Αγόρασα XBOX!!!

Απο κει ερχομαι Shock....τιποτα...ασε..ησυχια σημερα...ουτε μια φαπα δεν επεσε...παω στο Candy Candy να πνιξω τον πονο μου...θα ρθεις ?
 
Παιδιά έκανα έρευνα για το τι καλώδιο πρέπει να πάρω για την οθόνη που έχω και μπερεύτηκα ακόμα περισσότερο δειτε αυτο http://www.gamespot.com/features/6139690/index.html video cable comparison για ΧΒΟΧ.Τελικά το XBox Official Advanced Scart Cable ? s-video? ή vga?
Για το απλό ΧΒΟΧ θα πάρεις ένα scart, (ή της Microsoft ή οποιοδήποτε άλλο), για την τηλεόραση. Έχει πολύ καλύτερη ποιότητα εικόνας από το απλό composite ή το SVideo.
 
jumaru17 πάρε το Advanced Scart Cable για XBOX 1 .Το scart δίνει πολύ καλή εικόνα και το συγκεκριμένο καλώδιο σου δίνει τη δυνατότητα να συνδέσεις και με οπτική ίνα το στερεοφωνικό σου ή ακόμα καλύτερα το home cinema σου.Πάρα πολλά παιχνίδια του XBOX έχουν ήχο Dolby Digital 5.1 και πίστεψέ με, αξίζει να έχεις τέτοιο ήχο στα παιχνίδια του ΧΒΟΧ!
 
Ολα τα παιχνιδια του ΧΒΟΧ1 ειναι DolbyDigital 5.1
 
jumaru17 πάρε το Advanced Scart Cable για XBOX 1 .Το scart δίνει πολύ καλή εικόνα και το συγκεκριμένο καλώδιο σου δίνει τη δυνατότητα να συνδέσεις και με οπτική ίνα το στερεοφωνικό σου ή ακόμα καλύτερα το home cinema σου.Πάρα πολλά παιχνίδια του XBOX έχουν ήχο Dolby Digital 5.1 και πίστεψέ με, αξίζει να έχεις τέτοιο ήχο στα παιχνίδια του ΧΒΟΧ!
Συμφωνώ και επαυξάνω με το αγαπητό Tallman.:biglaugh:
 
Παιδιά την πάτησα :confused: ... Πήρα απο Κωτσόβολο 20 ε το XBOX 360 Advanced scart av cable,νομίζοντας οτί είναι σαν τα περιφεριακά-καλώδια του ps1 σε ps2(ταιριάζουν κανονικά).Το θέλει κανείς απο εδώ? Έχω και την αποδειξη αγοράς.(1η φορά πουλάω κάτι στη ζωή μου..αλλα δεν μου χρειάζεται...)

DSC00185.jpg
 
Συγχαρητήρια και από εμένα για το XBOX.

Με αυτό έχεις πάρα πολλές δυνατότητες αν το ξεκλειδώσεις.

Έχω και εγώ XBOX οπότε οτι θέλεις μπορείς να με ρωτήσεις.

Πραγματικά αξίζει να βάλεις το XBMC!

Αυτό ίσως που δεν ξέρεις είναι οτι μπορείς να παίξεις online δωρεάν μέσω του XLink Kai.

Χρήσιμες ιστοσελίδες (αλλά μάλλον θα τις ξέρεις) είναι εδώ και εδώ.
 
Arielis το Xlink τι λέει? Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ.
 
Arielis το Xlink τι λέει? Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ.
Άν είναι αυτό το καλώδιο για να συνδεθούν δύο XBOX μεταξύ τους, είναι ένα απλό καλώδιο δικτύου cross connect.
 
Το Xlink Kai είναι κάτι παρόμοιο με το Xbox Live, μόνο που είναι δωρεάν και υποστηρίζει και άλλες κονσόλες (όπως Sony PSP, Xbox 350, PS2,PS3, Nintendo Wii).

