Απίστευτα και Όμως Ελληνικά (1990 MEGA)

Ας το έβαζαν κι αυτό, στο διαδίκτυο τα έχω δει τα επεισόδια μόνο
 
zoug100 είπε:
επειδη απο οσο θυμαμαι ποτε δεν εχυν δειξει επαναληψη αν τους ζητουσα τα επεισοδια θα μου τα εδιναν πιστευετε?ή χλωμο να γινει αυτο?
Δε χάνεις κάτι να ρωτήσεις! Αρκεί να πέσεις σε ευγενική τηλεφωνήτρια που δε σε βρίσει όταν ακούσει το αίτημά σου (στο mega έχουν ένα θέμα με την ευγένεια-την έχουν ξεχάσει εδώ και πολύύύύ καιρό).

όπως έχουμε ξαναπεί παλιότερα μεγάλος τηλεοπτικός σταθμός ιδιωτικός πάντα, είχε δώσει σε τηλεθεατή κάποιες εκπομπές που ζήτησε με την έγγραφη βεβαίωση ότι ΔΕ θα τις προβάλλει ΠΟΥΘΕΝΑ. Αυτό όμως συνέβη πριν πολλά πολλά χρόνια. Τώρα οι καιροί είναι αλλιώς. Πάντως δοκίμασέ το τώρα που έχουν βγάλει όλο το αρχείο τους στη γύρα λόγω της επετείου, μετά από κάνα χρόνο θα χουν μπει στα ντουλάπια πάλι και άντε να τις ξετρυπώσεις τέτοιες εκπομπές από τη σύραγγα του χρόνου. Άλλωστε είδαμε την απέχθεια που τρέφουν μερικά "κεφάλια" του μεγκα για παλιά προγράμματα ;)
 
ειχα στειλει πριν δυο χρονια email στην εταιρεια παραγωγης της σειρας που αν θυμαμαι καλα ηταν η <<ΑΝΩΣΗ>> ζητωντας τους αν εχουν τα επεισοδια της σειρας και αν χρειαστει να δεσμευομουν εγγραφως οτι τα ηθελα μονο για ιδιωτικη χρηση.και μου στειλαν απαντηση οτι δεν υπαρχει στο αρχειο τους η σειρα.τωρα αληθεια μου ελεγαν?να με ξεφορτωθουν θελανε?δεν ξερω.παντως θα δοκιμασω και στο mega καποια στιγμη.ελπιζω να βρω αυτα τα διαμαντια #)

α ρε ζουγκα και τα μυαλα στα καγκελα!!!
 
zoug100 είπε:
ειχα στειλει πριν δυο χρονια email στην εταιρεια παραγωγης της σειρας που αν θυμαμαι καλα ηταν η <<ΑΝΩΣΗ>> ζητωντας τους αν εχουν τα επεισοδια της σειρας και αν χρειαστει να δεσμευομουν εγγραφως οτι τα ηθελα μονο για ιδιωτικη χρηση.και μου στειλαν απαντηση οτι δεν υπαρχει στο αρχειο τους η σειρα.τωρα αληθεια μου ελεγαν?να με ξεφορτωθουν θελανε?δεν ξερω.παντως θα δοκιμασω και στο mega καποια στιγμη.ελπιζω να βρω αυτα τα διαμαντια #) α ρε ζουγκα και τα μυαλα στα καγκελα!!!
Σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ για τις σειρές που θέλω έχω σκεφτεί πάμπολλες φορές να το προβώ σε τέτοια κίνηση μιας και δεν τις κόβω να προβάλλονται.

Να σαι ικανοποιημένος που σου απάντησε η εταιρεία!

Όποιος θέλει να ζητάει προγράμματα από κανάλια, είναι καλύτερα να πηγαίνει αυτοπροσώπως, ξέρω τι σας λέω γιατί πλέον από το τηλέφωνο δε γίνεται δουλειά! Πάς εκεί, λες για ποιο λόγο θέλεις το υλικό, και ανάλογα πράττουν! Πλέον τα πράγματα όμως είναι δύσκολα!

Καλύτερα να πας να ζητήσεις την εκπομπή από τον ίδιο το Ζουγανέλη. Πιο πιθανό είναι να σκιστεί να σε εξυπηρετήσει εκείνος, παρά οι υπεύθυνοι του μέγκα! Καλή τύχη! :)
 
Ειλικρινά δεν αντιλαμβάνομαι πώς γίνεται αυτή η θεϊκή σειρά να απουσιάζει από όλα τα αφιερώματα για επετείους του MEGA και να μην παίζεται ποτέ επανάληψη....Έχουν με κάποιο τρόπο ξεχάσει τελείως την ύπαρξή της;;;;
 
Τη βρισκω πολυ χυμα για την εποχη μας. Προσφατες αποπειρες (Σεφερλης, Σφηνακια κλπ) ειτε δεν πηγαν τοσο καλα ειτε ηταν αλλης φιλοσοφιας

Μου αρεσαν ολα παντως
 
Πάντως δίκιο έχει αυτό να μην το παίζουν σε επανάληψη και τα Σφηνάκια, το Σοβαρότης 0 ή πέρυσι τον Γιάννη τον Όμορφο (ότι ..... υπάρχουν σε σάτιρα άνοστα αυτά σαν το σπότ του γνωστού τυριού), ίσως επειδή είναι ξεπερασμένα, αλλά ας τα έβαζαν, μόνο στο ytube θα τα γευτούμε, έλεος
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ ωραια λυση. Αλλα μετατροπη σε youtube απαιτει κοπιαστικη διαδικασια με κερδος 0 για την επιχειρηση που ειναι ο σταθμος
 
kalispera ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΡΜΑ τον portarinos78 i giorgos_1 na mou steilei minima!!!!endiaferome san trelos gia t apistefta ki omos ellinika k thelw na t antigrapsw.eime diatethimenos na plirwsw.se parakalw steile moy PASI THYSIA!!!! efxaristw kai perimenw
 
vasilis777 διάβασε τους κανονισμούς.

