Αξεσουάρ για κορίτσια

Βρήκα φωτογραφία από το καρότσι μου με δύο κουκλάκια όταν ήμουν μικρή.

picture.php
 
Τα κρεμαστά για το λαιμό λέγονταν "ματσελίνια"!!!! Παναγιά μου που το θυμήθηκα?
 
απ όλα αυτά τα αξεσουάρ, μόνο αυτά τα τρελογυαλιά πρέπει να είχα.. όλα τ άλλα δεν μου θυμίζουν απολύτως τίποτα!
 
Αυτά τα θυμάται κανείς?

Άνοιγαν και μπορούσες να τους αλλάξεις τις εικόνες
 
aaxx...ti omorfa ola auta ta antikeimena!!exw akoma 3 kouklakia san ki auta ths prwths fwto...to ena einai ena koritsaki me aspro forema k mwv louloudi..

to deutero me roz triantafullo k roz foustanaki kai to trito me aspro-galazio!!

kai murizoun akoma ekplhktika!!pote pote ta 8umamai k ta murizw!!eixa k enan monokero alla ton exasa.. :(
 
Καλώς όρισες Vikaki.

Σε παρακαλώ γράφω με ελληνικούς χαρακτήρες γιατί είναι κανονισμός του φόρουμ.

Οπότε κάνε ένα edit το ποστ σου :)
 
πρέπει να βάλουμε δικά μας αξεσουάρ?Βρήκα κάποια στο ιντερνετ και ήθελα να σας τα θυμίσω:

AAAACxnZd1QAAAAAAEXBgw.jpg
62151.jpg


Plastic-Banana-Hair-Clips_2B2B76DB.jpg
 
πολυ ευχαριστως να κανω edit αλλα δεν εχω ιδεα πως!!!
 
Αξεσουάρ για κορίτσια

Πολυαγαπημένη μη με ευχαριστείς.Αξίζεις πολλά! Αυτά τα κουκλάκια μενταγιόν είχαν πολύ ωραίο άρωμα αλλά στο παλαιοπωλείο που τα βρήκα δε μύριζαν πια! :cry:
 
Να και τα δικα μου!!! Απο την Rapunjel μας! :flower: Και μαλιστα εχουν και ωραιο αρωμα!
 
πω πω απίστευτο που τα θυμηθήκατε αυτά τα κρεμαστά?

χαρακτηριστική αυτή με το μικρό αλογάκι που το κρεμούσες...νιώθω την μυρωδιά τους να μου γαργαλάει την μύτη :)

και οι καρφίτσες τρελή μόδα...μέχρι και στα παπούτσια μου ήθελα να βάλω :)
 
Λοιπον τωρα που ειπες για παπουτσια, chrysanthi, μου εδωσες ιδεα που να κρεμασω αυτα τα χαριτωμενα κρεμαστα! Στο κινητο!!!! :) Γιατι δεν το σκεφτηκα πιο πριν...
 
Αναστασια είπε:
Λοιπον τωρα που ειπες για παπουτσια, chrysanthi, μου εδωσες ιδεα που να κρεμασω αυτα τα χαριτωμενα κρεμαστα! Στο κινητο!!!! :) Γιατι δεν το σκεφτηκα πιο πριν...

αχ ναί... :p

θα τα ζηλεύουνε ολοιοιοιοιιο...εμένα δεν μου έμεινε κανένα :( ο πατέρας μου είχε πάντα το κόλλημα να καθαρίζει ντουλάπες και συρτάρια μανιωδώς...και έτσι πολλά απο αυτά δεν κατάλαβα καν πως έφυγαν από τα χέρια μου...!!!

εσύ που έχεις ακόμα εκμεταλλεύσου τοοοοοοοοο :flower:
 
Αξεσουάρ για κορίτσια

Πολυαγαπημένη mytinyworld και λατρεμένη Αναστασία λίγο πράμα και πολύ αγάπη!!!Λατρεμένη αν τα βάλεις στο κινητό όπου πηγαίνεις θα με παίρνεις μαζί σου... ;)
 
Ναιιιιι! Θα βάλω κι εγώ στο κινητό μου!!! :cheers: Ζήλεψα!! #)

Θα κάνεις βόλτες και Ιταλία και Αθήνα ραπουνζέλ μου!!:biglaugh:
 
Αξεσουάρ για κορίτσια

Πολυαγαπημένη mytinyworld αφού στην πραγματικότητα δεν μπορώ να κάνω ούτε στην Αθήνα ούτε στην Ιταλία βόλτα ας κάνω ως αξεσουάρ κινητού... :D
 
rapunjel είπε:
Πολυαγαπημένη mytinyworld αφού στην πραγματικότητα δεν μπορώ να κάνω ούτε στην Αθήνα ούτε στην Ιταλία βόλτα ας κάνω ως αξεσουάρ κινητού... :D
:flower: :flower:
 
Κορίτσια τα θυμάμαι πολύ καλά κι εγώ αυτά τα κρεμαστά που μοσχομύριζαν. Είχα το μικρό πόνυ και κάποια άλλα με κοριτσάκια αλλά δεν τα θυμάμαι πώς ήταν. Πολύ όμορφα και πολή καλή η ιδέα για το κινητό
 
Πίσω
Μπλουζα