Αισθησιακά τραγούδια

ARETARA είπε:
Ποιος τη θυμάται την Ann Lonnberg; Μάλλον στο εξωτερικό κάποιοι ναι, και μας προσφέρουν (έστω και με περιορισμένα χρονικά όρια) δείγμα της καλλιφώνου (και αισθησιακής) κορασίδος εδώ. (2 δείγματα παρακαλώ, προσωπικά προτιμώ το δεύτερο ως αυστηρά ανήκον στην κατηγορία του topic).

113937792.jpg
Ειναι η Αναμπελ με τα "μυγδαλα" στο "Κοριτσια στον Ηλιο"? Αν ναι, επαιξε και στο "η Μεσογειος φλεγεται" αλλα και στο Moonraker. Εξαιρετικα "δυνατη" παρουσια. Ψιλοχαθηκε μετα. Δεν ηξερα οτι τραγουδουσε κιολας (εκτος αν προκειται περι συνωνυμιας)
 
Καμια συνωνυμια. Ειναι πραγματι το κοριτσι με τα μυγδαλα!

Εγω πριν απο κατι μηνες την ειδα σε βιντεο να τραγουδαει μαζι με ενα συγκροτημα, ακομα και σημερα που οσο να' ναι ειναι καποιας ηλικιας.
 
Απολυτα ερωτικο κομματι, αναμεσα σε πολλα αλλα πραγματα. Η φωνη και η ερμηνεια της Τανιας Τσανακλιδου κανουν τον αισθησιασμο να χτυπαει κοκκινο.

 
Ένα ξένο πολύ γνωστό αισθησιακό κομμάτι, το ερμηνεύει μια κοπέλα, δεν θυμάμαι τον τίτλο του, αλλά κάθε τόσο ακούγεται η φράση "oh jenny", ξέρει κανείς ποιο είναι;
 
το πρωτο που μου ρχεται ειν αυτο,αλλα προφανως δεν ειναι αυτο που ζητας

ερμηνευει ο μικρος θεουλης της καντρυ Μπιλλυ Μοντανα.(χλωμος για κοπελα,μια χαρα αντρας..)

μια και ταιριαζει στο υφος του νηματιου,απολαυστε

 
ARETARA είπε:
Ποιος τη θυμάται την Ann Lonnberg; Μάλλον στο εξωτερικό κάποιοι ναι...
113937792.jpg
...και για όσους αναρωτιούνται τι γίνεται με την Anne σήμερα,

ένα δείγμα της σημερινής της δουλειάς (και στιχουργός και συνθέτης παρακαλώ). Αν πιστέψουμε τα γραφόμενα, η Anne βρίσκεται τώρα στη Γαλλία.
 
Το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό είναι το Wicked Game, αλλά με πρόλαβε ο Stratulator.

:D
 
Ειχα φαει αγριο κολλημα γυρω στα 19 μου μ' αυτο το τραγουδι του David Bowie. Συνεχιζω να το αγαπω πολυ, αν και ειχα αρκετο καιρο να το ακουσω.

Κομματι αισθησιακο, αλλα ταυτοχρονα μελωδικο και συγκινητικο.

Lady Grinning Soul (She'll Come, She'll Go).

http://www.youtube.com/watch?v=gl-lbhMrGds&feature=related
 
Θα θελα αποψε...

Καθηλωτικη τζαζια απο Θεοδοσιαδη με τη φωναρα της Βανου. Ελαχιστα γνωστο αφου φαινεται οτι "εξαφανιστηκε" λογω "εποχης".

 
The Beloved - sweet harmony ( πολυ τυχερος ο τυπος!...)

[video=youtube;8-AcuIOFmIs]

 
Μελαγχολικο κοριτσι απο Τζιμη Μακουλη. Βρισκω την μουσικη ιδιαιτερως αισθησιακη...

[video=youtube;iQ-cxDKfP6o]

 

Vanity 6 - Nasty Girl (Aκούγεται και στο Μπάτσο του Μπέβερλυ Χιλς)
 
πιστευω ενα πολυ αισθησιακο τραγουδι .....
 
Και μία αρκετά ενδιαφέρουσα σύγχρονη οπτικοακουστική εκδοχή του "Ένα πρωινό".

 
σε live εκτελεση απ τον Christophe το τραγουδι " oh mon amour"
 
Έχετε καλέσει την αγαπημένη/τον αγαπημένο σας για μια βραδιά πάθους. Έχετε ετοιμάσει αφροδισιακές λιχουδιές, και έχετε δημιουργήσει μια πολύ όμορφη ρομαντική ατμόσφαιρα, με κεριά, αρώματα κλπ. Το πρόσωπο έρχεται σε είκοσι λεπτά.

Ένα πράγμα ακόμη εκκρεμεί: δεν ξέρετε τι μουσική πρέπει να βάλετε, για να ολοκληρώσετε την τέλεια προετοιμασία σας.

Μην ψάχνετε αλλού! Η λύση είναι εγχώρια και ακούει στο όνομα "Πασχάλης". Θέλω να φοράς μόνο τ' άρωμά σου. Σωτήριο έτος 1989. Το αποτέλεσμα εγγυημένο.

http://www.youtube.com/watch?v=yR1xud4y9Nw

Για όσους δεν χορταίνουν τον "Πασχάλειο" αισθησιασμό, ακούστε και αυτό!

Στιγμές

http://www.youtube.com/watch?v=L2HLibL2DXg

Καλή διασκέδαση!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα