Αυτό είναι ποδόσφαιρο!

Defkalion

RetroN00b
Joined
31 Αύγ 2007
Μηνύματα
11
Αντιδράσεις
0
Υπάρχει κανείς που αμφιβάλλει ότι το Kick-Off ήταν ένα από τα εθιστικότερα παιχνίδια ever?

Υπάρχει κανείς που δεν έχει περάσει ώρες ατελείωτες μπροστά σε μια τηλεόραση, και με τα pacman χειριστήρια να κοπανάνε στο ξύλινο τραπέζι της μαμάς; :biglaugh:

Υπάρχει κανείς που πιστεύει ότι η όμορφη έκδοση στην Αμίγκα ήταν καλύτερη από την εκπληκτικά γρήγορη έκδοση του ST? :D :D:D

/Amigαδες καθαρίζω τα νύχια μου και ετοιμάζομαι για καυγά. :) :)

Προσκυνώ ένα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει στη ζωή μου, και ένα από τα 2-3 που έχω περάσει τις περισσότερες ώρες μπροστά από έναν υπολογιστή.

Respect.
 
Α μπα! Είχε βγει και στα αταράκια; Για να ήταν πιο γρήγορο, προφανώς θα είχε μονο 16 χρώματα από την παλέτα των 256.000.000.000 χρωμάτων έ; Η μήπως ήταν 5x5; :diablotin: :diablotin: :diablotin:

Για να είμαι ειλικρινής, πιο εθιστικό είχα βρει το Sensible Soccer. Είχε βγει και αυτό για ST; :D :D :D :D :D :D

ΧΣΧΧΧΧΧΧΧΙΙΙΙΙΙΧΣΙΙΙΧΙΙΙΙΙΙΙΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ....(ο Φρέντυ Κρούγκερ ξύνει τα μεταλικά νύχια του σε ένα σκουριασμένο κάγκελο)
 
To kalytero htan to Goal! ;)

Nai eixe 16 xromata alla to scrolling htan kalytero kai to gameplay epishs (faster cpu).

A, kai sensi sucks big time
 
Αυτο ειχε γραμμες γηπεδου στον ST ή ηταν ALA K.O?
 
Den thymamai na sou pw me vevaiothta, exoun perasei arketa xronia apo tote pou to epaiksa... to KO eixe grammes ghpedou apla oxi plhreis
 
τι "οχι πληρεις" ρε Χρηστο?

Ουτε κεντρο δεν ειχε μου φαινεται... :D
 
An thymamai kala den eixe tous kyklous, oi grammes yphrxan
 
Φαίνεται δεν υπήρχαν resources για κέντρα, τέρματα κλπ. Τί να τα κάνεις άλλωστε. Παίχτες υπήρχαν κανονικοί ή ήταν και αυτοί γραμμές όπως το ανθρωπάκι του Simon Templar;

SaintLogo.png


:biglaugh: :biglaugh:
 
Αχ βρε Wally - θα μας τρελλανεις....

Στο forum του Amstrad μας μιλαγες για παιχνιδια του Spectrum που ειχαν δεν ειχαν 3 χρωματα στην οθονη αλλα ηταν καλυτερα απο του Amstrad γιατι ΕΤΡΕΧΑΝ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ....τωρα υποστηριζεις ακριβως το αντιθετο..... :help: :biglaugh:
 
Vasika prepei na to deite sta 16Mhz. Epeidh h den exei frameskip, h einai hdh 1vbl trexei san trello.
 
Το ήξερα ότι θα ξεσηκώσει αναταραχή μεταξύ αταράδων και αμιγκάδων το τόπικ. :D
 
Καθημερινο φαινομενο :diablotin:
 
Ποδόσφαιρο; ΤΙ στο καλό είναι αυτό.....

ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ θανάσιμα το ποδόσφαιρο και άρα δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.........
 
Για το χοκευ επι χορτου γυναικων, ποια ειναι η γνωμη σου ?
 
Υπέροχο άθλημα, ειδικά το καλοκαίρι.

Α, και το γυναικείο beach voley έχει πλάκα......
 
Εεε ειδες που τελικα ειμαστε ολοι φιλαθλοι :biglaugh:
 
telamonas.stokos είπε:
Αχ βρε Wally - θα μας τρελλανεις....
Στο forum του Amstrad μας μιλαγες για παιχνιδια του Spectrum που ειχαν δεν ειχαν 3 χρωματα στην οθονη αλλα ηταν καλυτερα απο του Amstrad γιατι ΕΤΡΕΧΑΝ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ....τωρα υποστηριζεις ακριβως το αντιθετο..... :help: :biglaugh:
...telamonas, υπάρχει λόγος που ο Wally "δεν πιάνεται" απο πουθενά !!

Η διαταραχή της προσωπικότητάς του οφείλεται στο ότι έκανε και αυτός ένα σφάλμα στην ζωή του: αγόρασε Spectrum.

Κατάλαβε όμως το λάθος του, και όταν ήρθε η ώρα για το πέρασμα στα 16-bit, σκέφτηκε: "τώρα δεν θα κάνω τσιγγουνιές, ούτε θα συμβιβαστώ με κάτι κατώτερο".

...και έτσι αγόρασε (όπως κάθε λογικός άνθρωπος) την ΜΕΡΣΕΝΤΕΣ των δεκαεξάμπιτων υπολογιστών - και μπράβο του, του παιδιού !!

Το προηγούμενό του post, αποτελεί μία έμμεση μορφή συγνώμης: "Εσφαλα στο οκτάμπιτο παρελθόν μου, αλλά εξιλεώθηκα με την αγορά μίας Amiga. Παρακαλώ συγχωρέστε με".

Νομίζω πως μετά απο τόσα χρόνια, μπορούμε επιτέλους να τον συγχωρέσουμε, ώστε να μπορέσει να βρεί μελλοντικά ανάπαυση το ανήσυχο πνεύμα του !!

...Wally, συγχωρεμένος τέκνον μου, την ευλογία μου (και της Commodore) να έχεις !! :biglaugh:
 
Ως παθιασμένος παίκτης του Kick off 2, να πω ότι έχει επικρατήσει να θεωρείται η έκδοση για Amiga η καλύτερη. Άσχετα από τις αντίθετες γνώμες, έχει επικρατήσει. Άλλωστε η πλειοψηφία έπαιζε σε Amiga. Επίσης όλα τα τουρνουά της KOA γίνονται σε Amiga. Μάλιστα ένας τύπος, ο Steve Camber έχει κάνει reverse engineering το Kick off 2 και του έχει αλλάξει τα φώτα.

Η έκδοση του Atari ήταν λίγο πιο γρήγορη, αλλά της Amiga πιο ολοκληρωμένη. Αν η έκδοση της Amiga δεν είχε γραμμές αλλά είχε του Atari, τότε της Amiga θα έτρεχε πιο γρήγορα μάλλον...

Θα διοργανώσουμε ένα GRM (και όχι KOA) τουρνουά Kick off 2;
 
Σας εχει σαλεψει απο το πολυ 160*200 και δεν ξερετε τι λετε! :biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα