Ας νιώσουμε λίγο ...γέροι!

Πέρασε χθες από την εταιρία που συνεργάζομαι ένας υποψήφιος βοηθός πληροφορικάριος (απόφοιτος ΕΠΑΛ) και έδωσε βιογραφικό. Ο τυπάς είχε μούσι σαν του Γκιλγκαμές και αραίωση στα μαλλιά. Κοιτάμε ημερομηνία γέννησης και τι να δούμε; Φεβρουάριος του 2000...
Ετσι την έπαθα κι εγώ... Πρώην συνάδελφος, παχουλός, αραιωμένα μαλιά, υφος μεθύστακα με μάτι μεσ την ρυτίδα, παλιομοδίτικο πουκάμισο/σακάκι κουστούμι από τον δευτερο παγκόσμιο και σκαρπίνι που έκαναν τον παππού μου να μοιάζει τρέντυ. Μιλάγαμε για τον στρατό και τον ρωτάω τι σειρά είναι σκεπτόμενος ότι θα πήγε στρατό την δεκαετία του 80 (εγώ μπήκα τέλη 2000, 269 σειρά). Μου λέει έναν αριθμό από 300... τελικά ήταν αρκετά πιο μικρός, του έριχνα πάνω από πενταετία... Μου φαινόταν ότι κοντεύει τα 50 ο τύπος και ήταν 30άρης.
 
Διάβαζα παλιά ποστ για το πάρτυ "18" που είχε κάνει το retromaniax το 2008, και ξαφνικά ένιωσα ότι έχω γεράσει τρομερά.
Έχουν περάσει 11 χρόνια από εκείνο το πάρτυ! Πώς νόμιζα ότι ήταν πριν 2-3 χρόνια?

Ρε σεις, παλιοσειρές retromaniax, έχουμε γεράσει πολύ!
 
 
Εμενα το μουσι μου, εχει γινει μισογκριζο (πιο πολυ προς το μισογεματο παρα στο μισοαδειο χαχαχαχα ). Οι κορες μου με κυνηγανε να το βαψω! Οξω ρεεεεεεεε :)
 
Eσυ ρε Wally σιγα σιγα πλησιαζεις και τα 60 πως να μην ασπρισουν τα γενια σου εδω εμεις που ημαστε τρελα νιατα και σιγα σιγα εχουν αρχισει και ασπριζουν :p :p :p
 
Θα με βγαλεις και συνταξιουχο σε λιγο χαχαχαχαχα. Πλακα-πλακα εχω ακομα σχεδον 25αρια χρονια για συνταξη (και ας δουλευω ηδη καμια 25αρια). 

Ιλιγγος! :)

Εσυ ασπριζεις απο το πολυ Wii χαχαχαχα
 
Εμενα το μουσι μου, εχει γινει μισογκριζο (πιο πολυ προς το μισογεματο παρα στο μισοαδειο χαχαχαχα ). Οι κορες μου με κυνηγανε να το βαψω! Οξω ρεεεεεεεε :)
Θα σου δώσω την λύση: ξυρίζεις το μούσι και γλιτώνεις βαψίματα ?

Άστα Πάνο, γεράσαμε!
 
O ενδοοικογενειακος πολεμος που υφισταμαι για να κοψω το μουσι ειναι Τολκιν-ικων διαστασεων.

Αλλα δεν θα υποκυψω οπως ο Γεωργιτσης (Οι θαλασσιες οι χαντρες?) χαχαχαχα
 
O ενδοοικογενειακος πολεμος που υφισταμαι για να κοψω το μουσι ειναι Τολκιν-ικων διαστασεων.

Αλλα δεν θα υποκυψω οπως ο Γεωργιτσης (Οι θαλασσιες οι χαντρες?) χαχαχαχα
Μια χαρά τη "βόλεψε" ο Γεωργίτσης στην ταινία :)

Πραγματικά θυμήθηκα το πάρτυ που είχε γίνει το 2008. Γιατί δεν κανονίστηκε κάτι παρόμοια ξανά?
 
O ενδοοικογενειακος πολεμος που υφισταμαι για να κοψω το μουσι ειναι Τολκιν-ικων διαστασεων.

Αλλα δεν θα υποκυψω οπως ο Γεωργιτσης (Οι θαλασσιες οι χαντρες?) χαχαχαχα
Κοψτο. Εκτος αν εισαι ο Λακης Κομνηνος.
 
