Απόκριες! Τί ντυθήκατε όταν ήσασταν μικροί;

Αν έβγαινες έτσι βράδυ πεζός σε δρόμο χωρίς φωτισμό
Ποιος ο λόγος να βγω σε δρόμο χωρίς φωτισμό; Στην πλατεία περιτριγύριζα με την παρέα μου, όχι στα στενοσόκακα. Και ναι, βράδυ βγήκαμε και ήμουν φυσιολογικά ντυμένος σε σχέση με ό,τι κυκλοφορούσε τριγύρω μου :)

θα μπορούσες άνετα να είσαι θύμα τροχαίου
Υπερβολές...

ή να σε συνελάμβανε η αστυνομία ως ύποπτο...
Μόνο ο Θεοχάρης θα με έπιανε :D :D Εξάλλου, Αποκριά ήταν, εμένα θα πιάνανε που είχα σχετικά φυσιολογικό ντύσιμο και όχι άλλους που ήταν ντυμένοι Scream κ.λπ. ;
 
Σοβαρά τώρα; αυτά κι αν ήταν!! Πωπω! πως τα θυμάμαι!! Είχαν διάφορες μορφές, όχι μόνο κλόουν! Έβγαιναν κι σε cartoons (μίκι, ντόναλντ κλπ)..
Σε κάποια απο τα επεισόδια του Ρετιρέ, τα εορταστικά των αποκριών, είναι στολισμένα με τέτοια πλαστικά το γραφείο της εταιρίας κι το σπίτι της Κατερίνας!
Α ρε παιδιά ταξιδεύουμε πι
Σωωωω

Αν έβγαινες έτσι βράδυ πεζός σε δρόμο χωρίς φωτισμό, θα μπορούσες άνετα να είσαι θύμα τροχαίου ή να σε συνελάμβανε η αστυνομία ως ύποπτο...
Μην φοβάσαι βρε τόσο πολύ η ζωή θέλει να το ρίχνεις εξω

20240310_101340~3.jpg
 
Μην φοβάσαι βρε τόσο πολύ η ζωή θέλει να το ρίχνεις εξω
Δεν έπιασες το νόημα του σχολίου που έκανα.

Ποιος ο λόγος να βγω σε δρόμο χωρίς φωτισμό; Στην πλατεία περιτριγύριζα με την παρέα μου, όχι στα στενοσόκακα. Και ναι, βράδυ βγήκαμε και ήμουν φυσιολογικά ντυμένος σε σχέση με ό,τι κυκλοφορούσε τριγύρω μου :)


Υπερβολές...


Μόνο ο Θεοχάρης θα με έπιανε :D :D Εξάλλου, Αποκριά ήταν, εμένα θα πιάνανε που είχα σχετικά φυσιολογικό ντύσιμο και όχι άλλους που ήταν ντυμένοι Scream κ.λπ. ;
Πλάκα έκανα για να τονίσω την επιτυχία της μεταμφίεσης.
 
Πίσω
Μπλουζα