Ουσιαστικά είναι ένα πρόγραμμα το οποίο εγκαθίσταται στο PC ,και το οποίο κάνει tunneling ,έτσι ώστε να μπορείς να παίξεις με άλλους παίκτες μέσω internet ,σα να είχατε LAN (μέσω System Link). Περισσότερα μπορείτε να δείτε εδώ
 
Ακριβως οτι λεει ο Arielis...καποια στιγμη μπορουμε να κανονισουμε ενα Halo2 GRM σκοτωμo

Ο νικητης θα κερδισει το 7800 του Rygar :diablotin:
 
Το 7800 δε μετράει. Πιστεύω ότι ο νικητής θα πρέπει να κερδίσει τα 2.500€ που απαιτούνται δια την αγοράν του καρασυλλεκτικού C64 από το emarket. Ας το βοηθήσουμε τον άνθρωπο να διώξει το κομμάτι του, να φύγει και η αγγελία, να δώσει χώρο σε νέες αγγελίες, όπως έλεγε και ο Χατζηβρέττας για τα νέα παιδά, όταν ανακοίνωνε την αποχώρησή του :D :D :D
 
Ήμουν στην θέση να κάνω αναβάθμιση το pc για να μπορώ να παίξω κανένα από τα τελευταία παιχνίδια. Έτυχε να δω και ένα 360 καινούργιο σε μία δημοπρασία, το χτύπησα και τελικά από χτες το βράδυ βρέθηκα με ένα ολοκαίνουργιο 360 στα χέρια μου. Αναβάθμιση στο pc σε καμιά 5ετία και βλέπουμε. 360 FTW!!!
 
Μάριε, το αρκετά μεγάλο κόστος αναβάθμισης του πισιού μου είναι κάτι που με ζμπρώχνει ολοένα και περισσότερο σε ενα 360!!
 
Μεγιες!

Στειλε με PM το gamertag σου (αν και απο οτι διαβασα σε προηγουμενο ποστ σου αυτο εξαρταται απο το ποτε θα δεησει η Forthet βεβαιως βεβαιως :D )
 
Μαριε, welcome to the club. :thumbup:

Αντε, μολις σου ερθει και η γραμμη να σε δουμε και online ;)
 
Έχεις δίκιο Rygar και εμένα μου ήταν δύσκολο να δώσω πολλά χρήματα για αναβάθμιση του pc. Στην τελική, σε μερικά χρόνια το pc που θα έφτιαχνα θα έπαιζε με το ζόρι τα νέα παιχνίδια. Γενικά το pc gaming δεν μου αρέσει με εξαίρεση το mame. Βρήκα και σε καλή τιμή το 360 και το πήρα. Ούτε αναβαθμίσεις, ούτε και ασυμβατότητες. Καθαρό gaming (αν δεν κολλήσει και με αφήσει χρόνους το xbox :D ). Μπήκε και μία επιπλέον κονσόλα στη συλλογή.

@Ευχαριστώ μάγκες.
 
Καλοριζικη κι αυτη Μαριε...!

(οι PC gamers ολο και λιγοστευουν εδω μεσα..! :nervous: )
 
telonio είπε:
Στην τελική, σε μερικά χρόνια το pc που θα έφτιαχνα θα έπαιζε με το ζόρι τα νέα παιχνίδια.
Και πολύ είπες! Η τεχνολογία στα πισιά και δη τα πισιά που προορίζονται για gaming ,αρα μιλάμε κυρίως για VGA, αλλάζει κάθε που βγαίνει καινούριο COD, MoH, και όλες αυτές οι γνωστές σειρές παιχνιδιών, κυρίως FPS, οι οποίες μας κάνουν να αναρρωτιόμαστε εάν θα τις παίζει το πρόσφατα αναβαθμισθέν πισί μας.

manos426f είπε:
(οι PC gamers ολο και λιγοστευουν εδω μεσα..! :nervous: )
Φοβάσαι μη μείνεις από δουλειά στο GRM; :D :D

Οι άνθρωποι δεν αλλάζουν, ξέρεις....
 
Καλορίζικο Telonie!!!!

Όσο για το θέμα του gaming, εγώ παραμένω πιστός στα PC.

Δεν θέλει κόπο και χρήμα, θέλει τρόπο και να ξέρεις τι και πώς το στήνεις!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα