Αγαπημένοι ηθοποιοί όπως δεν τους έχουμε ξαναδεί!

Ωρε ένα φιόγκο η Τζεναρα! :icon_lol:

Όμορφο μωρό ήτανε και αργότερα κουκλαρα! :love:
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί στολίζανε τα κεφάλια των μωρών κοριτσιών σαν να ήταν δώρα. Η Τζενούλα έχει πάρει το χρώμα των ματιών από τη μητέρα της η οποία ήταν ένας πολύ γλυκός άνθρωπος και που της είχε τεράστια αδυναμία.
 
Η Τζενούλα έχει πάρει το χρώμα των ματιών από τη μητέρα της
Η Τζενούλα το πήρε ΚΑΙ από τον πατέρα της, απλά ο πατέρας της (που μάλλον είχε καστανά, λέω δεν ξέρω) ήταν ετερόζυγος και επειδή το μπλε υπολείπεται του καφέ, επικράτησε το καφέ σ'αυτόν, αλλά έδωσε το μπλε στην μικρά συν το μπλε από την ομόζυγη μπλε μάνα της. Για να έχει μπλε μάτια ένας άνθρωπος πρέπει να πάρει το μπλε γονίδιο και από τους δύο γονείς, να βγει δηλαδή ομόζυγος στο μπλε.
(Μόλις έκανα σπαστική επίδειξη γνώσεων γενετικής_σκοτώστε με ελεύθερα)

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί στολίζανε τα κεφάλια των μωρών κοριτσιών σαν να ήταν δώρα.
Γιατί μάλλον δεν υπήρχαν τα κοκαλάκια να ξεχωρίζουν. Απ'όσο ξέρω γαλάζια και ροζ τότε δεν πολυ-υφίσταντο αλλά έπρεπε όλη η γειτονιά και όλο το σόι να ξέρει με κάθε λεπτομέρεια το φύλο του παιδιού. Αμ το ότι τα αγόρια φορούσαν κοντά παντελόνια στο καταχείμωνο;;; Ποιός διαβολικά διεστραμμένος επέβαλε αυτή τη "μόδα", θα σκάσω.
 
Η Τζενούλα το πήρε ΚΑΙ από τον πατέρα της, απλά ο πατέρας της (που μάλλον είχε καστανά, λέω δεν ξέρω) ήταν ετερόζυγος και επειδή το μπλε υπολείπεται του καφέ, επικράτησε το καφέ σ'αυτόν, αλλά έδωσε το μπλε στην μικρά συν το μπλε από την ομόζυγη μπλε μάνα της. Για να έχει μπλε μάτια ένας άνθρωπος πρέπει να πάρει το μπλε γονίδιο και από τους δύο γονείς, να βγει δηλαδή ομόζυγος στο μπλε.
(Μόλις έκανα σπαστική επίδειξη γνώσεων γενετικής_σκοτώστε με ελεύθερα)


Γιατί μάλλον δεν υπήρχαν τα κοκαλάκια να ξεχωρίζουν. Απ'όσο ξέρω γαλάζια και ροζ τότε δεν πολυ-υφίσταντο αλλά έπρεπε όλη η γειτονιά και όλο το σόι να ξέρει με κάθε λεπτομέρεια το φύλο του παιδιού. Αμ το ότι τα αγόρια φορούσαν κοντά παντελόνια στο καταχείμωνο;;; Ποιός διαβολικά διεστραμμένος επέβαλε αυτή τη "μόδα", θα σκάσω.
Η Τζενη ειχε πρασινα ματια οχι μπλε το ειχε πει και ο συζυγος της αυτο.Το πρασινο ειναι και πιο σπανιο χρωμα ματιων απο το μπλε και πιο ωραιο κατα τη γνωμη μου!
 
δηλαδή εγώ που έχω πράσινα μάτια να μη νιώθω άσχημα;
 
δηλαδή εγώ που έχω πράσινα μάτια να μη νιώθω άσχημα;
Ξεφεύγουμε λίγο από το θέμα αλλά τι λες βρε Uskoke; φυσικά και όχι! Στο σόι του πατέρα μου ο παππούς μου είχε τυρκουάζ μάτια, η γιαγιά μαύρα και τα περισσότερα παιδιά τους βγήκαν με απίστευτα λαδί μάτια (και ο πατέρας μου μαζί) και σκάω που δεν τα κληρονόμησα!
Και για να το λήξω εδώ από μεριάς μου, ότι χρώμα μάτια και να έχεις και για όλα τα χαρακτηριστικά που σου χάρισε η φύση δεν έχεις κανένα λόγο να αισθάνεσαι άσχημα, γιατί στο τέλος το μέσα μετρά. :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αλίκη-Δημήτρης στην κρεβατοκάμαρα τους, λίγες μέρες μετά το γάμο τους..


29527_395789633190_6313420_n.jpg

29527_395789638190_4692895_n.jpg

29527_395789648190_7673963_n.jpg

29527_395789643190_6564062_n.jpg

Πηγη: facebook "ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ, ΕΝΑΣ ΜΥΘΟΣ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ"
 
Δεν κρατιόταν η Βουγιουκλάκη. Ελπίζω να έφυγε μετά ο φωτόγραφος και να τους άφησε μόνους...:bigeyes:
Οι αντιδράσεις τους ειναι αληθινές, δηλαδή πράγματι ο Παπαμιχαήλ κοιμόταν κι η Βουγιουκλάκη τον ξύπνησε. Δεν νομίζω όμως αυτός που τράβηξε την φωτογραφία, να μπήκε απο μόνος του στο δωμάτιο έτσι στα καλά καθούμενα..
 
Κακή φωτογράφιση: τα μπουτάκια του Παπαμιχαήλ δεν φαίνονται καλά. Τζίφος!
 
Απο τις τελευταίες φωτογραφίες του Δ.Παπαμιχαήλ...

13177506_10153765065433191_8620015239463949703_n.jpg


Πηγη: facebook "ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ, ΕΝΑΣ ΜΥΘΟΣ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ
 
Πίσω
Μπλουζα