Ανασκαφές στη Ρετρόπολη [El Greco, Lyra, Pyroplast Toys κ.α.]

Ωραιο Dino τι λες τωρα,στηστα εκει περα να γινει χαμος.


Να δουμε και μεσα καμμια φωτο να θυμηθουμε τι ειχε.


 

Εκτος αν ειναι μονο το κουτι. :p
 
Ωραιο Dino τι λες τωρα,στηστα εκει περα να γινει χαμος.Να δουμε και μεσα καμμια φωτο να θυμηθουμε τι ειχε.
Θα στηθεί Σαββατοκύριακο για να παίξουμε με τον μικρό!

Θα είναι υπέροχο συναίσθημα να παίζουμε μαζί το παιχνίδι που έπαιζα εγώ πριν 30+ χρόνια!!!

Aardvark είπε:
 

Εκτος αν ειναι μονο το κουτι. :p
:animlaugh:

Υπάρχει αυτό εδώ που είναι πιο τσίλικο, στην Ark, οπότε το θεώρησα περιττό να τραβήξω φωτογραφίες του εσωτερικού.

Επίσης, δεν ανέφερα οτι, δυστυχώς, κατά τη μεταφορά με τα :rant: ΕΛΤΑ, έγινε χίλια κομμάτια ο κόκκινος πύργος στον οποίο ξεκινάει η μπίλια!

Η πωλήτρια, όταν της το ανέφερα, προς τιμήν της, θέλησε να μου το αντικαταστήσει. Και τελικά μάλλον έτσι θα γίνει...
 
DINO είπε:
Update: 03/12/14 - 14:33
attachment.php


attachment.php


Περισσότερες φώτος σε παρουσίαση που θα γίνει κάποια στιγμή... :)
Γεια σου DINO! :)

Φαίνεται απίθανο επιτραπέζιο παιχνίδι!

Δεν το έχω ξαναδεί αλλα αν κρίνω απο την φώτο πρέπει να είναι τύπου Dungeon/RPG..
 
Γειά σου Βαγγέλη! :)

(Ούτε ένα welcome back, δεν έχω προλάβει να σου γράψω... Shame on me...)

Εχμ... όσον αφορά το "Μονοκράτορα", η ταπεινή μου αλήθεια είναι οτι δεν το έχω κατεβάσει από την ντουλάπα για να παίξω... (Double shame on me!)

Πάντως, απ'οτι έμαθα μετά, είναι ένα πολύ καλό παιχνίδι, από τα "βαριά χαρτιά" των επιτραπέζιων! ;)
 
DINO είπε:
Καιρό έχει να κινηθεί τούτο 'δω το θέμα (μας φάγανε τα κόμικς)...
Λοιπόν, νέα αποκτήματα τα οποία κουβαλάνε παιδιάστικες αναμνήσεις:

Τι να πει κάνείς για το Super Ντόμινο, το παιχνίδι της χρονιάς! Είμαι σίγουρος πως πάρα πολλοί έχουμε γράψει ατέλειωτες ώρες παιχνιδιού!

Η συγκίνηση ήταν μεγάλη μόλις το ξανακράτησα στα χέρια μου... Βέβαια, δεν είναι ΕΚΕΙΝΟ, το ΔΙΚΟ ΜΟΥ, αλλά αφου πλέον ΕΚΕΙΝΟ, δεν υπάρχει, παρηγοριέμαι με αυτό...

Ακολουθεί η μηχανούλα της ΚΙΒΙ, που κάνει σούζες και η οποία είναι φυσικά Made In Greece!

Να όμως που ήρθε το πλήρωμα του χρόνου και την ξαναβρήκα μπροστά μου... Αυτή κι αν ήταν συγκίνηση!!!
Καταπληκτικά αποκτήματα DINO!!!!! Γνωρίζω καλά το δυνατό συναίσθημα του να κρατάς ξανά στα χέρια σου παιδικές αναμνήσεις!!!!!! Να τα χαρείς σου εύχομαι!!!

Παρεμπιπτόντως, η ΚΙΒΙ έκανε πολύ ωραία παιχνίδια!
 
Να'σαι καλά Αετέ 1!!! :)

Ήδη έχω παίξει μια φορά με τον γιό μου και την επόμενη που θα το ξαναστήσουμε, θα τραβήξω και βιντεάκι και θα το ανεβάσω στο YouTube!
 
DINO είπε:
Γειά σου Βαγγέλη! :) (Ούτε ένα welcome back, δεν έχω προλάβει να σου γράψω... Shame on me...)

Εχμ... όσον αφορά το "Μονοκράτορα", η ταπεινή μου αλήθεια είναι οτι δεν το έχω κατεβάσει από την ντουλάπα για να παίξω... (Double shame on me!)

Πάντως, απ'οτι έμαθα μετά, είναι ένα πολύ καλό παιχνίδι, από τα "βαριά χαρτιά" των επιτραπέζιων! ;)

Φίλτατε Ντίνο, μην μου ανησυχείς γιατί σε γνωρίζω (μέσω internet) αρκετά χρόνια και ξέρω τι άνθρωπος είσαι! ;)

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες σχετικά με το επιτραπέζιο.

Να 'σαι καλα, τα λεμε !
 
Να'σαι καλά! Αμοιβαία τα αισθήματα! :thumbup:

Ξέχασα να σε παραπέμψω σε μια μικρή παρουσίαση που έχω κάνει εδώ για το Μονοκράτορα...

Μη ξεχάσεις να πατήσεις και το σύνδεσμο για το BoardGameGeek, για περισσότερες πληροφορίες...
 
Ότι βρίσκουμε στο δρόμο μας, το χτυπάμε, πριν πάρει ανάσα!

DSC02526.JPG

Αυτή τη φορά, ένα κουρδιστό Mini Cooper, της εταιρίας "PAPPAS BROS"...
 
Πολυ όμορφο το mini cooperακι! :thumbup:
 
DINO είπε:
Ότι βρίσκουμε στο δρόμο μας, το χτυπάμε, πριν πάρει ανάσα!
.....+1 :thumbup:

Και με συνοπτικες διαδικασιες βεβαιως-βεβαιως!!! :D
 
Πίσω
Μπλουζα