Τις προάλλες μία συμμαθήτριά μας είχε την ιδέα να κάνει ένα γκρουπ για τα 20 χρόνια αποφοίτησης του σχολείου μας. Είδα πολλούς συμμαθητές μου/μέλη του γκρουπ μετά από τόσα χρόνια και έπαθα πλάκα. Τι άσπρα μαλλιά, τι φαλακροί, τι άσπρα και αραιά μαλλιά μαζί. Ορισμένοι πραγματικά αλλοιώθηκαν τελείως (το Τσέρνομπιλ λες; :p  ) Εντάξει, δεν λέω κι εγώ ότι είμαι ίδιος μετά από τόσα χρόνια αλλά εν πάσει περιπτώσει θεωρώ ότι είμαι σε καλύτερη κατάσταση. Φυσικά υπάρχουν και κάποιοι που είναι καλύτεροι τώρα από τότε. Το σίγουρο είναι ότι πολύς κόσμος αναρωτήθηκε πως πέρασαν 20 χρόνια. Εμ, περνάνε τα άτιμα και αφήνουν ανεξήτιλα τα σημάδια τους.
 
Δεν είναι μόνο ότι περνάνε, αλλά κι οτι τα τελευταία δέκα ήταν σε μια Ελλάδα διαφορετική από τα πρώτα δέκα...Ίσως εκεί να οφείλονται τα άσπρα και τα αραία μαλλία.  
 
Τις προάλλες μία συμμαθήτριά μας είχε την ιδέα να κάνει ένα γκρουπ για τα 20 χρόνια αποφοίτησης του σχολείου μας. Είδα πολλούς συμμαθητές μου/μέλη του γκρουπ μετά από τόσα χρόνια και έπαθα πλάκα. Τι άσπρα μαλλιά, τι φαλακροί, τι άσπρα και αραιά μαλλιά μαζί. Ορισμένοι πραγματικά αλλοιώθηκαν τελείως (το Τσέρνομπιλ λες; :p  ) Εντάξει, δεν λέω κι εγώ ότι είμαι ίδιος μετά από τόσα χρόνια αλλά εν πάσει περιπτώσει θεωρώ ότι είμαι σε καλύτερη κατάσταση. Φυσικά υπάρχουν και κάποιοι που είναι καλύτεροι τώρα από τότε. Το σίγουρο είναι ότι πολύς κόσμος αναρωτήθηκε πως πέρασαν 20 χρόνια. Εμ, περνάνε τα άτιμα και αφήνουν ανεξήτιλα τα σημάδια τους.
Τι 20 χρόνια? Εμείς σε 3 χρόνια θα γιορτάσουμε τα 30 χρόνια από την αποφοίτησή μας? Έτσι δεν είναι Wally??
 
Ναι συναγωνιστρια...θερτυ γιαρς!! Παλιοσειρες. Θα σεβεστε οι υπολοιποι!
 
Κοψτο. Εκτος αν εισαι ο Λακης Κομνηνος.
Ετοιμαζομαι να τσακωσω κατι ληστες του Μον Παρνες, θα περασω απο Καβουρι και μετα θα την δω τσιγγανος με φλογισμενη σαρκα χαχαχαχα 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μολις κανεις ολα τα παραπανω μπαρμπα wally πιες και κανα δυο,τρια VAT 69 να ξεδιψασεις :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πιασε ενα μπουκαλι να κανω και καμια εντριβη
 
Δεν είναι μόνο ότι περνάνε, αλλά κι οτι τα τελευταία δέκα ήταν σε μια Ελλάδα διαφορετική από τα πρώτα δέκα...Ίσως εκεί να οφείλονται τα άσπρα και τα αραία μαλλία.  
Δεν έχεις και άδικο σε αυτό. Επίσης πολλοί την τελευταία δεκαετία αποκαταστάθηκαν και έκαναν οικογένεια και παιδιά με ό,τι αυτό συνεπάγεται...
 
Δεν έχεις και άδικο σε αυτό. Επίσης πολλοί την τελευταία δεκαετία αποκαταστάθηκαν και έκαναν οικογένεια και παιδιά με ό,τι αυτό συνεπάγεται...
Αυτό μου θυμίζει το τραγουδι του Κηλαηδόνη: "Όλοι μου οι φίλοι παντρευτηκανέ, γίνανε ρεζίλι γι'αυτό κρυφτήκανε, πιάσαν μια δουλίτσα κ'όλοι τους κρατούν κλειδιά, απόκτησαν κοιλίτσα κ'από 'να-δυο παιδιά" ???
 
1@domniki[/USER]Εν μέρει έτσι είναι. Στα 38 λίγο πολύ όποιος/α είναι να δημιουργήσει οικογένεια το έχει κάνει (ιδιαίτερα για τις γυναίκες υπάρχει και ο βιολογικός παράγοντα) και από εκεί και μετά και το σχόλιο περί κρίσης δένει το γλυκό...

 
Έχω μπέιμπι φεις ευτυχώς , πέντε έξι χρόνια τα κρύβω ανετα
 
Πίσω
Μπλουζα