Ανατομία Ενός Εγκλήματος (1992 ANT1)

ψάχνω βρε παιδια ένα επεισόδιο με το μαρκουλάκη που έπαιζε το σατανιστή..!!!!!! μήπως θυμάται κανείς τον τίτλ0ο??
 
Hello, καλά εγώ δεν το έβλεπα για 2 λόγους α) η μαμά μου δεν με άφηνε να το βλέπω και β) ήμουνα μωρό όταν τον έπαιζαν.

Φέτος στα 18 μου βρήκα στο διαδίκτυο τα επεισόδια και μου άρεσαν. Καλά αυτό μαζί με την 10η Εντολή και τον Κόκκινο Κύκλο (που το παίζουν στις 1 κάθε μέρα στον Alpha και δεν χάνω επεισόδιο) είναι από τις μεγαλύτερες σειρές που δεν λογοκρίθηκαν για το περιεχόμενο τους.

Καλά το επεισόδιο με τον Δράκουλα (που δεν μάθαμε ποιος είναι) τέλειο και το εφέ με τα μισά πόδια της μάνας του (Έρση Μαλικένζου). Επίσης ένα επεισόδιο σχεδόν σαν ένα της Εντολής με σατανιστές, το επεισόδιο με την θεά Καρυοφυλλιά ως καλόγρια συγκλονιστικό.

Πολλοί ηθοποιοί (μέχρι και η γυναίκα του καναλάρχη η Μαρί) έγιναν διάσημοι από το σίριαλ αυτό.
 
Είχα ανεβάσει κι ένα βιντεάκι παλιότερα, αλλά δυστυχώς διαγράφηκε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά, το δεύτερο rar αρχείο, μου βγάζει ότι είναι είναι χαλασμένο.

Μπορείτε να το ξανα-ανεβάσετε ;
 
anna_ είπε:
εδω αυτο το επεισοδιο που αναφερεις tinaYouTube - ANATOMIA - bonus part 1/3
πωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

είσαι θεά....... :sweet_kiss: :sweet_kiss: :sweet_kiss: :sweet_kiss: :sweet_kiss: :sweet_kiss: :sweet_kiss:

nina_9 είπε:
ψάχνω βρε παιδια ένα επεισόδιο με το μαρκουλάκη που έπαιζε το σατανιστή..!!!!!! μήπως θυμάται κανείς τον τίτλ0ο??
το εκπτωτος άγγελος? λες? αν είναι αυτό το έχει το youtube
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ το Μολυβένιο Στρατιώτη θέλω. Με το Μπέζο. Είναι το μόνο που θυμάμαι από την τρυφερή ηλικία των 4. Ναι το έβλεπα. Τώρα πώς και με άφηναν ούτε εγώ δεν ξέρω.

Πάντως η σειρά ήταν πολύ καλή και θα έπρεπε να προβαλλόταν συχνά. άτιμε αντ1.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
Εγώ το Μολυβένιο Στρατιώτη θέλω. Με το Μπέζο. Είναι το μόνο που θυμάμαι από την τρυφερή ηλικία των 4. Ναι το έβλεπα. Τώρα πώς και με άφηναν ούτε εγώ δεν ξέρω. Πάντως η σειρά ήταν πολύ καλή και θα έπρεπε να προβαλλόταν συχνά. άτιμε αντ1.
Συμφωνώ ας το βάλουν , γιατί να βάλουν την Κλεμμένη Ζωή της Μιρέλλας που ούτε εγώ δεν το έβλεπα (Η Μιρέλλα στο mega έγραφε τα σίριαλ), η Ανατομία είχε γράψει ιστορία, πριν από τον Κύκλο και την Εντολή, ας το έβαζαν, το 2002 το έδειξαν για τελευταία φορά στην prime time του ΑΝΤ1.
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
Συμφωνώ ας το βάλουν , γιατί να βάλουν την Κλεμμένη Ζωή της Μιρέλλας που ούτε εγώ δεν το έβλεπα (Η Μιρέλλα στο mega έγραφε τα σίριαλ), η Ανατομία είχε γράψει ιστορία, πριν από τον Κύκλο και την Εντολή, ας το έβαζαν, το 2002 το έδειξαν για τελευταία φορά στην prime time του ΑΝΤ1.
Δεν ειναι της Παπαοικονομου η Κλεμμένη Ζωη. Η Παπαοικονομου στον αντ1 μονο το Μωβ Ροζ και την Ιωαννα της καρδιας εχει γραψει
 
sunset89 είπε:
Δεν ειναι της Παπαοικονομου η Κλεμμένη Ζωη. Η Παπαοικονομου στον αντ1 μονο το Μωβ Ροζ και την Ιωαννα της καρδιας εχει γραψει
Τεσπα αλλά είναι δυνατόν 20 χρόνια ΑΝΤ1 με αποτυχίες;, ενώ στο mega θα βάλουν τα πάντα, αν είναι δυνατόν.
 
