Αφίσες σε περιοδικά

tonytony

retron00b (sick admin's joke!)
Joined
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
28.301
Αντιδράσεις
49.151
Κάποτε τα περιοδικά στο σαλόνι τους έβαζαν και από μια αφίσα ή και περισσότερες , διαφόρων καλλιτεχνών , οι οποίες αφίσες στόλιζαν σαφώς τοίχους δωματίων κοριτσιών και αγοριών. Από τη Μανίνα , την Κατερίνα και τη Σούπερ Κατερίνα μέχρι το Φαντάζιο , το Playboy , το Σκάνδαλο και το Διάβασέ με. Οι αφίσες των τελευταίων δύο περιοδικών στόλιζαν συνήθως τις νταλίκες οι οδηγοί τους και σαφώς εδώ δεν μπορούμε να ασχοληθούμε με αυτές... ;) Μπορούμε όμως να θυμηθούμε κάποιες από τις αφίσες που κάποιοι ίσως είχαμε στα δωμάτιά μας από διάφορα άλλα περιοδικά...

 


Η Ισμήνη Καλέση στο ξεκίνημα της καριέρας της έκανε μια πολύ προχωρημένη φωτογράφιση , γι αυτό και θα μου επιτρέψετε την παρέμβαση στη φωτογραφία για να μη διαγραφεί εντελώς...


 


188.jpg
Προβολή συνημμένου 116410

Η Μαρία Σπαντιδάκη

 


187.jpg
Προβολή συνημμένου 116411

189.jpg
Προβολή συνημμένου 116412

190.jpg
Προβολή συνημμένου 116413

191.jpg
Προβολή συνημμένου 116414

192.jpg
Προβολή συνημμένου 116415

194.jpg
Προβολή συνημμένου 116416

195.jpg
Προβολή συνημμένου 116417

196.jpg
Προβολή συνημμένου 116418

197.jpg
Προβολή συνημμένου 116419
 
Υπέροχες όλες οι αφίσες αλλά αυτό το λόγκο μες στη μέση με εμποδίζει να τις θαυμάσω! Oh well, μην τα ξαναλέμε! :)
 
mhmerotategiatipino είπε:
Υπέροχες όλες οι αφίσες αλλά αυτό το λόγκο μες στη μέση με εμποδίζει να τις θαυμάσω! Oh well, μην τα ξαναλέμε! :)
Το λογότυπο δεν το βάζω επάνω στα πρόσωπα για να χαλάει όλη τη φωτογραφία. Τουλάχιστον αν μπουν και κάπου αλλού , έχω το λογότυπο του δικού μας site , τουλάχιστον να διαφημιστεί η δική μας ιστοσελίδα...
 
Θα βάλω τα κλάματα, τι ωραίες φωτό, τι ωραίες εποχές, τι γλυκές αναμνήσεις.......
 
Υπεροχες....Τι ωραια που ηταν τα 80ς
 
Νοσταλγικό ταξίδι μέσα από όλο αυτό το υλικό. Αλλά και λίγο μελαγχολική η σκέψη ότι αρκετοί από τους εικονιζόμενους έχουν εξαφανιστεί από το καλλιτεχνικό κύκλωμα.
 
Η αξυρισιά ήταν μόδα που έφυγε και επανήλθε πρόσφατα ή είχε παραμείνει όλα αυτά τα χρόνια? (βλ. Μαζω, Λιβιεράτο κλπ)
 
Χαχα, μόλις χτες σκεφτόμουν να γράψω οτι οταν είμαι στην δουλειά, διαβάζω το συγκεκριμένο thread με ένα σχετικό αγχος φοβούμενος οτι θα αντικρύσω (και κυριώς οι γύρω μου) τον Πάνο Μιχαλόπουλο με μαγιώ speedo. Και πριν αλέκτωρ λαλήσει τρεις, νατος ο Μιχαλόπουλος με σλιπάκι YSL...χαχαχα απίστευτο...
 
Ε, αξιοθέατος ήταν για τα κοριτσάκια που τους αρέσανε οι μαντράχαλοι. Δεν ήταν η ηθοποιία του που τον έκανε δημοφιλή.... αν και κάποιο ταλέντο θα του είχε διακρίνει η Έλλη Λαμπέτη όταν τον έβαλε να παίξει έναν από τους γιους της στη "Φιλουμένα Μαρτουράνο". Πολύ με εξέπληξε χρόνια αργότερα που είχε γίνει γνωστός και συνειδητοποίησα ότι τον είχα δει σ' εκείνη την παράσταση. Ούτε τον είχα προσέξει φυσικά. Όταν η Λαμπέτη ήταν στη σκηνή δεν πρόσεχες κανέναν άλλον ηθοποιό.
 
Πίσω
Μπλουζα