Αγαπημένοι ηθοποιοί όπως δεν τους έχουμε ξαναδεί!

Εμένα το μάτι μου καρφώθηκε στο "πόδι της καμήλας". Καθόλου κολακευτική φωτό. Και μάλιστα για μια που πρόσεχε τόσο πολύ την εικόνα της.
 
Περίμενα να το γράψεις εσύ για να μην το γράψω εγώ :)
 
Είστε πολύ κακοί και οι δύο. Νομίζω ότι είναι θέμα ραφής στο μπροστινό μέρος του παντελονιού και όχι camel toe επίτηδες
 
Το 1958 ο Βασίλης Λογοθετίδης έπαιξε τον ρόλο του Ηλία στο "ο Ηλίας του 16ου" στο θέατρο. Εκεί ηρθε να τον επισκεφθεί στα καμαρίνια ένας αστυνομικός (πολιτσμανάκι) που υπηρετούσε στο 16ο ΑΤ και - σύμπτωσις- τον λέγανε Ηλία. Ιδού και η αναμνηστική φωτογραφία:
ilias16ou.png
 
Αν έφευγε ο Χατζηχρήστος, θα με ενδιέφερε πολύ να τους ακούσω.
 
Καλά που η λαμπάδα της ήταν σβησμένη διότι έτσι που την κρατάει αν έκαιγε σαν του Παπαμιχαήλ θα έπαιρνε φωτιά η λακ και θα γινότανε η σταρ παρανάλωμα του πυρός. Και θα λέγανε αργότερα την ταινία "Η δασκάλα με τα καμένα μαλλιά".

Για μισό λεπτό όμως. Δεν είναι δική της η λαμπάδα εκτός αν είχε τρία χέρια ή την είχε δώσει στη Νότα να την κρατάει. Τι γυρεύει ξένη λαμπάδα τόσο κοντά στα μαλλιά της?
 
Για μισό λεπτό όμως. Δεν είναι δική της η λαμπάδα εκτός αν είχε τρία χέρια ή την είχε δώσει στη Νότα να την κρατάει. Τι γυρεύει ξένη λαμπάδα τόσο κοντά στα μαλλιά της?
Mαλλον θα ηταν καποιος...θαυμαστης που περιμενε το "δευτε λαβετε φως" για να δρασει.
 
Ο αγαπημένος μας Θανάσης δέχεται τις πρώτες βοήθειες του συνεργείου στα γυρίσματα του "Παπατρέχα".
1625040787061.png

Πολλοί πιστεύουν ότι αυτήν η φωτογραφία είναι μετά το περίφημο πέρασμα από τη τζαμαρία της εισόδου.

Και, όμως, δεν είναι! Στη σκηνή της τζαμαρίας, ο Θανάσης φοράει καλά ρούχα και όχι τα της δουλειάς. Πρωτύτερα στην ταινία έσπασε και άλλο τζάμι με το κεφάλι του: αφότου δώσει στην αδερφή του, Κατίνα (Κία Μπόζου), τα υλικά για το τραπέζι που ετοιμάζουν για τον κ. Αδαμάντιο (Τάκη Μηλιάδη), μπαίνει στο ασανσέρ για να το καθαρίσει. Όμως, έχει στραμμένο το κεφάλι του προς το τζάμι της θύρας του ασανσέρ και όταν αυτή κλείνει, το σπάει με αποτέλεσμα να υποστεί μερικά κοψίματα...
 
Τελευταία επεξεργασία:
μα εγώ είχα διαβάσει ότι τα τζάμια που σπάνε στις ταινίες είναι φτιαγμένα από...ζάχαρη και όχι από κανονικό γυαλί!
 
μα εγώ είχα διαβάσει ότι τα τζάμια που σπάνε στις ταινίες είναι φτιαγμένα από...ζάχαρη και όχι από κανονικό γυαλί!
Στις ταινίες των άλλων, όχι του Βέγγου ;)
 
Μιλάμε ΘΕΑ η Βασιλειάδου, πολύ εντυπωσιακή!!! Δεν την αναγνώρισα αμέσως και παρά το αυθόρμητο ίσως της φωτό και την κουλή γωνία, την κολακεύει απίστευτα.
 
Μιλάμε ΘΕΑ η Βασιλειάδου, πολύ εντυπωσιακή!!! Δεν την αναγνώρισα αμέσως και παρά το αυθόρμητο ίσως της φωτό και την κουλή γωνία, την κολακεύει απίστευτα.
Μου κάνει εντύπωση που δεν την αναγνωρισες αμέσως. Είναι μια φυσιογνωμία που δεν περνά απαρατήρητη. Θεά ήταν πράγματι. Εν τω μεταξύ αυτά τα σκουλαρίκια τα φορούσε στη "θεία από το Σικάγο". Να είναι άραγε φωτό των παρασκηνίων;
 
Α, υπέροχη φωτό! Πάντα ζήλευα τις γυναίκες με μακριά και λεπτά πόδια! Πάντα ζηλεύεις ό,τι δεν έχεις! :)
 
Πίσω
Μπλουζα