Αναπάντητες απορίες

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας RIO
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Μια που τωρα αναφερθηκαν τα Κιτρινα Γαντια, εγω προσπαθω να καταλαβω τι σοϊ πραγμα ειναι αυτο το σελοτεξ που επικαλειται ο Σταυριδης: "Αντε, αλλαξε το λαστιχο στα γρηγορα κι εγω παω να πιω μια πορτοκαλαδιτσα γιατι εχει στεγνωσει το στομα μου σαν σελοτεξ."
Τουλαχιστον ειχε σκοπο να φερει καμια πορτοκαλαδα και στον καημενο τον οδηγο του η θα επαιρνε μονο για παρτη του;
Ανθρωπος ηταν κι αυτος ο καημενος ο οδηγος. Και κουραση ειχε, και διψα ειχε, και στομα - σελοτεξ ειχε. :D

Εγω νόμιζα οτι εννοούσε το σελοτέιπ...ακούγονται κι παρόμοια άλλωστε...σελοτέιπ, σελοτέξ...οτι δλδ κόλλησε το στόμα του σαν το σελοτέιπ με την έννοια στέγνωσε απο δίψα...το λέμε άλλωστε "κόλλησε η γλώσσα μου απο τη δίψα"...
 
Εγω νόμιζα οτι εννοούσε το σελοτέιπ...ακούγονται κι παρόμοια άλλωστε...σελοτέιπ, σελοτέξ...οτι δλδ κόλλησε το στόμα του σαν το σελοτέιπ με την έννοια στέγνωσε απο δίψα...το λέμε άλλωστε "κόλλησε η γλώσσα μου απο τη δίψα"...

Ναι, αμε. Μπορει.
Και μπορει τοτε το σελοτεϊπ να το ελεγαν σελοτεξ. :D
 
Το είχα απορία τελευταία , ο τίτλος " Μερικοί το προτιμούν κρύο " , τι σημαίνει;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το είχα απορία τελευταία , ο τίτλος " Μερικοί το προτιμούν κρύο " , το σημαίνει;

Aυτο που λεει ο RockaRolla, αλλα ισως και το γεγονος πως η παρεα παει προς το τελος της ταινιας στα βουνα για να κανει σπορ, ενα μερος που ειναι κρυο εκ φυσεως.
 
Ξέρουμε ποια είναι η ρηνιω η γειτόνισσα του λουστρακου. Το ξαναείδαμε το παιδάκι αυτό σε άλλη ταινια
 

Συνημμένα

  • img_2_1725633417800~2.jpg
    img_2_1725633417800~2.jpg
    77,9 KB · Προβολές: 3
Επίσης παιδιά ξέρουμε πόσες ταινες συνολικά έπαιξε η μεμα σταθοπουλου; λέει 39 αλλά δεν στην βικιπαιδεια δεν λέει τόσες.
 
Ξέρουμε ποια είναι η ρηνιω η γειτόνισσα του λουστρακου. Το ξαναείδαμε το παιδάκι αυτό σε άλλη ταινια

Παιζει και στην Ζηλεια (1963) η Τζοβαννα και εκει εχει μεγαλυτερο ρολο. Υποδυεται την κορη του Ζωρα Τσαπελη και της Μπεατας Ασημακοπουλου. Μεγαλωνοντας τον ρολο αναλαμβανει η Ελλη Φωτιου.
 
Παιζει και στην Ζηλεια (1963) η Τζοβαννα και εκει εχει μεγαλυτερο ρολο. Υποδυεται την κορη του Ζωρα Τσαπελη και της Μπεατας Ασημακοπουλου. Μεγαλωνοντας τον ρολο αναλαμβανει η Ελλη Φωτιου.
Από μικρή στα βάσανα η Τζοβάννα
 
Μη γελάσετε, αλλά είναι ένα ερώτημα που το έχω καιρό...
Στη "Δασκάλα με τα ξανθά μαλλιά", η Μυρτώ-Αλίκη και ο Στέφανος-Δημήτρης, πρόλαβαν να ζήσουν την πρώτη νύχτα του γάμου τους;;;; καταλαβαίνετε :whistle: .... (έστω και αυτή τη λίγη ώρα που είχαν στη διάθεση τους πριν φύγει το τραίνο). Ή 4 χρόνια, η Μυρτώ-Αλίκη ήταν ακόμα ανέγγιχτη κι αγνή;;;
Τους βλέπουμε στο δωμάτιο, εκείνη με νυχτικό, εκείνον με πουκάμισο, αγκαλιάζονται, φιλιούνται, αλλά τι συνέβη πριν;;;; φαντάζεστε να εμφανιζόταν ο Στέφανος-Δημήτρης, 2-3 μέρες μετά το γάμο με τον Αντωνόπουλο;; :biglaugh:
 
(έστω και αυτή τη λίγη ώρα που είχαν στη διάθεση τους πριν φύγει το τραίνο)
νομίζω πώς όχι... νομίζω πως έμεινε ανέγγιχτη, αγννννή κι αμόλλλλλυντη
 
Μη γελάσετε, αλλά είναι ένα ερώτημα που το έχω καιρό...
Στη "Δασκάλα με τα ξανθά μαλλιά", η Μυρτώ-Αλίκη και ο Στέφανος-Δημήτρης, πρόλαβαν να ζήσουν την πρώτη νύχτα του γάμου τους;;;; καταλαβαίνετε :whistle: .... (έστω και αυτή τη λίγη ώρα που είχαν στη διάθεση τους πριν φύγει το τραίνο). Ή 4 χρόνια, η Μυρτώ-Αλίκη ήταν ακόμα ανέγγιχτη κι αγνή;;;
Τους βλέπουμε στο δωμάτιο, εκείνη με νυχτικό, εκείνον με πουκάμισο, αγκαλιάζονται, φιλιούνται, αλλά τι συνέβη πριν;;;; φαντάζεστε να εμφανιζόταν ο Στέφανος-Δημήτρης, 2-3 μέρες μετά το γάμο με τον Αντωνόπουλο;; :biglaugh:

Η καλυτερη του θα ηταν του Αντωνοπουλου! Σταθηκε παρα πολυ ατυχος ο κακομοιρης. Ουτε μια ωρα δεν ειχε μπροστα του για να βρει κι αυτος λιγη χαρα. ;)
Οσον αφορα το πρωταγωνιστικο ζευγος, πιστευω κι εγω πως δεν συνεβη τιποτα μεταξυ τους. Το λεει και η Αλικη στον Δημητρη λιγο προτου αυτος φυγει για το μετωπο: "Δεν σε ειδα, δεν σε χαρηκα."
Τι να γινει, παιδια μου; Θα κανετε τεσσερα χρονια υπομονη. Εδω ο κοσμος καιγεται κι εσας το μυαλο σας ειναι αλλου; :D
 
Στην ταινία ΜΗΤΣΟΣ Ο ΡΕΖΙΛΗΣ, υπάρχει η σκηνή που ο Ρίζος σηκώνεται να χορέψει υπό τους ήχους του 'Έμαθα Πως Είσαι Μάγκας'. Εκεί, λέει 'Δεν είναι πενιά αυτή'. Μετά, μήπως καταλαβαίνει κανείς τί λέει ? Εικάζω πως λέει 'Παίρνει σπλάχνα'.

ΜΗΤΣΟΣ Ο ΡΕΖΙΛΗΣ (ΣΚΗΝΗ)

Στο 1.37 με 1.38 του βίντεο είναι.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα