Αγορα: XBOX360 Vs Playstation3;

Το Pc είναι άλλο η κονσόλα είναι άλλο..ο κάθε ένας κάνει τήν επιλογή του ανάλογα με τις απαιτήσεις του..Π.Χ Εγώ δεν θα αγοράσω ποτέ κονσόλα γιατί πρώτον δεν μπορώ χωρίς mouse και δεύτερον δεν θα μπορώ να κάνω τίποτα άλλο πλήν του gaming..Photoshop,corel,Media studio Starry night (πρόγραμα με peal time χάρτες του διαστήματος, και χίλια δυο άλλα προγράμματα δεν δα μπορώ να τα δουλέψω επομένως δεν θα πάρω ποτέ κονσόλα..πέρα τούτου αν θα μπορούσα να τα έχω όλα αυτά σε ένα μια κονσόλα με πληκρολόγιο και mouse τότε θα την αγόρασα χωρίς δεύτερη σκέψη..Επίσης αν μπορούσα να τα είχα και να τρέχουν σε κάποιο άλλο λογισμικό ακόμη καλύτερα θα έβγαζα τα windows μια για πάντα.Αν και ξέφυγα λίγο επανέρχωμαι με την γνώμη πως το XBox είναι καλύτερο από το PSX3 και όχι μόνο από πλευράς γραφικών αλλά στο γενικό σύνολο...
 
Σωστός ο akmakas. Ότι καλύπτει τις ανάγκες του καθενός, είναι και το καλύτερο :thumbup:

Οπότε φίλοι υποψήφιοι αγοραστές next gen κονσόλας, διαβάστε τι διαθέτει το καθένα απο τις (αντικειμενικές :p ) γνώμες μας και αποφασίστε ποιό σας καλύπτει ;)
 
AARDVARK είπε:
1)Εχει δωρεαν ONLINE GAMING σε αντιθεση με το 360
2)Του βαζεις οτι σκληρο θες σε αντιθεση με το 360

3)Το controller του δεν θελει μπαταριες σε αντιθεση με το 360

4)Του βαζεις οτι λειτουργικο θελεις (linux προς το παρον) σε αντιθεση με το 360

5)divx (certified)σε αφηνει να τα σωσεις στον σκληρο του σε αντιθεση με το 360

6)Εχει web browser με tabs και ολα σε αντιθεση με το 360

7)Σε αφηνει να κατεβασεις οτι γουσταρεις και οπου γουσταρεις σε αντιθεση με το 360. π.χ "μπαινεις στο G.R.M κατεβαζεις ενα τευχος του PIXEL και το σωζεις η στον εσωτερικο η στον εξωτερικο του σκληρο και το διαβαζεις στην 46αρα lcd tv σου". σε αντιθεση με το 360.

8)Συνδεση με το psp (απο οποιοδηποτε μερος του κοσμου βλεπεις φωτο,ταινιες,ακους mp3 που εχεις στο ps3) σε αντιθεση με το 360

9)Εχει απανωτα firmware updates σε αντιθεση με το 360

10)Εχει το νικητηριο φορματ για να βλεπεις next-gen ταινιες ονοματι blu-ray (στο 360 και να θελεις μας τελειωσαν :rofl: ) σε αντιθεση με το 360.

11)Εχει δυνατοτητες "dvr" και "dvb" σε αντιθεση με το 360 .

Kαι επειδη ειμαι αντικειμενικος.

12)Το Ps3 δεν εχει "red rings of death" σε αντιθεση με το 360.
Update

13)Εχει ελληνικη υποστηριξη στο ps-store σε αντιθεση με το 360

(Στο 360-live πρεπει να γραφτεις μεσω Ζουαζιλανδης και μεσω Γουαδαλουπης για να κατεβασεις games-demo-trailers)

Αυτη η λιστα θα γινεται update συνεχως. :D
 
Με 1000 ευρώ βλέπεις Crysis Powerpoint Presentation ΤΜ( .... σου δίνει χρόνο να το θαυμάσεις όμως
Μόνο se Ultra High Settings. Σε Medium μια χαρά παίζεις. :tease: Τώρα για το δίλημμα PS3 vs XBox 360, πως σκέφτηκα εγώ :

Αν ήθελα ένα πολυμηχάνημα για να το βάλω με μια 40άρα Bravia τηλεόραση (που δεν έχω :D ), στο σαλόνι και έκτός από games, να πειραματιστώ με Linux, και media players, δαγκωτό PS3. Επειδή ήθελα συμπλήρωμα του PC, (δηλαδή το έχω δίπλα από το PC, για να παίζω για να παίζω στο monitor παιχνίδια που δεν βγήκαν στο PC, όπως το Mass Effect), πήρα XBox 360. (Και με αυτή την χρήση που του κάνω, το έχω ευχαριστηθεί). Σε multiformat games πάντα PC.

