Αγόρασα XBOX!!!

jumaru17

RetroWannaBe
Joined
31 Αύγ 2007
Μηνύματα
83
Αντιδράσεις
3
Ναί το παραδέχομαι,είμαι σπάταλος :icon_biggrin: οι οικονομίες που μάζευα έδω και μήνες για να πάρω το GP2X έγιναν καπνός! Αγόρασα το Χ-Κουτί ενός φίλου(το πούλησε για να πάρει PS2 SLIM) για συλλεκτικούς λόγούς ,για τις δυνατότητες ,τις αποκλειστικότητες και για τα Sega διαμάντια που δεν άντεχα άλλο να χάνω. Με εντυπωσίασε φοβερά το βάρος και το μέγεθός του μηχανήματος ενώ έμεινα με ανοιχτό το στόμα βλέποντας το αριστούργημα :heart:Ninja Gaiden:loveyou:.

DSC00178.jpg
DSC00179.jpg


DSC00177.jpg
DSC00176.jpg


DSC00175.jpg
Καλά καταλάβατε παλί με το PSP μου τις τράβηξα! :diablotin:
 
:help: 1.Ξέρει κανείς πως βάζω το Xbox Media Center;

2.Eχετέ βάλει ποτέ άλλον σκληρό μεγαλύτερο; Θέλω να το γεμίσω emulators κ άλλα καλούδια :p

3.Isos στον σκληρό έχετε βάλει;

4.Eπίσης είναι η ίδια ποιότητα η διαφέρει όταν το συνδέω στο monitor έτσι->
DSC00180.jpg
ή αν το έβαζα με το scart? (δεν γίνεται να το βάλω με scart λόγο της θέσης της υποδοχής στην οθόνη μου,δεν χωράει). Και τέλος αν υπάρχει κανεις τρόπος καλύτερης σύνδεσης (άλλο καλώδιο κτλ) :rolleyes:

Αυτή είναι:
DSC00138.jpg
DSC00136.jpg
LCD TV monitor Samsung SyncMaster 941 mp ;)
 
1)θελει μονταρισμα για να τρεχει homebrew(media center,emulators,game ports,apps κτλ)

2)αν ισχυει το 1) τοτε μπορεις να βαλεις

3)αν ισχυει το 1) τοτε μπορεις να βαλεις

4)δεν πολυκαταλαβα τι λες αλλά...

*Ολες οι κονσολες ,εκτος του 360 και του PS3, δεν δειχνουν αξιοπρεπως σε TFT.

*Για TV συνδεσε το με Advanced Scart RGB (οχι αυτο το adapter που διακρινω στη φωτο...το οποιο adapter ειναι ουσιαστικα composite-φρικη)

*Για Monitor χρησιμοποιησε VGA

BTW o φιλος σου ειναι ψυχοπαθης? :tease:
 
me geies!!!!

episis to Composite pou blepo oti exeis , einai to xeirotero apo apopsi poiothtas.... (to rf den metraei pia, LOL)

prepei oposdhpote na pareis kai na xrhsimopoihseis SCART kalodio.
 
Mαλλον μπηκε στον σωστο τον δρομο, αργα μεν αλλα ειδε το φως.

Υ.Σ Το psp συνεχιζει να βγαζει καλες φωτο με 1.3mp. :D
 
Μπορεις να περάσεις XBMC χωρις να τσιπαρεις την κονσολα, η διαδικασία λεγεται softmod.
 
4.Eπίσης είναι η ίδια ποιότητα η διαφέρει όταν το συνδέω στο monitor έτσι-> ή αν το έβαζα με το scart? (δεν γίνεται να το βάλω με scart λόγο της θέσης της υποδοχής στην οθόνη μου,δεν χωράει). Και τέλος αν υπάρχει κανεις τρόπος καλύτερης σύνδεσης (άλλο καλώδιο κτλ)
Με αυτό το καλωδιάκι,

http://www.amazon.co.uk/Box-Official-Advanced-Scart-Cable/dp/B00005TRYX/ref=pd_bbs_sr_1/203-3399425-1416737?ie=UTF8&s=videogames&qid=1189594444&sr=8-1

θα βγάλεις κανονικό σήμα RGB στην τηλεόραση. Έχει επίσης και ψηφιακή έξοδο για σύνδεση με 5.1 συστήματα. Για οτιδίποτε άλλο ψάξε εδώ:

http://www.xbox-scene.com/
 
Αυτό έχω
DSC00182.jpg


και ρωτούσα αν το να το συνδέσω εδώ->
DSC00138versb.jpg


σε σχέση με εδώ->
backscreen2.jpg
,έχεί διαφορά. Το βάζω εκεί γιατί το συγκεκριμένο scart δεν χωράει-του ps1,ps2 ,Dreamcast κανονικά ούτε του Ν64 δεν χωράει και όλα αυτά λόγο της θέσης της υποδοχής στην οθόνη ,δεν είναι σαν των tv αλλα μπαίνει απο κάτω :confused: . Λέτε να μπορώ να κάνω τπτ?

*Wally εσύ ξέρεις κανένα site "με μοντάρισμα" Xbox? γιατί όλο για Χ360 βρίσκω :p
 
Φίλε jumaru, συγχαρητήρια για την επιλογή σου (wally o φίλος του πρέπει να είναι παρανοϊκός :D ).

Για την συνδεσμολογία που λες, δεν θα δεις διαφορά στην ποιότητα εικόνας, είτε είναι scart είτε τα τρία composite καλώδια. Όμως, όπως σου είπε ο Wally επειδή έχεις TFT θα έχεις θολή εικόνα. Η μόνη σου λύση για καθαρό σήμα είναι να αγοράσεις το advanced scart cable (αν θυμάμαι καλά τα media market το έχουν ακόμα).

Για "μοντίφες" μην κάνεις softmod, είναι πολύπλοκο και λίγο επικίνδυνο.

Καλύτερα είναι να βάλεις ένα modchip, (σου προτείνω το executer). Αν δεν έχεις κάποιον που βάζει στην περιοχή σου, κοίτα αυτό το site http://www.sonypsp.gr . Θα σου βάλουν ότι ακριβώς ζητάς.

Για το media center, να ξέρεις πως ψιλοζορίζεται να παίξει hd video λόγω του "μικρού" επεξεργαστή.

Αν έχεις κάποια άλλη απορία, πες μας. Ο wally ή εγώ θα σου απαντήσουμε, μιας και κατέχουμε καλά το θέμα.
 
jumaru εκανες καλη επιλογη, αν θελεις να δεις την δυναμη του μηχανηματος αγορασε to panzer dragoon orta (oυτε το ps3 εχει παινιδι ακομη με τετοια γραφικα :diablotin: :diablotin: :diablotin: :cool: )
 
jaguar-man είπε:
jumaru εκανες καλη επιλογη, αν θελεις να δεις την δυναμη του μηχανηματος αγορασε to panzer dragoon orta (oυτε το ps3 εχει παινιδι ακομη με τετοια γραφικα :diablotin: :diablotin: :diablotin: :cool: )
Ετσι ετσι ολες οι κονσολες να συγκρινονται με το PS3 ,αυτο εθεσε τον πηχυ ψηλα. :D
 
AARDVARK είπε:
Ετσι ετσι ολες οι κονσολες να συγκρινονται με το PS3 ,αυτο εθεσε τον πηχυ ψηλα. :D
Κι ας ελπισουμε να μη ζησει για πολυ ακομη...!!! :diablotin: :diablotin: :diablotin: :diablotin:
 
το PS3 καλα γραφικα?? :tease:

Ηταν μια φορα 3 φιλοι.Ενας Γερμανος,ενας Αγγλος και ενας Ποντιος σε μια πτηση για Αφρικη....
 
AARDVARK είπε:
Ετσι ετσι ολες οι κονσολες να συγκρινονται με το PS3 ,αυτο εθεσε τον πηχυ ψηλα. :D
Και όχι μόνο στα γραφικά ... Το PS3 έθεσε νέα στανταρντς στην ψυχαγωγία και στην διασκέδαση. Είδα χθές σε γνωστό πολυκατάστημα το Ghost Recon και πήγα να πεθάνω απο τα γέλια. Καιρό είχα να περάσω τόσο καλά :tease: :biglaugh: :biglaugh:

O AARDVARK κατατροπώθηκε ... over and out :p
 
Αυτό έχω
και ρωτούσα αν το να το συνδέσω εδώ->

σε σχέση με εδώ-> ,έχεί διαφορά. Το βάζω εκεί γιατί το συγκεκριμένο scart δεν χωράει-του ps1,ps2 ,Dreamcast κανονικά ούτε του Ν64 δεν χωράει και όλα αυτά λόγο της θέσης της υποδοχής στην οθόνη ,δεν είναι σαν των tv αλλα μπαίνει απο κάτω . Λέτε να μπορώ να κάνω τπτ?
Όχι δεν θα έχει διαφορά στην εικόνα γιατί πάλι το composite χρησιμοποιείς.
 
Παιδιά έκανα έρευνα για το τι καλώδιο πρέπει να πάρω για την οθόνη που έχω και μπερεύτηκα ακόμα περισσότερο :help: :icon_cry: δειτε αυτο http://www.gamespot.com/features/6139690/index.html video cable comparison για ΧΒΟΧ.Τελικά το XBox Official Advanced Scart Cable ? s-video? ή vga?
 
AARDVARK είπε:
Ετσι ετσι ολες οι κονσολες να συγκρινονται με το PS3 ,αυτο εθεσε τον πηχυ ψηλα. :D
Νομίζεις πως το να συγκρίνεις μια κονσόλα προηγούμενης γενιάς, με απολιθωμένα -πλέον- χαρακτηριστικά, με το PS3, κολακεύει το PS3; :D

jumaru17 με γειά για την κονσολάρα σου!Θα την κατευχαριστηθείς! :thumbup:
 
TallMan είπε:
Νομίζεις πως το να συγκρίνεις μια κονσόλα προηγούμενης γενιάς, με απολιθωμένα -πλέον- χαρακτηριστικά, με το PS3, κολακεύει το PS3; :D
jumaru17 με γειά για την κονσολάρα σου!Θα την κατευχαριστηθείς! :thumbup:
Eγω δεν συγκρινα τιποτα ,απλως επισημανα οτι ολοι συγκρινονται με το PS3. :D
 
AARDVARK είπε:
Eγω δεν συγκρινα τιποτα ,απλως επισημανα οτι ολοι συγκρινονται με το PS3. :D
φυσικα με το ps3 αφου το XBOX 360 εχει ξεφυγει για τα καλα ,με λιγα λογια δεν συγκρινεται πλεον με τιποτα ειναι μακραν το καλυτερο :diablotin: :cool: :D
 
Υπάρχει άλλο thread που μπορείτε να εκδηλώσετε τον θαυμασμό σας στο 360 και το μίσος σας στο ps3. (ή και το αντίστροφο). Βασικά υπάρχει και άλλο forum άλλα αυτό δεν είναι το θέμα μας.

Ρίξτε μια ματιά εδώ
 
Πίσω
Μπλουζα