Καλησπέρα σας!

Μήπως γωρίζει κανείς που μπορώ να βρω το επεισόδιο "Καθαρτήριο" που αφορά την ιστορία της Σπυριδούλας Ράπτη, η οποία δούλευε 12 ετών ως οικιακή βοηθός στο σπίτι μιας οικογένειας, όπου ο πατέρας & η μητέρα της εν λόγω οικογένειας την βασάνισαν καίγοντάς την με το σίδερο σε όλο της το σώμα;

Κάποιος/α ανέφερε παραπάνω ένα link για το συγκεκριμένο επεισόδιο, αλλά μάλλον είναι λάθος διότι το επεισόδιο αυτό αφορά την ιστορία μιας καλόγριας...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλικά,

andy_Efth
 
Andy_efth καλώς όρισες.

Μόνο αν το δώσουν τη σειρά σε τίποτα περιοδικά ή στο youtube.

Πέρασε και μια βόλτα απο εδώ :)
 
Φιλικα παντα - σε αυτο το φορουμ δεν δινουμε links σε copyrighted υλικο - δεν ασχολουμαστε γενικως με το θεμα αυτο. Αν τωρα το επεισοδιο που ψαχνεις υπαρχει στο youtube και το εχει ανακαλυψει καποιο μελος μας, φανταζομαι θα σε βοηθησουν.
 
Χαίρεται κι ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα!

Ευχαριστώ επίσης για την πληροφορία & ζητώ συγγνώμη για την όποια παραβίαση...

Φιλικά,

andy_Efth
 
Εγώ λέω να αρχίσουμε τα τηλεφώνα και τα μέιλ στον Αντ1 να βάλει καμιά επανάληψη...
 
tina είπε:
Εγώ λέω να αρχίσουμε τα τηλεφώνα και τα μέιλ στον Αντ1 να βάλει καμιά επανάληψη...
Το κάναμε αρκετοί το περασμένο καλοκαίρι/φθινόπωρο/ χειμώνα. Δεν έχει αποτέλεσμα. Μπορείς όμως να πάρεις τηλέφωνο στο 7 μέρες tv που μοιράζει σειρές του ΑΝΤ1 και να τους προτείνεις να δώσουν την Ανατομία. Πιο πιθανό είναι να σε ακούσουν στο περιοδικό, παρά στο σταθμό. :p
 
μα καλά ποσό στον κόσμο τους ειναι στον αντ1??:mad:γι'αυτό και δεν κάνουν νούμερα
 
Ρε παιδιά εσείς εκεί οι διαχειριστές του retromaniax.gr εαν ελέγχετε και το retrodb.gr και έχετε τα επεισόδια της ανατομίας του εγκλήματος ανεβάστε τα σας παρακαλώ αλλιώς τα επεισόδια που είναι γραμμένα στη σειρά και δεν έχουν υπερσύνδεση στο retrodb.gr μάθετε πληροφορίες για ηθοποιούς και πλοκή και γράψτε τα να δούμε και στα υπόλοιπα επεισόδια τι παιζόταν.
 
Ρε παιδιά εκεί στο retrodb.gr πολλά από τα επεισόδια της ανατομίας είναι κενά δεν ανοίγουν βάλτε τουλάχιστον τα ονόματα των ηθοποιών και την πλοκή γιατι τα κανονικά επεισόδια είναι δύσκολο να βρεθούν
 
Ρε παιδι - για να μην κουραζεσαι να ερχεσαι καθε 2 μηνες και να ζητας επεισοδια - δεν ριχνεις κανα βλεφαρο στο τι αντιπροσωπευει το retromaniax και τι ακριβως ειναι η retrodb ? - οχι τιποτα αλλο αλλα σε διαβαζω λιγο αγχωμενο και τσαμπα ταλαιπωρεισαι.
 
Πίσω
Μπλουζα