Αλίκη: Εθνική σταρ ή όχι;

Ρε παιδιά δε θέλω να είμαι κακιά αλλά τους διάλεγε; Θυμάμαι σε άλλη φώτο που είχε βγει με ένα τόσο κακομούτσουνο κοριτσάκι (συμμαθήτρια) που εμείς και να ψάχναμε κάτι ανάλογο για να φαινόμαστε ωραίες δε θα το βρίσκαμε.
 
Ρε παιδιά δε θέλω να είμαι κακιά αλλά τους διάλεγε; Θυμάμαι σε άλλη φώτο που είχε βγει με ένα τόσο κακομούτσουνο κοριτσάκι (συμμαθήτρια) που εμείς και να ψάχναμε κάτι ανάλογο για να φαινόμαστε ωραίες δε θα το βρίσκαμε.
Να σου πω , 16 , 17 , 18 χρόνων παιδιά ήταν τότε , δεν ήταν πολύ περιποιημένοι και οι κοπελες.Ούτε η δική μας γενιά ήταν, μην κοιτάς σήμερα που είναι όλες κούκλες.
 
Σήμερα ναι... Κουκλιά όλες!
 
Η Αλίκη Βουγιουκλάκη το 1986 είχε εκπλήξει τους πάντες όταν φωτογραφήθηκε για ένα μικρότερο περιοδικό, το «Πρόσωπα» με μαύρα μακριά μαλλιά και αφέλειες


horis_titlo.webp


 
Και πολύ καλά έκανε η Βουγιουκλάκη. Η συντριπτική πλειοψηφία των ηθοποιών δεν πήρε και δεν παίρνει δεκάρα τσακιστή από τις χιλιάδες τηλεοπτικές προβολές των ταινιών. Που να φανταζόταν οι άνθρωποι πως οι ταινίες θα παίζονται καναν αιώνα... Φαίνεται όμως πως η Αλίκη είχε μεριμνήσει για κάθε περίπτωση και μπράβο της για τη διορατικότητα της.
 
εγώ πιστεύω ότι ήταν πολύ πιο έξυπνη απ' ότι νομίζαμε ή ήθελε να φαίνεται, με τον ρόλο της κουκουρούκου παιδούλας.
 
εγώ πιστεύω ότι ήταν πολύ πιο έξυπνη απ' ότι νομίζαμε ή ήθελε να φαίνεται, με τον ρόλο της κουκουρούκου παιδούλας.
Ευφυής ήταν, το μόνο σίγουρο! Εδώ της κάνουν δώρο αρνάκι;FB_IMG_1649010189806.jpg
 
Αρνάκι, κοίτα να βοσκήσεις κανένα από τα λουλούδια της ανθοδέσμης τώρα που μπορείς γιατί το μέλλον σου προδιαγράφεται σύντομο. Η Α.Β. μπορεί να μην έτρωγε (επισήμως), αλλά ο σύζυγος όπως έδειξε η μετέπειτα ιστορία του δεν απόφευγε το φαΐ.
 
Αρνάκι, κοίτα να βοσκήσεις κανένα από τα λουλούδια της ανθοδέσμης τώρα που μπορείς γιατί το μέλλον σου προδιαγράφεται σύντομο. Η Α.Β. μπορεί να μην έτρωγε (επισήμως), αλλά ο σύζυγος όπως έδειξε η μετέπειτα ιστορία του δεν απόφευγε το φαΐ.
Ε δεν νομίζω να το άφησε να γίνει ψητό το αρνί, αγαπούσε τα ζωακια
 
Και τι το έκανε? Έφτιαξε μια μίνι-στάνη στο μπαλκόνι του Ανακτόρου Στησιχόρου και το είχε να ζει εκεί μέχρι βαθέoς γήρατος? Ή το έβαλε σε ένα καλάθι και το άφησε έξω από μία πόρτα με σημείωμα, όπως η μαντάμ Σουσού το βρέφος Κατακουζηνού?
 
Τελευταία επεξεργασία:
Όταν είδε ότι δεν πήγαιναν καλά οι εισπράξεις ή ότι με τη ζωή που έκανε άδειαζαν σιγά-σιγά και φανερά πια οι λογαριασμοί, είπε: δεν κάνω λίγο πάταγο με τα δικαιώματα των ταινιάρων που έπαιξα η σταρ; Σε ό,τι αφορούσε το οικονομικό σκέλος της ζωής της μπορεί να φέρθηκε έξυπνα. Ήταν το μόνο.
 
Όταν είδε ότι δεν πήγαιναν καλά οι εισπράξεις ή ότι με τη ζωή που έκανε άδειαζαν σιγά-σιγά και φανερά πια οι λογαριασμοί, είπε: δεν κάνω λίγο πάταγο με τα δικαιώματα των ταινιάρων που έπαιξα η σταρ; Σε ό,τι αφορούσε το οικονομικό σκέλος της ζωής της μπορεί να φέρθηκε έξυπνα. Ήταν το μόνο.
Πολλοί αμφισβήτησαν το ταλέντο, άλλοι την ομορφιά της, την εξυπνάδα της κανεις. Και ο μεγάλος ο Χατζηδάκης το έλεγε πως ήταν ιδιαίτερα έξυπνη η Αλίκη.
 
Πολλοί αμφισβήτησαν το ταλέντο, άλλοι την ομορφιά της, την εξυπνάδα της κανεις. Και ο μεγάλος ο Χατζηδάκης το έλεγε πως ήταν ιδιαίτερα έξυπνη η Αλίκη.
Βέβαια δεν μπορούμε να είμαστε και απόλυτα σίγουροι ότι δεν της το σφύριξε κανένας λογιστής ή κανένας άλλος οικονομικός επαγγελματίας. Σίγουρα θα είχε κάποιον να συμβουλεύεται.
 
Βέβαια δεν μπορούμε να είμαστε και απόλυτα σίγουροι ότι δεν της το σφύριξε κανένας λογιστής ή κανένας άλλος οικονομικός επαγγελματίας. Σίγουρα θα είχε κάποιον να συμβουλεύεται.
Δεν έχει να κάνει, είχαν και άλλοι συμβούλους και πάτωσαν οικονομικά. Ήταν γάτα με πέταλα στα επαγγελματικά της και στα οικονομικά της και ήξερε να χειρίζεται άψογα την δημόσια παρουσία της
 
Πίσω
Μπλουζα