Βαθμολογήστε τους ηθοποιούς

μπορω να απλωσω και εγω;
αν ναι

φραγκουλης φραγκουλης
σαμφω νοταρα
ποπη παπαδακη
αθηνοδωρος προυσαλης
 
Αμιλια Υψηλαντη. Συμφωνω με την Τζελα και τον Θανο για την ομορφια και την φωνη της. Οντως, αν και νεοτατη τοτε, η Αιμιλια ειχε φωνη πολυ μεγαλυτερης γυναικας. Ανω των 60, θα ελεγα. Οπωσδηποτε ομως ηταν και ειναι μια γυναικα πανεμορφη που το εγχρωμο φιλμ αυτη την ομορφια της την αναδεικνυε στο επακρο. Σεξυ ομως οχι, οποτε απο μενα 3.
Νελλη Γκινη. Χαριτωμενη φατσουλα, ιδιαιτερη θα ελεγα. Η Νελλη ποτε δεν μου εκανε μεγαλη εντυπωση ουτε ως τραγουδιστρια, ουτε ως ηθοποιος. Φωνη στην ομιλια καλουτσικη και στο τραγουδι καπως καλυτερη. Αρκετα σεξυ θηλυκο ομως και νομιζω πως θα ειχε αρκετη περαση στο αντρικο φυλο. 6.
Αλικη Γεωργουλη. Τελικα ηταν σεξυ η Αλικη; Ηταν ομορφη; Εξαρταται σε ποια ταινια την βλεπουμε! Ασχημουλα στον Ηλια του 16ου, πολυ νοστιμη στο Αγοροκοριτσο και κουκλα στο Συνοικια το ονειρο και με στυλ Μπριζιτ Μπαρντο. Τελικα ομως πιο ερωτικη εγινε οταν μεγαλωσε. Ειχε και εκεινα τα υπεροχα ζυγωματικα που απογειωσαν το προσωπο της. 8.
Γκικας Μπινιαρης. Πολυ γοητευτικος αντρας με αρρενωπο παροουσιαστικο, αρχοντικο παραστημα και ωραια φωνη. Ο Γκικας ηταν ο,τι επρεπε για να παιζει σε αστυνομικα εργα και θεωρω οροσημο την παρουσια του στην ταινια Εγκλημα στα παρασκηνια. Κριμα που δεν εγινε ευρυτερα γνωστος στο κοινο και λυπαμαι που διαβαζω να μου γραφετε πως δεν τον θυμαστε. Για μενα, ειναι απο τους ηθοποιους που μια φορα να τον δεις δεν θα τον ξεχασεις ποτε. 8.
 
Γιατι ειναι φυσιολογικα τα σχολια μας; :D
Και σημερα εψαχνα τι ταινια να βαλω το βραδυ. Ενταξει, τη βρηκα!

Αλλοι εξι ηθοποιοι. Σας φαινονται αρκετα σεξαπηλουχοι; :D

Ποπη Λαζου
Μπεατα Ασημακοπουλου
Κατερινα Βασιλακου
Γιαννης Κατρανης
Κωστας Χατζηχρηστος
Παρις Αλεξαντερ
Πόπη Λάζου 8-9, πολύ γλυκιά, όμορφο πρόσωπο, όχι εντυπωσιακή όπως Κυβέλου, Σταθοπούλου, Ναθαναήλ...

Μπεάτα 6 πότε όμορφη πότε όχι τόσο, είχα δει κι εγώ την συνέντευξη πού είναι γύρω στα 50 και πολύ καλά διατηρημένη και γοητευτική. Το ότι ήταν ψηλή διόλου δεν με πειράζει, το αντίθετο μάλιστα. Έχω παρατηρήσει ότι πολλές Πελοποννήσιες ήταν και είναι ψηλές και στον φιλικό μου κύκλο. Δεν νομίζω να είναι σύμπτωση...

Βασιλάκου 5, έπρεπε να την αναζητήσω παρόλο πού το όνομα μου ήταν γνωστό: ούτε κρύο ούτε ζέστη, μεγάλη λίγο καλύτερη

Κατράνης 6 κι αυτόν τον έψαξα, τον ψιλοθυμήθηκα, μου θυμίζει λίγο Νίκο Γαλανό, σαν άντρας δεν μπορώ να κρίνω φυσικά με τα γυναικεία κριτήρια αλλά πάνω από τον μέσο όρο

Χατζηχρήστος 5 το τί τραβούσε τις γυναίκες, σίγουρα ότι και στον Γκιωνάκη και τον Αντώνη Παπαδόπουλο: έντονες προσωπικότητες, χιούμορ, λέγειν. Εμφανισιακά, άστο καλύτερα...