Στο 360-live πρεπει να γραφτεις μεσω Ζουαζιλανδης και μεσω Γουαδαλουπης
Αυτή είναι η πολιτισμική - εκπαιδευτική παράμετρος του 360. Γνωρίζεις ξένες κουλτούρες. :tease:
 
AARDVARK είπε:
1)Εχει δωρεαν ONLINE GAMING σε αντιθεση με το 360
2)Του βαζεις οτι σκληρο θες σε αντιθεση με το 360

3)Το controller του δεν θελει μπαταριες σε αντιθεση με το 360

4)Του βαζεις οτι λειτουργικο θελεις (linux προς το παρον) σε αντιθεση με το 360

5)divx (certified)σε αφηνει να τα σωσεις στον σκληρο του σε αντιθεση με το 360

6)Εχει web browser με tabs και ολα σε αντιθεση με το 360

7)Σε αφηνει να κατεβασεις οτι γουσταρεις και οπου γουσταρεις σε αντιθεση με το 360. π.χ "μπαινεις στο G.R.M κατεβαζεις ενα τευχος του PIXEL και το σωζεις η στον εσωτερικο η στον εξωτερικο του σκληρο και το διαβαζεις στην 46αρα lcd tv σου". σε αντιθεση με το 360.

8)Συνδεση με το psp (απο οποιοδηποτε μερος του κοσμου βλεπεις φωτο,ταινιες,ακους mp3 που εχεις στο ps3) σε αντιθεση με το 360

9)Εχει απανωτα firmware updates σε αντιθεση με το 360

10)Εχει το νικητηριο φορματ για να βλεπεις next-gen ταινιες ονοματι blu-ray (στο 360 και να θελεις μας τελειωσαν :rofl: ) σε αντιθεση με το 360.

11)Εχει δυνατοτητες "dvr" και "dvb" σε αντιθεση με το 360 .

Kαι επειδη ειμαι αντικειμενικος.

12)Το Ps3 δεν εχει "red rings of death" σε αντιθεση με το 360.

13)Εχει ελληνικη υποστηριξη στο ps-store σε αντιθεση με το 360

(Στο 360-live πρεπει να γραφτεις μεσω Ζουαζιλανδης και μεσω Γουαδαλουπης για να κατεβασεις games-demo-trailers)
Update

Αλλο ενα για καληνυχτα. :D

14)Ποιοτητα κατασκευης,το Ps3 ειναι στιβαρο μηχανημα οπου τα λεφτα που πληρωνεις φαινονται στην ποιοτητα κατασκευης του σε αντιθεση με το 360.

Οπου δεν εχει καμμια σχεση με την ποιοτητα που ειχε το πρωτο xbox ,μιλαμε για πορτακια usb να σπανε ,βιδες να πεφτουν :rofl: , drives να μουγκριζουν (και ας μην πιασω τα R.O.D).

Αυτη η λιστα θα γινεται update συνεχως. :D
 
akmakas είπε:
Το Pc είναι άλλο η κονσόλα είναι άλλο..ο κάθε ένας κάνει τήν επιλογή του ανάλογα με τις απαιτήσεις του..Π.Χ Εγώ δεν θα αγοράσω ποτέ κονσόλα γιατί πρώτον δεν μπορώ χωρίς mouse και δεύτερον δεν θα μπορώ να κάνω τίποτα άλλο πλήν του gaming..Photoshop,corel,Media studio Starry night (πρόγραμα με peal time χάρτες του διαστήματος, και χίλια δυο άλλα προγράμματα δεν δα μπορώ να τα δουλέψω επομένως δεν θα πάρω ποτέ κονσόλα..πέρα τούτου αν θα μπορούσα να τα έχω όλα αυτά σε ένα μια κονσόλα με πληκρολόγιο και mouse τότε θα την αγόρασα χωρίς δεύτερη σκέψη..Επίσης αν μπορούσα να τα είχα και να τρέχουν σε κάποιο άλλο λογισμικό ακόμη καλύτερα θα έβγαζα τα windows μια για πάντα.Αν και ξέφυγα λίγο επανέρχωμαι με την γνώμη πως το XBox είναι καλύτερο από το PSX3 και όχι μόνο από πλευράς γραφικών αλλά στο γενικό σύνολο...
Τις ιδιες σκεψεις εκανα και εγω akmaka. Ομως τελικα ειναι πολυ σπαστικο να κανεις INSTALL και να χαραμιζεις χωρο απο τον σκληρο σου για ενα παιχνιδι, να κανεις χωρο για τα saves, να κανεις disable καθε φορα τα antivirus και antispam, να κανεις download patches πανω απο patches κλπ, και να κανεις τον σταυρο σου μηπως σου κανει conflict με τιποτα αλλα προγραμματα που εχεις φορτωμενα. Χωρια που πρεπει να κοιτας και το κουτι οταν το αγοραζεις για να βλεπεις τα "θρεπτικα" του συστατικα: Aπαιτει Gforce xxxxxxx, memory xxxxxx, hd space xxxxxxx, soundcard 5.1 xxxxxxx, pentium or AMD xxxxxxx... και λοιπα.. πονοκεφαλος σκετος ετσι?

Ενω με μια game console οτι και να πεταξεις μεσα θα παιξει και γλυτωνεις και τον πονοκεφαλο. Χωρια που οταν ερθει κανενα φιλαρακι θα εχεις και δυο joypads ετοιμα, και με το που θα πατησεις power εισαι ετοιμος να τον καθαρισεις απο τον καναπε στο σαλονι σου..

Ενω με PC.. κατσε να κανει boot τα windows, να βαλεις το παιχνιδι, να εξηγησεις στον ανθρωπο οτι εσυ θα παιξεις με τα πληκτρα και αυτος με το joypad, και αντε να στριμωχθειτε μπροστα στο PC, αλλιως περιμενε να φερω το 10μετρο καλωδιο και να το βαλω στην TV να παιξουμε πιο ανετα.. και παει λεγοντας... και εννοειται οτι θα εχεις φαει μιση ωρα πριν καν αρχισει το παιχνιδι..

Βεβαια προσωπικες επιλογες ειναι ολα ετσι?

Aardvark: μου φαινεται συνεχιζεται ο πολεμος των 90'ς απο τα ST και AMIGA, με τα PS3 και XBOX360!

..
 
phil_vr είπε:
Τις ιδιες σκεψεις εκανα και εγω akmaka. Ομως τελικα ειναι πολυ σπαστικο να κανεις INSTALL και να χαραμιζεις χωρο απο τον σκληρο σου για ενα παιχνιδι, να κανεις χωρο για τα saves, να κανεις disable καθε φορα τα antivirus και antispam, να κανεις download patches πανω απο patches κλπ, και να κανεις τον σταυρο σου μηπως σου κανει conflict με τιποτα αλλα προγραμματα που εχεις φορτωμενα. Χωρια που πρεπει να κοιτας και το κουτι οταν το αγοραζεις για να βλεπεις τα "θρεπτικα" του συστατικα: Aπαιτει Gforce xxxxxxx, memory xxxxxx, hd space xxxxxxx, soundcard 5.1 xxxxxxx, pentium or AMD xxxxxxx... και λοιπα.. πονοκεφαλος σκετος ετσι?
Ενω με μια game console οτι και να πεταξεις μεσα θα παιξει και γλυτωνεις και τον πονοκεφαλο. Χωρια που οταν ερθει κανενα φιλαρακι θα εχεις και δυο joypads ετοιμα, και με το που θα πατησεις power εισαι ετοιμος να τον καθαρισεις απο τον καναπε στο σαλονι σου..

Ενω με PC.. κατσε να κανει boot τα windows, να βαλεις το παιχνιδι, να εξηγησεις στον ανθρωπο οτι εσυ θα παιξεις με τα πληκτρα και αυτος με το joypad, και αντε να στριμωχθειτε μπροστα στο PC, αλλιως περιμενε να φερω το 10μετρο καλωδιο και να το βαλω στην TV να παιξουμε πιο ανετα.. και παει λεγοντας... και εννοειται οτι θα εχεις φαει μιση ωρα πριν καν αρχισει το παιχνιδι..

Βεβαια προσωπικες επιλογες ειναι ολα ετσι?

Aardvark: μου φαινεται συνεχιζεται ο πολεμος των 90'ς απο τα ST και AMIGA, με τα PS3 και XBOX360!

..

+1. Βαρεθηκα να μην τρεχουν παιχνιδια ή να αναγκαζομαι να τα ριχνω ολα για να τρέξουν και το παιχνιδι να ναι σκ**α. Στη κονσολα το παιζεις στο ανωτερο δυνατο βρεξει χιονίσει.
 
phil_vr είπε:
Ενω με μια game console οτι και να πεταξεις μεσα θα παιξει και γλυτωνεις και τον πονοκεφαλο. Χωρια που οταν ερθει κανενα φιλαρακι θα εχεις και δυο joypads ετοιμα, και με το που θα πατησεις power εισαι ετοιμος να τον καθαρισεις απο τον καναπε στο σαλονι σου..

..
Χμμ σχεδόν... Αν θέλει το live να κάνεις Login, αν θέλει το live να κάνει balance τις ομάδες και πολλά άλλα ΑΝ τα οποία εξαρτιώνται από ένα signle point of failure. (Live). Όπως έχω ξαναγράψει, αλλά και μπορείτε να διαβάσετε και αλλού στο internet, το να εξαρτιέσαι από έναν και μόνο πάροχο δικτυακού παιχνιδιού είναι παράλογο (πόσο μάλλον αν είναι η M$ :) ). Στο PC και στο PS3 παίζεις σε όποιον server διαλέξεις. Έπεσε? Υπάρχουν κι άλλοι. Προχτές με τον Keeper περιμέναμε 10 λεπτά για ένα παιχνίδι COD 5 λεπτών. Αυτά απλά δεν γίνονται στο PC και στο PS3.

Και επειδή θα πέσει πάνω μου ο PR της Μ$ East Europe (και βάλε), αυτή είναι η άποψη μου άλλα και χιλιάδων άλλων που μπορείτε να διαβάσετε στα original forum του xbox live στο Redmond και στο Neogaf. To live έχει τόσα προβλήματα που η Μ$ χαρίζει arcade live παιχνίδια για να χρυσώσει το χάπι.

"Συγνώμη για τα Χριστούγεννα μπήκαν πολλοί και δεν ήμασταν έτοιμοι". Κύριοι πέρασαν τα Χριστούγεννα προ πολλού! Να μας τα πείτε αυτά την πρωταΑπριλιά!

Και για να μην είμαι μονόπλευρος, αυτό που έχει το Live και δεν έχει το PC και το PS3, είναι να καλείς τους φίλους σου κατά τη διάρκεια ενός παιχνιδιού. Αυτό γίνεται στο PC με το Live (games for windows) που έρχεται και εκεί, άλλα δεν γίνεται στο PS3 γιατί δεν έχει ingame XMB.

Θυμάμαι κάποιον να λέει ότι το XMB πιάνει πολύ χώρο και δεν τον αφήνει στο παιχνίδι. Λάθος, δεν υπάρχει xmb, θα έρθει μέσα στο χρόνο (λένε).
 
!!!

Σε εμενα το login ειναι ΑΚΑΡΙΑΙΟ.Το matchmaking δουλευει ωραιοτατα.

Kαι μαλιστα συγκρινεις δυο ανομοια πραγματα.Ενα infrastracture με ενα moysikoκατεβαστηρι+p2p online.

