Αγαπημένοι ηθοποιοί όπως δεν τους έχουμε ξαναδεί!

Πω πω φασαρία που δεν την περίμενα από μια φωτογραφία πασίγνωστη, χιλιοδημοσιευμένη, που δεν είχε καν τίποτε το ερωτικό για να προσβάλει τα χρηστά ήθη του φόρουμ και που νόμιζα ότι το νόημά της θα γίνονταν ξεκάθαρο - το υποκριτικό και ψεύτικο φιλί Βουγιουκλάκη - Χορν μου θύμιζε το παρόμοιο φιλί Μπρέζνιεφ - Χονεκερ. Δεν νομίζω όμως ότι παραβιάζει κανέναν κανόνα του φόρουμ. Αλλά δεν είμαι εγω ο αρμόδιος να κρίνει. Αν οι διαχειριστές κρίνουν ότι πρέπει να σβηστεί ή να κρυφτεί ας το κάνουν κι ούτε θα προσβληθώ ούτε θα κρατήσω μούτρα. Μήπως τώρα μπορούμε να πάμε παρακάτω?
 
μου φάνηκε "προσβλητικό", ήταν ή δεν ήταν, το "βοήθησε θεέ μου να μην σχολιάσω)! Είναι κακό δηλαδή, το ότι δεν "θέλω" να βλέπω τέτοια πράγματα; Όχι!
Εντάξει, κάντε μας μια λίστα να ξέρουμε τι να γράφουμε. Το φόρουμ έχει κανόνες. Η προσωπική σας αισθητική, διαμορφωμένη ήδη, δεν περιλαμβάνεται σε αυτούς.
Αν σας έθιξε το σχόλιο μου δε με ενδιαφέρει. Εκτός αν είσαστε ο Χορν ή η Βουγιουκλάκη. Που δεν το φαντάζομαι.
 
Εντάξει, κάντε μας μια λίστα να ξέρουμε τι να γράφουμε. Το φόρουμ έχει κανόνες. Η προσωπική σας αισθητική, διαμορφωμένη ήδη, δεν περιλαμβάνεται σε αυτούς.
Αν σας έθιξε το σχόλιο μου δε με ενδιαφέρει. Εκτός αν είσαστε ο Χορν ή η Βουγιουκλάκη. Που δεν το φαντάζομαι.
Δεν θα το συνεχίσω γιατί:
α) Ξεκαθάρισα τη θέση μου, και
β) Ατυχήσατε, δεν είμαι ούτε η Αλίκη, ούτε ο Χορν :D Τον σχολιασμό σας τον έφερα ως εν δυνάμει παράδειγμα.

Μήπως τώρα μπορούμε να πάμε παρακάτω?
Ας πάμε στο θέμα μας :)

1620508536020.png
Ο Κώστας Τσάκωνας με (νομίζω) την Καίτη Παπανίκα στα δεξιά του.

1620508639018.png
Ο προαναφερθείς σε νεαρή ηλικία.
 
(Πρέπει να σταματήσει να σοκάρει η φωτογραφία δύο ενηλίκων που φιλιούνται και να εξηγήσουμε και στα παιδιά ότι δεν υπάρχει μόνο ένα είδος ζευγαριού. Το σχόλιο του elephadas είτε πολιτικό είτε όχι, όλοι το καταλάβαμε. Τη φωτό των Βουγιούκλω-Χορν επίσης όλοι την καταλάβαμε όπως και τον παραλληλισμό των δύο φιλιών. Δεν διαχειρίζομαι εγώ τον χώρο αλλά θα το θεωρήσω μεγάλο μείον να κατεβεί το φιλί των πολιτικών. Καιρός να πάψουμε να (κάνουμε ότι) σοκαριζόμαστε.)

Δεν θέλω να φανταστώ τι απέγινε το πάνω παιδάκι αμέσως μετά τη φωτογράφιση. Σα το καρπούζι θα έσκασε κάτω.
 
Δεν κολλαει και με την φιλοσοφια και το επιπεδο του συγκεκριμενου φορουμ!

Συγχωρεσε με αλλα τετοια φωτογραφια δεν εχω δει ποτε μου σε αυτο το φορουμ απο το 2007 που εχω γραφτηκα.
Σας συγχωρώ. Αλλά τυχαίνει να έχω εξαιρετική φωτογραφική μνήμη. Όσα χρόνια κι αν περάσουν σπάνια ξεχνάω κάτι που έχω δει.