Τον Παρις Αλεξάντερ δεν τον κρίνω καθώς δεν τον ήξερα καθόλου
 
Υστερα απο σχεδον επτα μηνες ξεκουρασης απο το φτυαρισμα θελω να δω αν διατηρειτε ακομα τη φορμα σας....

Τζενη Ρουσεα
Θαλεια Παπαζογλου
Εφη Οικονομου
Γιαννης Γκιωνακης
Δανης Κατρανιδης
Γιωργος Φουντας

Αυτούς πού ξέρω καλύτερα θα βαθμολογήσω:

τις δύο πρώτες τις ξέρω μεν αλλά πολύ λίγο για να εκφέρω γνώμη

Έφη Οικονόμου 9 (ίσως και 10) και λίγο υποκειμενικά καθώς την συνδέω με μία από τις πρώτες θεατρικές παραστάσεις πού είδα με τους γονείς μου ως παιδί, εκεί γύρω στα τέλη του 70. Στον θίασο Χατζηχρήστου, ¨ο άνθρωπος πού γύρισε από τα πιάτα¨, έπαιζε κι ο Μάκης Δεμίρης. Όμορφη η Οικονόμου, το ψυχρό δεν με πειράζει καθόλου, είχε όντως κάτι ξεχωριστό η ματιά της( φυσικά και η κορμοστασιά της :p )

Γκιωνάκης 5 βλέπε Χατζηχρήστο, δεν τον έκανε η εμφάνιση θελκτικό αλλά μάλλον η προσωπικότητα

Κατρανίδης 7 αυτός ήταν και καλός εμφανισιακά, θυμάμαι στο έργο ¨τα βαποράκια¨ με είχε αρέσει πολύ ως έφηβο

Φούντας 6 θα δώσω εδώ τον όρο όμορφος άσχημος και ο νοών νοείτο :diablotin:
 
Τεσσερα καινουργια ονοματα ηθοποιων σημερα για να βαθμολογησουμε τον ερωτισμο τους:

Αννυ Πασπατη
Λιλη Ντερτιμα
Σπυρος Καλογηρου
Γιωργος Σισκος
 
η αννυ πασπατη και ο σπυρος καλογηρου φοβερα συμπαθης ,ερωτικα δεν μου κανουν,ταλενταρες
η λιλυ ντερτιμα στα νειατα της ηταν πολυ ,μα παρα πολυ ερωτικη
τον γιωργο τον εχω γνωρισει,ειναι πολυ γοητευτικος,αρεσει πολυ,ωραια φωνη και συμπαθεστατος

ααααα θελετε και βαθμολογια ,με αριστα το 20
20 στο γιωργο,21 στη κυρια ντερτιμα
17 στους ετερους
 
Τελευταία επεξεργασία:
Άννυ Πασπατη: Πρώτα πρώτα τη θεωρώ πολύ καλή ηθοποιό. Είχε μια δυναμικότητα αλλά ήταν και γλυκιά ταυτόχρονα. Όμορφη ήταν σίγουρα, αλλά περισσότερο ήταν σεξι. Ήταν πολύ μυστηριώδης γυναίκα. Όπου την έχω ακούσει και δει ήταν πάντα καλή, εγγύηση απόδοσης ρόλου θα έλεγα. Τη θαυμάζω πολύ και θα πάρει 9.
Λιλυ Ντερτιμα: Ομολογώ πως τη γκουγκλαρα, δε μπορούσα να θυμηθώ ποια είναι. Δεν τη θεωρώ ούτε πολύ όμορφη, ούτε πολύ σεξι. Είχε έναν τύπο που υποθέτω θα τραβούσε τους άντρες, αλλά δεν είναι του γούστου μου. 3
Σπύρος Καλογήρου: Τίμιος ηθοποιός, έδινε πάντοτε ότι καλύτερο ειχε. Δεν ήταν αυτό που λέμε τεράστιος ηθοποιός, αλλά ήταν σωστός και καλός. Έδειχνε συμπαθητικός άνθρωπος και γλυκουλης, αλλά σε όλες τις ηλικίες-ίσως λόγω σουλουπιου- μου φαινόταν μεγάλος. Ένα 2
Γιώργος Σισκος: Εντυπωσιακός άνδρας, και γοητευτικός σίγουρα. Αλλά μου φαίνεται πολύ απροσιτος και θα πάρει 5αρι.
 