Τωρα...φτανεiς σε σημειο να υποστηριζεις οτι το peer-2-peer online gaming υπερεχει αυτο των dedicated servers?? :nervous:

Δυο-τρια παιχνιδια εχουν servers(Resistance,Warhawk και COD4) και δεν ειναι ιδιοκτησιας Sony.Δηλαδη δεν υποκεινται σε περιορισμους.Οποτε θελουν κατεβαζουν το ρελε ή οταν εχουν να επιδειξουν κατι της προκοπης αρχιζουν να χρεωνουν... ;)

Nα σου θυμισω οτι το NeoGaf βουλιαξε οταν ανακοινωθηκε οτι η PC εκδοση του GearsofWar δεν θα εχει dedicated servers!!Nα σου θυμισω (δισ :D ) και ως επακολουθο τις πωλησεις που εκανε...το αγορασε μονο η μητερα του παραγωγου :D

Αυτο που λες με το 10λεπτο...σου εχω πει οτι εχεις Moderate NAT.Ανοιξε τις πορτες.Δεν γινεται σε ολο το GRM να εχει βαλει ασενα στο ματι η MS :biglaugh:

Και επισης εχθες που παιζαμε μαζι ειδες καθυστερησεις?Εγω δεν ειδα παντως...

Και αφου μνημονευσες το NeoGaf...κοιτα το COD4 thread (ή και μια ματια στο εγχωριο insomnia) για τα online προβληματα του PSN ;)
 
AARDVARK είπε:
UpdateΑλλο ενα για καληνυχτα. :D

14)Ποιοτητα κατασκευης,το Ps3 ειναι στιβαρο μηχανημα οπου τα λεφτα που πληρωνεις φαινονται στην ποιοτητα κατασκευης του σε αντιθεση με το 360.

Οπου δεν εχει καμμια σχεση με την ποιοτητα που ειχε το πρωτο xbox ,μιλαμε για πορτακια usb να σπανε ,βιδες να πεφτουν :rofl: , drives να μουγκριζουν (και ας μην πιασω τα R.O.D).

όταν λες τέτοια νιώθω σαν τον Michael Scofield στο Prison Brake που την έκανε με μικρά και ελαφρά πηδηματάκια. Επίσης εχει και το RIDGE RACER 7 online server για πολύ ανταγωνισμό και το SEGA RALLY.
 
Να παρέμβω;


ΕΙΧΑ
PS3.

ΕΧΩ 360.

Και τα δύο για μπάφλες.

PC gaming FTW!!!!

Ένα μηχανάκι μέτριων απαιτήσεων και με κόστος μέχρι 600 ευράκια και με την οθόνη μέσα μπορείς να κάνεις θαύματα. Ειδικά αν έχεις το κουράγιο να περιμένεις να έρθει η 9600 που σκίζει από επιδόσεις και σε τιμή κάτω από 150 δολλάρια.

Η gaming εμπειρία του καναπέ φυσικά, δεν με κέρδισε ποτέ, σε σημείο που στο σπίτι να υπάρχει μια Aquos 52'' και με το 360 πάνω της και να μαζεύουν και τα δύο σκόνη. (Και φυσικά την Sharp δεν την πήρα για το 360, αλλά το Half Life II σε full 1080 ΕΕΕΕΕΕΕΕΛΛΛΛΛΛΛΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!! )

Αν δεν έχεις mouse + keyboard στα FPS, η εμπειρία καταντάει εφιάλτης.

PC FTW!!!!!!!!!
 
pooky είπε:
Αν δεν έχεις mouse + keyboard στα FPS, η εμπειρία καταντάει εφιάλτης.
Καθαρά θέμα συνήθειας θα έλεγα. Προσωπικά και εμένα μου φενόταν κάπως περίεργο το joypad στο 360 στα fps (γιατί έχει και άλλα παιχνίδια; ). Μέτα από καιρό όμως όταν έπαιξα το cod4 στο pc ενός φίλου και εκεί ο χειρισμός με το ποντίκι και το πληκτρολόγιο μου φενόταν εξίσου περίεργος. Ναί το joypad δεν είναι τόσο άμεσο όσο το ποντίκι αλλά δεν είναι και τόσο τραγικό πιά. Θέμα συνήθειας και τίποτα άλλο πιστεύω.
 
Τι να κανω pooky? σου ειπα παρε jaguar64 cd να σωθεις:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Ρε συ Wally πάλι πας τη κουβέντα αλλού. Τα προβλήματα του live δεν αναφέρονται από έναν τρελό μόνο στο GRM. Αυτό είναι παγκοσμίως γνωστό και αναφέρεται από την ίδια την Μ$! Τι μας λες τώρα εσύ και άλλοι GRMάδες ότι δεν έχουν πρόβλημα? Το στατιστικό δείγμα είναι αρκετά μικρό και η πραγματικότητα όπως και να το κάνεις είναι ότι όταν ένας έχει τα κλειδιά του Online Gaming υπάρχει πρόβλημα. Σίγουρα έχεις ακούσει το Single Point of Failure δε μπορεί.

Όσο αφορά το infrastracture δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατί όταν όλους τους servers τους έχει μια εταιρεία είναι καλό. Η ΕΑ πχ φωνάζει καιρό τώρα ότι δεν είναι καλό και προτιμά να έχει η ίδια τον έλεγχο στα παιχνίδια της και όχι η Μ$. Δέχομαι βέβαια ότι η ατάκα αυτή θα έχει και οικονομικά συμφέροντα μέσα, αλλά ακόμα και αυτό με τρομάζει. Αυριο δηλαδή που θα είναι μονοπώλειο το xbox και έχει πεθάνει το PS3 όλοι θα εξαρτιούνται από το online δίκτυο της Μ$. Δε νομίζω να σου φαίνεται και αυτό συνωμοσία, είναι απλή λογική.

Δυο-τρια παιχνιδια εχουν servers(Resistance,Warhawk και COD4) και δεν ειναι ιδιοκτησιας Sony.Δηλαδη δεν υποκεινται σε περιορισμους.Οποτε θελουν κατεβαζουν το ρελε ή οταν εχουν να επιδειξουν κατι της προκοπης αρχιζουν να χρεωνουν...
Φυσικά αυτό δε το βασίζεις πουθενά έτσι? Απλά το λες !!!! Εντυπωσιακό! Πως το λένε άραγε αυτό? Το να σκορπίζεις υποθέσεις και φήμες έτσι στον αέρα? :)
Nα σου θυμισω οτι το NeoGaf βουλιαξε οταν ανακοινωθηκε οτι η PC εκδοση του GearsofWar δεν θα εχει dedicated servers!!Nα σου θυμισω (δισ :D ) και ως επακολουθο τις πωλησεις που εκανε...το αγορασε μονο η μητερα του παραγωγου
Ρε συ Πάνο πως συνδίασες τις χαμηλές πωλήσεις του GoW στο PC με τους dedicated servers ? Δεν πιάνω τη λογική σου.
Αυτο που λες με το 10λεπτο...σου εχω πει οτι εχεις Moderate NAT.Ανοιξε τις πορτες.Δεν γινεται σε ολο το GRM να εχει βαλει ασενα στο ματι η MS
Ευτυχώς που βρήκες εσύ το πρόβλημα :) Δεν το λες και στην Μ$ να το πει στους χιλιάδες που έχουν πρόβλημα? Το αστείο είναι ότι ενώ ξέρεις πιο είναι το πρόβλημα μιας και το συζητάμε καθημερινά μεταξύ μας έρχεσαι εδώ και λες άλλα! Το πρόβλημα δεν είναι οι πόρτες στον router μιας και μέσα στο παιχνίδι παίζεις κανονικά αλλά ότι κάποιες φορές δεν δουλεύει το live ή έχει τρελές καθυστερήσεις ή δεν κάνει balancing ή δεν βλέπεις dashboard. Τι σχέση έχει με τις πόρτες του router(οι οποίες είναι μια χαρά). Χτες παίξαμε κανονικά, όλα δουλεύαν όπως έπρεπε, τι έχει ΑΙ ο router και αλλάζει το port Fw μόνος του? Και φυσικά όσοι έχουν πρόβλημα στο live (ειλικρινά μια βόλτα στο forum του live είναι αποκαλυπτική) έχούν κλειστές πόρτες !!! Μα τι χαζοί :) Όσο αφορά τα online προβλήματα που λες για το COD στο PSN δεν έχω ιδέα, για αυτό που είμαι σίγουρος όμως είναι ότι αυτά δεν επηρεάζουν τους υπόλοιπους που παίζουν άλλα άσχετα παιχνίδια :) Βλέπεις τη διαφορά εδώ? Crashάρει το live δεν παίζεις τίποτα, ούτε καν τα arcade lives που έχεις ΠΛΗΡΩΣΕΙ και θες να τα παίξεις single, ούτε καν ένα Divx δεν μπορείς να δεις γιατί για να δεις μια ταινία κατά τη M$ πρέπει να την ενημερώσεις online. Αυτά δεν υπάρχουν αλλού.

