η ποζα τα εσωζε και την χρησιμοποιουσε διαρκως.
Μα είναι τόσο φυσική και αβίαστη η στάση της. Μέχρι και η φάτσα του Χατζηχρ... του εμίρη είναι "πώςείσ'έτσιμαρή!!"
 
Προσωπικά νομίζω ότι είναι ο εξ αριστερών...
Πρέπει να είναι αυτός στα αριστερά...
Η πρώτη μου εκτίμηση ήταν κι εμένα ο αριστερός, αλλά μου φάνηκε αρκετά κοντός για Διανέλλος. Στις ταινίες (που ήταν πια μεσόκοπος ηλικιακά) δεν ήταν τόσο κοντός, όσο φαίνεται στη φωτό. Κι με το σκεπτικό ότι: "δεν μπορεί στα γεράματα του να ήταν ψηλός κι στα νειάτα του κοντός", για αυτό επικεντρώθηκα στο δεξιό. Τι να πω, δεν ξέρω, μπορει να τον αδικεί η φωτό...:rolleyes:
 
Η πρώτη μου εκτίμηση ήταν κι εμένα ο αριστερός, αλλά μου φάνηκε αρκετά κοντός για Διανέλλος. Στις ταινίες (που ήταν πια μεσόκοπος ηλικιακά) δεν ήταν τόσο κοντός, όσο φαίνεται στη φωτό. Κι με το σκεπτικό ότι: "δεν μπορεί στα γεράματα του να ήταν ψηλός κι στα νειάτα του κοντός", για αυτό επικεντρώθηκα στο δεξιό. Τι να πω, δεν ξέρω, μπορει να τον αδικεί η φωτό...:rolleyes:
με προβληματισατε ασχημα,το σκεπτικο σας ειναι βασιμο
 
με προβληματισατε ασχημα,το σκεπτικο σας ειναι βασιμο
Ο Διανέλλος ήταν ψηλός για την ηλικία του κι ο αριστερός κύριος στη φωτό ειναι αρκετά κοντός. Κι αφού στα γεράματα ήταν ήδη ψηλός, η λογική λέει ότι στα νειάτα του θα ήταν ψηλότερος (διότι στα γεράματα "μαζεύουμε"). Δεν μπορεί να ήταν κοντός στα νειάτα κι ψηλός στα γεράματα...
Εκτός πια αν ο κύριος δεξιά είναι 2 μέτρα, οπότε τον αδικεί η φωτό :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αλατι και Πιπερι του 1969. Ο Φρεντυ Γερμανος και μαζι του οι: Βουγιουκλακη, Κωνστανταρας, Καρεζη, Μπιθικωτσης.

Προβολή συνημμένου 257902
θα μπορούσε άραγε να υπάρξει μια αντίστοιχη φωτογραφία με ηθοποιούς, μουσικούς και δημοσιογράφους του σήμερα; Κάποιοι είναι πραγματικά αναντικατάστατοι :(
 
Πίσω
Μπλουζα