Αννυ Πασπατη: Όμορφη και ταυτόχρονα κλασατη! Προσωπικά το μυστηριώδης θεωρω ότι έχει περισσότερο να κάνει με την εξαιρετική απόδοση των ρόλων που έπαιζε, και όχι με αυτή καθαυτή. Πάντα έβρισκα τα σαρκωδη χείλη και στους άντρες και στις γυναίκες σεξυ, από εμένα ένα ωραίο 8
Λιλυ Ντερτιμα: Πανέμορφη στα 80s, εντυπωσιακή και σεξυ. Της βάζω ομοίως 8, και θα της έβαζα και παραπάνω, αλλά δεν το κάνω, γιατί δεν έχω εικόνα του πώς είναι τώρα ώριμη. Αφήνω το 9 και 10 για το καρατσεκαρισμενα διαχρονικό σεξαπιλ
Σπυρος Καλογήρου: Στα νιάτα του θεωρω ότι είχε ένα σεξαπιλ, άλλο που στους περισσότερους ρόλους που του έδιναν δεν μπορούσε αυτό να φανεί (και ειδικά με τη συγκεκριμένη εκφορά λόγου που ειχε) 5 από εμένα
Γιώργος Σισκος: Αν και είναι γοητευτικός, έχει μια μάλλον "γιαπικη" φυσιογνωμία, την οποία δεν βρισκω καθόλου σεξυ. Από εμένα 3
 
Αννυ Πασπατη. Ομορφη γυναικα σιγουρα και αρκετα καλη ηθοποιος χωρις να ειναι και καμια ταλενταρα. Και μεγαλωσε και καλα επισης χωρις να παραμορφωθει ειτε απο την ιδια τη φυση, ειτε απο τις κακες πλαστικες. Ιδιαιτερα ερωτικη δε θα τη χαρακτηριζα ομως. Απο μενα 5.
Λιλη Ντερτιμα. Απο προσωπο εντελως μετρια. Απο σωμα ομως ηταν κορμαρα. Καλλιγραμη, ψηλη και με τελειες καμπυλες ακριβως εκει που πρεπει. Δεν ξερω γιατι αυτη η γυναικα αναστατωνε παντα τους αντρες. Αν αυτο γινοταν χαριν του ωραιου της σωματος και παλι δε μου ειναι κατανοητο γιατι ωραιο σωμα εχουν πολλες καλλιτεχνιδες και τετοιο χαμο δεν ειδα. Τελος παντων, κατι θα εχει αυτη η Λιλη που εγω ως γυνη δεν το αντιλαμβανομαι, αλλα ενα 7 απο μενα θα το παρει.
Σπυρος Καλογηρου. Ωραιος δεν ηταν σιγουρα. Ουτε και ασχημος ομως. Ερωτικος οχι ιδιαιτερα επισης, αλλα εδω οφειλω να πω πως σε δυο ταινιες του μου κινησε το ενδιαφερον απο αποψη ερωτισμου. Στη Μανταλενα οπου ηταν παρα πολυ νεος ακομα και ακομα περισσοτερο στο Ανθρωπακι οπου μου φανηκε πιο αδυνατος απο ποτε. Δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου, αλλα νομιζω πως εκει πρεπει να ειχε χασει λιγα κιλα και αυτο του πηγαινε πολυ. Και το μουστακι επισης. Οποτε, 6 απο μενα.
Γιωργος Σισκος. Χαχα! Εδω ειμαστε! Πολυ ωραιος αντρας και πολυ αρρενωπος με θαυμασια φωνη. Αλλα κρυος! Παγωμενος και λιγομιλητος. Δυσκολος ανθρωπος νομιζω και χωρις πολυ χιουμορ. Με μεγαλη επιφυλαξη βεβαια ολα αυτα γιατι δεν τον εχω ζησει, αρα μπορει ευκολα να πεφτω εξω. Οχι πως μου αρεσουν οι φλυαροι ανθρωποι, ουτε για αστειο! Δεν μου αρεσουν ομως καθολου επισης και οι ψοφιοι. Αν αυτος ο αντρας εδειχνε λιγακι πιο χαρουμενος και πιο γελαστος θα του εβαζα 10. Τωρα ομως θα παρει 8 και πολυ θα ηθελα να μαθω και τι απεγινε!
 
Γιωργος Σισκος. Χαχα! Εδω ειμαστε! Πολυ ωραιος αντρας και πολυ αρρενωπος με θαυμασια φωνη. Αλλα κρυος! Παγωμενος και λιγομιλητος. Δυσκολος ανθρωπος νομιζω και χωρις πολυ χιουμορ. Με μεγαλη επιφυλαξη βεβαια ολα αυτα γιατι δεν τον εχω ζησει, αρα μπορει ευκολα να πεφτω εξω. Οχι πως μου αρεσουν οι φλυαροι ανθρωποι, ουτε για αστειο! Δεν μου αρεσουν ομως καθολου επισης και οι ψοφιοι. Αν αυτος ο αντρας εδειχνε λιγακι πιο χαρουμενος και πιο γελαστος θα του εβαζα 10. Τωρα ομως θα παρει 8 και πολυ θα ηθελα να μαθω και τι απεγινε!
ελαχιστα τον ξερω αλλα θα ελεγα οτι ειναι μια χαρα,δεν ειναι κρυος,εχει χιουμορ ,πιστευω με ολο το θαρρος αν τον γνωριζατε θα σας κατακτουσε
 
Ελατε να βαθμολογησετε τον ερωτισμο των παρακατω ηθοποιων:

Μαιρη Βιδαλη
Ολγα Πολιτου
Νικος Βερλεκης
Θανος Παπαδοπουλος
 
Μαιρη Βιδάλη: Αν και αντικειμενικά στα νιάτα της ήταν όμορφη, για κάποιο λόγο μου έβγαζε πάντα κάτι απωθητικό. Σήμερα μου βγάζει το στυλ ξινή κυρία των βορείων (ή και των νοτίων) προαστίων. Κοινώς τίποτα ιδιαίτερα ποθητό ή σέξυ Από εμένα 4
Ολγα Πολίτου: Πάντα συμπαθούσα ιδιαίτερα αυτή την ηθοποιό (ίσως γιατί μου θύμιζε έντονα τη νονά μου :)) Και αντικειμενικά ήταν και καλή ηθοποιός. Και επιπλέον κλασάτη και αριστοκρατική! Κάπου στη δεκαετία του 80 και μέχρι τα μέσα του 90 μου έβγαζε ως ώριμη γυναίκα και κάποιο σεξαπίλ. Ενα 7 θα της το δώσω
Νίκος Βερλέκης: Δεν θα πω πολλά γιατί μπορώ να με κόψει η λογοκρισία. :) Ο ορισμός του σεξυ αγοριού ειδικά στη δεκαετία του 70, τα μούσια του έδιναν απίστευτους πόντους (μόνο στις αρχές της δεκαετίας του 80 λίγο το μαλλί του μου τα χάλαγε), ακόμα ίσως πιο σέξυ πριν 20 χρόνια όταν ήταν γύρω στα 55, ενώ και σήμερα κρατιέται ωραία και νομίζω θα κόλαζε daddy-lovers. Ε...λοιπόν ναι, του δίνω απλόχερο 10
Θάνος Παπαδόπουλος: Ασχημούλης βασικά ήταν ο συνονόματος, αν και η φατσούλα του έβγαζε κάτι πολύ συμπαθητικό ως και αστειούλι. Γενικώς ήταν το τυπάκι που θα ήθελες για κολλητό να κάνετε μ.....ούλες, όχι όμως ίσως για γκόμενο όπως τον Βερλέκη. Τί συμβαίνει τώρα όμως με αυτόν: Γερνάει πολύ συμπαθητικά και νομίζω θα μπορούσε έυκολα να κάψει ομοίως την καρδιά ενός/μίας κάπως πιο σοφιστικέ daddy lover. Θα του το δώσω ένα 6
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μαίρη Βιδάλη: Μάλιστααααα. Τι συμβαίνει τώρα με αυτή την κυρία. Σίγουρα είναι όμορφη. Σίγουρα πολλοί θα τη θεωρούν σέξι. Σίγουρα μεγαλώνει μια χαρά. Εμένα όμως δε μου αρέσει. Επειδή σε καμία ηλικία της δε μου φαίνεται χαρούμενη, ανάλαφρη. Μόνιμα μαγκωμένη και με ύφος αυστηρό. Σα να φοβόταν μην την παρεξηγήσουν. Ένα 5/10.
Όλγα Πολίτου: Να κάποια που δεν περίμενα ποτέ να μπει σε αυτό το θέμα. Η Όλγα μου άρεσε πάντα και ως ηθοποιός και ως γυναίκα. Στα νιάτα της είχε και σέξι πλευρά, και μια πολύ αισθησιακή φωνή. Δεν υπήρξε βέβαια ποτέ το θηλυκό που αφήνει πίσω πτώματα, αλλά είχε ένα εντελώς δικό της στιλ, και θεωρώ και αρκετό ερωτισμό. 7/10
Νίκος Βερλέκης: Να υπάρχει άραγε γυναίκα που δεν της αρέσει ο Βερλέκης; και νέος, και στα μεσοκοπήματα και γέρος ακόμα, πάντα είναι όμορφος, με υπέροχο ζεστό βλέμμα και χαμόγελο. Πέτυχε τον κινηματογράφο στη δύση του δυστυχώς και γι αυτόν και για μας, που δεν απολαύσαμε αυτό το μουτράκι ως γοη του '60. 9/10
Θάνος Παπαδόπουλος: Θα έχετε υπόψιν σας τη φράση "και ο τελευταίος άντρας να ήταν στη γη...", ε, αυτό ισχύει για το Θάνο. Συμπαθέστατος, καλός ηθοποιός, γλυκύτατος.. αλλά όχι. Όχι κατηγορηματικό και απόλυτο. 1/10.
 