Και το κλείνω εδώ το θέμα. Ειλικρινά δεν έχω τίποτα άλλο να πω.
 
Ναι έχετε δίκιο εκείνη την εποχή είχα πένθος επειδή έχασα τον πατέρα μου για αυτό δεν την είχα δει. Λυπάμαι που δεν το είχα δει...

Και σταματήστε να ασκείτε συνέχεια επιρροή λόγω της σχέσης που έχει το φόρουμ με την ελιά (φωτογραφία στο προφίλ σας) για να πείσετε με τα επιχειρήματα σας για κάτι που δεν αλλάζει και είναι έκφυλο.

Μπορεί να έχετε διαφορες φιλικές σχέσεις με πολλά μέλη αλλά και εγώ κάποτε ήμουν στη συντονιστική ομάδα του φόρουμ πριν γραφτείτε ακόμα στο φόρουμ και γνωρίζω πολύ καλά τους κανονισμούς και τον σεβασμό στα μέλη του.

Καλό είναι να ζητήσετε και εσείς συγγνώμη μιας και το έχω κάνει από σεβασμό και εγώ (και παλιότερα προς εσάς αν θυμάστε σεβομενος το έργο σας) όπως και τώρα αφού σέβεστε το φορουμ και τα μέλη του.

Εκτός αν θίχτηκατε ?
 
Τελευταία επεξεργασία:
Και σταματήστε να ασκείτε συνέχεια επιρροή λόγω της σχέσης που έχει το φόρουμ με την ελιά (φωτογραφία στο προφίλ σας) για να πείσετε με τα επιχειρήματα σας για κάτι που δεν αλλάζει και είναι έκφυλο.

Μπορεί να έχετε διαφορες φιλικές σχέσεις με πολλά μέλη αλλά και εγώ κάποτε ήμουν στη συντονιστική ομάδα του φόρουμ πριν γραφτείτε ακόμα στο φόρουμ και γνωρίζω πολύ καλά τους κανονισμούς και τον σεβασμό στα μέλη του.

Καλό είναι να ζητήσετε και εσείς συγγνώμη μιας και το έχω κάνει από σεβασμό και εγώ (και παλιότερα προς εσάς αν θυμάστε σεβομενος το έργο σας) όπως και τώρα αφού σέβεστε το φορουμ και τα μέλη του.

Εκτός αν θίχτηκατε ?
Όχι, δε θίχτηκα. Να ζητήσω συγνωμη επειδή χάσατε την ψυχραιμία σας που η φωτογραφία είχε ανέβει ξανά;
Επειδή μου κρατούσατε μανιάτικο μια παλιότερη ιστορία;
Επειδή ασκώ επιρροή μέσω της ΕΛΙΑ και των διαφόρων φιλικών σχέσεων μου; (!!!!!!)
Να ζητήσω. Εκατό φορές να ζητήσω. Συγνωμη.
Καληνύχτα σας.
* Κάντε μου τη χάρη δεχτείτε τη συγνωμη μου και κλείστε το θέμα εδώ, διότι κουράστηκα και ξενύχτησα κιόλας.
Αύριο μέρα του θεού, ζητάω συγνώμες εκ νέου.
 
Όχι, δε θίχτηκα. Να ζητήσω συγνωμη επειδή χάσατε την ψυχραιμία σας που η φωτογραφία είχε ανέβει ξανά;
Επειδή μου κρατούσατε μανιάτικο μια παλιότερη ιστορία;
Επειδή ασκώ επιρροή μέσω της ΕΛΙΑ και των διαφόρων φιλικών σχέσεων μου; (!!!!!!)
Να ζητήσω. Εκατό φορές να ζητήσω. Συγνωμη.
Καληνύχτα σας.
* Κάντε μου τη χάρη δεχτείτε τη συγνωμη μου και κλείστε το θέμα εδώ, διότι κουράστηκα και ξενύχτησα 9κιόλας.
Αύριο μέρα του θεού, ζητάω συγνώμες εκ νέου.

Δεν έχω καθόλου εγωισμό για αυτό και δεν συμβαίνει τίποτα από όλα αυτά που γράφεται. Μάλλον θίχτηκατε για αυτό με κατηγορείτε χωρίς λόγο. Το ίδιο κάνατε και στον @Αρμαγεδών στο ποστ #1128 και έγραψα ότι εγώ ζήτησα να μπει Spoiler ή να σβηστεί η φωτογραφία. Μην γράφετε πράγματα που δεν έχουν ειπωθεί ως κατηγορίες γιατί όπως και ο Αρμαγεδδών έτσι και εγώ δεν αναφεραμε πολλά από αυτά που μας κατηγορείτε.
 
Δεν έχω καθόλου εγωισμό για αυτό και δεν συμβαίνει τίποτα από όλα αυτά που γράφεται.
Ηλιου φαεινότερο.


Ο Αρμαγεδων τυγχάνει τροφοδότης, μιλάμε σε ομαδική, μεγάλο παιδί είναι, μπορεί να μου ζητησει το λόγο.

Καληνύχτα και πάλι
 
Ηλιου φαεινότερο.


Ο Αρμαγεδων τυγχάνει τροφοδότης, μιλάμε σε ομαδική, μεγάλο παιδί είναι, μπορεί να μου ζητησει το λόγο.

Καληνύχτα και πάλι

Αναφέρομαι για το ότι σας κρατάω μανιάτικο και ότι άλλο γράφετε σε αυτό το ποστ. Όλο αυτό το κατήγορό..

Ας κρίνει η διαχείριση και ας πράξει ότι πρέπει.

Καλό ξημέρωμα να έχετε.
 
Ηλιου φαεινότερο.


Ο Αρμαγεδων τυγχάνει τροφοδότης, μιλάμε σε ομαδική, μεγάλο παιδί είναι, μπορεί να μου ζητησει το λόγο.

Καληνύχτα και πάλι
Δεν χρειάζεται να σου ζητήσω τον λόγο. Ό,τι είχα να πω το είπα. Δεν μπορώ, βέβαια, να καταλάβω το "κόλλημα" με την αντίδρασή μας (τη δική μου και του Always Somewhere) για την "επίμαχη" εικόνα, αλλά τέλος πάντων. Δεν μας "άρεσε" για τους δικούς μας λόγους, πράγμα απολύτως λογικό, όπως προείπα. Το χιούμορ διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο. Σε άλλους άρεσε, λοιπόν, η εικόνα, και σε άλλους όχι.

Αυτό και πάμε παρακάτω, σαπουνόπερα κατάντησε για μια αντίδραση, που στο κάτω-κάτω της γραφής δεν είπαμε τίποτα το παράλογο. Ή κρύψιμό της μέσα σε σπόιλερ (Always Somewhere) ή πρόταση δική μου για μη ανάρτηση τέτοιων πραγμάτων. Δεν είναι τίποτα το πολύπλοκο!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τι μαλλί μον Ντιε!!! Νά'ναι αληθινό;
 
Η Ελενα Ναθαναηλ εξωφυλλο σε γερμανικο περιοδικο. Ιανουαριος 1965.

Προβολή συνημμένου 227785

Αυτά τα αρώματα στα γυάλινα μπουκαλάκια που είχαν και μια λαβή σαν μπαλονάκι τα θυμάμαι πολύ μικρός στο σπίτι της γιαγιάς μου και της θείας μου.

Το κάθε μπουκαλάκι είχε και την δική του ξεχωριστή σχεδίαση όπως και το μπάλονακι που στην πραγματικότητα ήταν μια μίνι τρόμπα που πιέζοντας την έβγαζε μια μικρή ποσότητα αρώματος στο χώρο.

Δεν ξέρω αλλα αυτά τα μπουκάλακια που έβαζαν το άρωμα μου αρέσουν περισσότερο απο τις τορινες γυάλινες συσκευασίες των αρωμάτων.
 
Το περουκίνι του Δημήτρη βγάζει μάτι...
 
Ο Βουτσας που ποτε δεν υπηρξε γοης με την κλασικη εννοια του ορου, καλυτερα κρατιοταν.
 
Και τα κουμπιά στο πουκάμισο δεν τα είχε για διακοσμητικά μόνο.
 
Και τα κουμπιά στο πουκάμισο δεν τα είχε για διακοσμητικά μόνο.
Καθεις και τα οπλα του. Ετσι ντυνονταν οι αντρες τοτε για να προκαλεσουν τις γυναικες: Ξεκουμπωτο πουκαμισο ως τον αφαλο και χρυση αλυσιδα στο δασυτριχο στερνο. Ποια θα εμενε ανεπηρεαστη μπροστα σε ενα τετοιο θεαμα; :banghead:
 
Οτι επηρέαζε αυτές που το βλέπανε, τις επηρέαζε. Το θέμα είναι ΠΩΣ τις επηρέαζε.
 
Πίσω
Μπλουζα