Καλό το 360 δεν λέω, νομίζω είπα τα πλεονεκτήματα του αναλυτικά άλλα το live με έχει απογοητεύσει πόσο μάλλον όταν το πληρώνω σαν υπηρεσία.
 
Kοιτα..στα μεγαλα φορα ,δυστυχως, εχει μπουκαρει το PR και η κιτρινη "δυσ"-διαφημιση των μεγαλων εταιρειων.Παπαγαλακια κτλ.Οποτε σε "βιομηχανικα" ζητηματα δεν ειναι λυδια λιθος το οτι διαβαζεις.Σιγουρα παντως υποδεικνυουν υπαρκτα ζητηματα..απλα με αλλη βαρυτητα.

Το Live ειχε 2-3 μερες προβλημα σε καποιους (απο οτι μπορω να καταλαβω τα USA accounts) και σε ανταλλαγμα δωθηκε δωρεαν ενα παιχνιδι που κοστιζει το 1/5 της ετησιας συνδρομης.Προβληματα υπαρχουν παντου.Τουλαχιστον το χειριστηκε κυριλε.

Εδω στο μικρο-φτωχο GRM ειμαστε καμια 10-15αρια με 360.

Μπορουμε να δουμε ποσοι απο εμας δεν βλεπουν dashboard,κανουν 10 λεπτα να παιξουν κτλ?

Μικρο δειγμα μεν αλλα "καθαρο" δε... ;)

Φυσικα ειμαι υπερ των δικτυων τυπου Live.Ουτε συγχρονισμοι,ουτε interfaces μεταξυ ξεκαρφωτων servers,ουτε διαφορετικοι κανονισμοι-νομοι σε καθε διακομιστη-εταιρεια κτλ

Επισης γουσταρω να παιζω π.χ Juiced online παρολο που η Acclaim δεν υπαρχει πια!

Kαι αν σε ενοχλει το single-point-failure να μην καταθετεις και λεφτα στη τραπεζα,να μην κανεις φορολογικη δηλωση κτλ :D :D

Tωρα αυτα τα FUD που λες για το οτι βλεπεις Divx μονο οταν εισαι online κτλ...μαλλον κανεις πλακα

Και μιας και γνωριζεις...ποσα παιχνιδια εχουν dedicated servers στο PSN?
 
......και φαντάσου ότι για το live πληρώνεις κιόλας!!!!!

Single player and LAN multiplayer FTW!!!!!!!

Α, PC exclusive only, ΟΚ?

Τελικά το PS3 με την ΟΛΙΚΗ επικράτηση του blu-ray αποτελεί εκπληκτική ευκαιρία ακόμα και για κάποιον που ΠΟΤΕ δεν πρόκειται να παίξει το παραμικρό...........
 
Και arcade παιζεις χωρις "live" και "divx" βλεπεις .

Παμε παρακατω.

Παρακαλω η συζητηση να γινεται με κοσμιο τροπο μην αναγκαστω να κλειδωσω το θεμα. :D
 
Το μελλον δεν ειναι ουτε το BR,ουτε το HDDVD...ειναι το downloadable content

PC exclusive only?Ποια?

Κοιτα τι παιζει ο τυπικος PCας εν ετει 2007..αλλα και τι να κανει? δεν υπαρχουν παιχνιδια... :(

Stalker,Witcher,Crysis και τουμπλαλειν :D

Ολοι υπηρξαμε PCGamers αλλα ειδαμε τα νερα νωρις... ;)
 
Δεν ειναι υποχρεωτικο αυτο,σε μερικους αρεσει αυτο που πληρωνουν να το εχουν στην συσκευασια του ,πανω στο ραφι του.

Οτι θα πιασει θα πιασει το θεμα ειναι οτι μπορει να αργησει λιγο παραπανω απο οτι περιμενουμε η ακομα και να συνυπαρξει με τα δισκακια.

Που πηγε ο Shock,πανω που εφτιαξα και ποπκορν. :D
 
Πίσω
Μπλουζα