Α, να βαθμολογήσω κι εγώ, αν και μάλλον δεν θα πρωτοτυπήσω.

Μαίρη Βιδάλη: Πριν χρόνια, ήμουν εφορευτική επιτροπή σε κάποιες εκλογές, θα σας γελάσω ποιες. Και ήρθε γιατί ήταν στον συνδυασμό κάποιου κόμματος. Βέβαια, μπορεί να ήταν και δημοτικές εκλογές γιατί εγώ έχει πάει τρεις φορές εφορευτική επιτροπή και δεν θυμάμαι ποια φορά την είδα. Είχα την εντύπωση όταν την έβλεπα στις φωτογραφίες της ότι είναι όμορφη αλλά πάντα μου έβγαζε ένα στυλ γλυκανάλατο να το πω? Κρύο να το πω? Δεν ξεύρω. Ε, λοιπόν, όταν την είδα από κοντά, έμεινα. Παιδιά, ήταν πάρα πολύ ωραία και ας μην ήταν πια νέα. Λεπτή, ψηλή, με ωραίο αέρα, ωραία σιλουέτα, ωραία κίνηση, γλυκό χαμόγελο, ευγενική, μας χαιρέτησε δια χειραψίας. Μου έκανε εξαιρετική εντύπωση. Νομίζω τελικά, ότι ο φακός την αδικεί. Όπως και να έχει όμως, το στυλ της δε μου βγάζει το σέξι και πολύ. Επίσης, δεν μου αρέσει η φωνή της. Θα βάλω ένα 6.

Όλγα Πολίτου: Καλή ηθοποιός και πάρα πολύ ωραία γυναίκα. Αριστοκρατική. Εγώ νομίζω ότι το είχε το σέξι. Στο "Η Μεσόγειος φλέγεται" είναι κούκλα και στην σκηνή στην παραλία είναι πολύ σέξι. Την θυμάμαι έντονα στο "Θέατρο της Δευτέρας" στο έργο "Τσάι και συμπάθεια". Πάρα πολύ καλή. Στα μεγάλα της συν, η πανέμορφη κοντράλτο φωνή της. Θα συμφωνήσω ότι είχε ένα εντελώς δικό της στυλ και θα της βάλω 8.

Νίκος Βερλέκης: Ναι, το άτιμο το παιδί. Το έχουμε ξανασυζητήσει το θέμα του Βερλέκη. Τον βλέπεις στο έργο "Τι 30, τι 40, τι 50" να κάνει το γιο του Κωνταντάρα και δεν σου κάνει καμία αίσθηση. Ένα όμορφο αγόρι. Και μετά τον βλέπεις όταν άφησε το μούσι (που σημειωτέον, δεν μου αρέσει στους άντρες) και γίνεται ένας υπέροχος άντρας. Κούκλος και άκρως γοητευτικός μέχρι και σήμερα. 10 δαγκωτό!

Θάνος Παπαδόπουλος: Πολύ συμπαθητική φατσούλα, πολύ γλυκός άνθρωπος, καλός ηθοποιός. Σέξι? 0.
 
Τελευταία επεξεργασία:
άνος Παπαδόπουλος: Πολύ συμπαθητική φατσούλα, πολύ γλυκός άνθρωπος. Σέξι? 0.
Αχ, λυπάμαι πάρα πολύ για το Θάνο, αλλά ελπίζω να του βάλει κανένα 9 η @Bambinella να κουφαθούμε τελείως όπως τότε με τον Κατσαρδάμη ;-)
 
Πίσω
Μπλουζα