Δεν κανουμε διακίνηση υλικού και γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες
 
Παιδιά στο All Nighters Σάτιρα standard θα βάλουν εκτός από τα αποσπάσματα της σειράς, 1 τηλεταινία με την εκπομπή μετά το All Nighters
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
Παιδιά στο All Nighters Σάτιρα standard θα βάλουν εκτός από τα αποσπάσματα της σειράς, 1 τηλεταινία με την εκπομπή μετά το All Nighters
τι ειναι το all nighters ρε παιδια γιατι εχω χασει επεισοδια
 
Θεματικές βραδιές. πχ. αυτό που σε ενδιαφέρει θα προβληθεί τη βραδιά που θα είναι αφιερωμένη στη σάτιρα.

Μέσα στο Νοέμβρη θα υπάρξει ολονύχτιο αφιέρωμα με θεματολογία σατιρική και θα έχει Μαλβίνα, Ζουγανέλη και άλλα.

Η μέρα είναι η Παρασκευή αλλά δε γνωρίζουμε ακόμα πότε ακριβώς θα υπάρξει το συγκεκριμένο αφιέρωμα.

εδώ μπορείς να ενημερωθείς περαιτέρω:

http://www.megatv.com/articles.asp?catid=13494&subid=2&pubid=3984870&puborgid=4282171
 
sunset89 είπε:
Θεματικές βραδιές. πχ. αυτό που σε ενδιαφέρει θα προβληθεί τη βραδιά που θα είναι αφιερωμένη στη σάτιρα.Μέσα στο Νοέμβρη θα υπάρξει ολονύχτιο αφιέρωμα με θεματολογία σατιρική και θα έχει Μαλβίνα, Ζουγανέλη και άλλα.

Η μέρα είναι η Παρασκευή αλλά δε γνωρίζουμε ακόμα πότε ακριβώς θα υπάρξει το συγκεκριμένο αφιέρωμα.

εδώ μπορείς να ενημερωθείς περαιτέρω:

http://www.megatv.com/articles.asp?catid=13494&subid=2&pubid=3984870&puborgid=4282171
ευχαριστώ πολύ
 
Αν δείξουν τηλεταινία μετά το All Nighters για ΑΜΑΝ, Ζουγανελληνικά και Μήτσους από μένα ότι θέλετε.
 
sunset89 είπε:
Θεματικές βραδιές. πχ. αυτό που σε ενδιαφέρει θα προβληθεί τη βραδιά που θα είναι αφιερωμένη στη σάτιρα.Μέσα στο Νοέμβρη θα υπάρξει ολονύχτιο αφιέρωμα με θεματολογία σατιρική και θα έχει Μαλβίνα, Ζουγανέλη και άλλα.

Η μέρα είναι η Παρασκευή αλλά δε γνωρίζουμε ακόμα πότε ακριβώς θα υπάρξει το συγκεκριμένο αφιέρωμα.

εδώ μπορείς να ενημερωθείς περαιτέρω:

http://www.megatv.com/articles.asp?catid=13494&subid=2&pubid=3984870&puborgid=4282171
Sunset από 30/10 τα All Nighters κάθε Παρασκευή 11 το βράδυ με 1 και μετά επιλεγμένα σίριαλ και εκπομπές σε μορφή τηλεταινίας 1 μέχρι να αρχίσει το Mega Σαββατοκύριακο
 
Αυτό είπα. Μόνο που δεν ξέρουμε ακριβή ημερομηνία προβολής της σάτιρας. Παρασκευή θα είναι όπως όλα.
 
sunset89 είπε:
Αυτό είπα. Μόνο που δεν ξέρουμε ακριβή ημερομηνία προβολής της σάτιρας. Παρασκευή θα είναι όπως όλα.
30/10 SEX

6/10 CULT ΔΡΑΜΑ

13/10 CULT ΚΩΜΩΔΙΕΣ

και 20/10 ΣΑΤΙΡΑ

Έγκυρη πηγή, με την σειρά που το έγραψαν έτσι θα παίζονται
 
Απίστευτα και όμως ελληνικά

Μια από τις πιο πετυχημένες σατυρικές εκπομπές του Γιάννη Ζουγανέλη και των συνεργατών του. Χιούμορ, ξεκαρδιστικές ατάκες, ανατρεπτικά δρώμενα, διάλογοι για τρελά γέλια και απίστευτες φάρσες... σε μια εκπομπή για τα απίστευτα κι όμως ελληνικά της καθημερινότητάς μας.

Εδω βλεπουμε καποια αποσπασματα και τους τιτλους της εκπομπης το 1991

[edit]This video is unavailable.[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα