Αν υπήρχε Facebook στα 80s...

Χε χε, όποιος ξέρει να χειρίζεται το photoshop μπορεί να κάνει θαύματα!
 
αν υπηρχε το facebook στα 80s ,φισικά και θα ταν καπως ετσι , όμως καλλύτερα που δεν υπυρχε ,γιατι ο κοσμος ειταν πιο ''αυθεντικός'' ,απο οτι σύμερα.

Οι συμερινοι teenages εχουν χασει τα αυγα και τα πασχαλια ,δυμιουργουν χιλιαδες επαφές απο ολη την ελλαδα (ισως και τον κοσμο) και στην ουσια δεν κανουν παρεα με κανεναν, οι φιλίες ειναι διαδικτιακές ,τουλαχιστον εγώ αυτο βλεπω.Η μπορει να συναντισουν καποιο ατομο ,αρεα και που ,και να μην ξαναμιλίσουν ποτε πια(λογο απογοιτευσης).

Τα αθανατα 1980ς ειταν αλλιώς, εκει βγεναμε καθημερινα με τις παρεες μας, ειχαμε κολιτους,παιζαμε εξω,καναμε τις κοντρες μας, ζουσαμε...
 
Κορυφή!!! H Diana ολα τα λεφτα...
 
μουχαχαχαχαχα!!!!!

Γιαννούλα!!!! αχαχαχααααααααααααααααααααα!!!!
 
video80 είπε:
αν υπηρχε το facebook στα 80s ,φισικά και θα ταν καπως ετσι , όμως καλλύτερα που δεν υπυρχε ,γιατι ο κοσμος ειταν πιο ''αυθεντικός'' ,απο οτι σύμερα.Οι συμερινοι teenages εχουν χασει τα αυγα και τα πασχαλια ,δυμιουργουν χιλιαδες επαφές απο ολη την ελλαδα (ισως και τον κοσμο) και στην ουσια δεν κανουν παρεα με κανεναν, οι φιλίες ειναι διαδικτιακές ,τουλαχιστον εγώ αυτο βλεπω.Η μπορει να συναντισουν καποιο ατομο ,αρεα και που ,και να μην ξαναμιλίσουν ποτε πια(λογο απογοιτευσης).

Τα αθανατα 1980ς ειταν αλλιώς, εκει βγεναμε καθημερινα με τις παρεες μας, ειχαμε κολιτους,παιζαμε εξω,καναμε τις κοντρες μας, ζουσαμε...
αν υπήρχε το facebook στα '80ς δε θα είχαμε μάθει ούτε την ορθογραφία που ξέρουμε, δε θα είχαμε τελειώσει πολλοί καν το λύκειο, δε θα είχαμε ταλαιπωρηθεί στα πανεπιστήμια και έτσι σήμερα δε θα είχαμε τόση ανεργία στους απόφοιτους ΑΕΙ/ΤΕΙ. θα είχαμε ένα baby boom στις αρχές των '90ς και η γενιά της diana θα είχε το fb αντί για σχολείο και για οικογένεια. θα είμασταν όλοι 15 κιλά πιο παχουλοί και με 10 βαθμούς μυωπία παραπάνω, οπότε τα πρότυπα ομορφιάς θα ήταν διαφορετικά και σίγουρα όχι ανορεξικά.

η ελλάδα θα ήταν ένας παράδεισος από σχεδόν τυφλούς υπέρβαρους ευτυχισμένους ανθρώπους :)
 
Δεν υπάρχουν λόγια... Απλά...

:bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

...RESPECT!
 
Clemence είπε:
αν υπήρχε το facebook στα '80ς δε θα είχαμε μάθει ούτε την ορθογραφία που ξέρουμε, δε θα είχαμε τελειώσει πολλοί καν το λύκειο, δε θα είχαμε ταλαιπωρηθεί στα πανεπιστήμια και έτσι σήμερα δε θα είχαμε τόση ανεργία στους απόφοιτους ΑΕΙ/ΤΕΙ. θα είχαμε ένα baby boom στις αρχές των '90ς και η γενιά της diana θα είχε το fb αντί για σχολείο και για οικογένεια. θα είμασταν όλοι 15 κιλά πιο παχουλοί και με 10 βαθμούς μυωπία παραπάνω, οπότε τα πρότυπα ομορφιάς θα ήταν διαφορετικά και σίγουρα όχι ανορεξικά.
η ελλάδα θα ήταν ένας παράδεισος από σχεδόν τυφλούς υπέρβαρους ευτυχισμένους ανθρώπους :)
χαχαχαχαχα!

Χωρίς να παραγνωρίζω το ότι το post σου,μέσα στην υπερβολή του περιεχομένου του,μπορεί και να κρύβει μια μεγάλη ( ; ) δόση -πικρής- αλήθειας,ομολογώ ότι γέλασα πολύ με αυτό Φωτεινή! :)

Πολύ ωραίο thread Άλκη! :thumbup: :thumbup:
 
Clemence είπε:
η ελλάδα θα ήταν ένας παράδεισος από σχεδόν τυφλούς υπέρβαρους ευτυχισμένους ανθρώπους :)
Και στην συνέχεια θα ετοίμαζα το σχέδιο "εξαγνισμού" της χώρας ...με Napalm/ICBM's !
 
Τι άλλο θα δούν τα ματάκια μου εδώ μέσα;

 


Πολύ καλό Άλκη!!!
:D


:bow:


Respect!


 


Ωραία ιδέα είναι να μετέτρεπες τα avatar και τις γραμματοσειρές σε στυλ 8 ή 16bit!


 


Παρόλο το γέλιο που έριξα όμως, πρέπει συμφωνήσω και με άλλους ρετρομανιακούς, πως ευτυχώς που δεν υπήρχε κάτι αντίστοιχο από τότε!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευτυχως που δεν υπήρχε τότε. Ούτε θέλω να σκέφτομαι ότι θα κυκλοφορούσα διαρκώς με αντισταμινικά.
 
Τρελλό γέλιο - όλοι οι διάλογοι είναι ένας-κι-ένας. :rofl:

Κορυφαίος ο Αλκης !!
 
Φοβερό, πολύ πειστικό! Πραγματικά πολύ γέλιο!! :biglaugh:
 
Ωραίοοοοο Άλκη, ειδικά αυτό με το avatar μου χεχεχε...

Να'σαι καλά για το άρθρο :)
 
Θα μου πάρει καιρό να αφομοιώσω πλήρως το πόσο τρελός είσαι.

:rofl:
 
Καλά, δεν παίζεσαι Άλκη!!!!

(κρίμα που δεν μπορώ να κάνω like στο σχόλιο της Diana!!! :p )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άντε Άλκη τα κατάφερες πάλι! Και ευρυματικότατος και ξεκαρδιστικότατος. Εύγε! :)
 
Ευρηματικότατος όπως πάντα ο Άλκης !

Άψογο χιούμορ !
 
Άλκη περιμένω, απλά, να δω που θα σταματήσεις.

Όχι, δεν θέλω να σταματήσεις!!!!!

Απλά θέλω να δω κάθε φορά η επόμενη ιδέα σου πόσο πιο απίθανη θα είναι!!!!!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα