Βαρυσήμαντες δηλώσεις...

Τι ακριβώς εννοούσε;; αυτό πολύ θα ήθελα να το μάθω!!!
Δεδομένου ότι η δήλωση είναι στο εξώφυλλο του "Οικογενειακού Θησαυρού" που είχε εξελιχτεί από νωρίς σε χυδαία σκανδαλοθηρικό περιοδικό με παραπλανητικούς τίτλους στα εξώφυλλα, υποψιάζομαι ότι μέσα θα μαθαίναμε ότι αυτό που της έκανε ο Παπαμιχαήλ θα ήταν, ας πούμε, να της πει να αλλάξει φόρεμα γιατί δεν την κολάκευε αυτό που είχε διαλέξει.

Αφού όσοι άντρες πλησίαζαν την κυρία ΑΜΛ την ήθελαν μόνο για το κορμί της, μήπως θα έπρεπε να της περάσει κάποτε από τον νου η σκέψη ότι δεν είχε τίποτε άλλο που να προσείλκυε τα μη-γαϊδούρια? Όσο για αηδιαστικό ένθετο "Αυτό το παρθενάκι ποιος θα το πάρει", δείχνει το ποιόν του περιοδικού.
 
Ποια ανάγκη είναι αυτή που σπρώχνει την οποία Άννα Μαρία να δηλώσει πως είναι παρθένα; Να ρωτήθηκε αποκλείεται, μάλλον έτσι από μόνη της.
Φυσικά ούτε μπορεί να ρωτήθηκε αν τα σουτιέν που φοράει είναι αμερικανικα.
 
Βρε, Τονυ....κανεναν δεν σκεφτεσαι τελος παντων! Μπορει ο @g1973tony να εχει ευαισθησια στην καρδια και τι κανουμε υστερα;
Δε νομίζω...
Η φωτογραφία είναι από την φωτογράφιση του Δίσκου "Πτήση για Δύο" (1990) όπως άλλωστε έχω και στο άβατάρ μου.
Απλά αν γνωρίζει ο συνονόματος να παραθέσει την ημερομηνία του εντύπου που φιλοξενεί την ανωτέρω δήλωση για να δούμε κατά πόσο ήταν κοντά ή όχι ως προς την ημερομηνία του γάμου . Το ότι πηγαινοερχόταν στις ΗΠΑ τακτικά είναι γνωστό.

Βάσει της ανάρτησης #1.383 στο θέμα "Γάμοι Ελλήνων καλλιτεχνών" αλλά και της απάντησής μου στο ίδιο θέμα (βλ. ανάρτηση #1.385 ) :
Ο γάμος έγινε την επόμένη των Δημοτικών εκλογών στην Αγία Φωτεινή Νεάς Σμύρνης.
Οι δημοτικές και νομαρχιακές (για πρώτη φορά) εκλογές του Οκτωβρίου του 1994 διεξήχθησαν στις 16 (Α' Κυριακή) και 23 (Β' Κυριακή) Οκτωβρίου 1994.
Επομένως ο γάμος της Μαντώς με τον Βασίλη Βασιλόπουλο έγινε την Δευτέρα 17 ή 24 Οκτωβρίου 1994.
Εκείνες τις ημέρες ο καιρός ήταν γενικά βροχερός.
Αξίζει να σημειωθεί ότι από το απόγευμα της 21ης Οκτωβρίου 1994, με πέρας της τις πρώτες πρωινές ώρες της 22ας Οκτωβρίου (διάρκεια περίπου 9 ώρες) σημειώθηκε στην Αθήνα πρωτοφανής καταιγίδα η οποία είχε ως αποτέλεσμα να χάσουν τη ζωή τους 10 άνθρωποι στην ευρύτερη περιοχή της πρωτεύουσας και να προκληθούν τεράστιες καταστροφές. Οι αιτίες της τραγωδίας ήταν οι πλημμύρες τόσο του ρέματος Ποδονίφτη (με αποτέλεσμα να πλημμυρίσουν Νέα Ιωνία, Νέα Φιλαδέλφεια και Περισσός), αλλά και του Κηφισού ποταμού, χαμηλά, στο ύψος του Ρέντη.

Επιπλέον ένα νέο στοιχείο εκείνων των ημερών...
Την Τετάρτη 19 Οκτωβρίου του 1994 συνέβη το πολύνεκρο δυστύχημα στην οδό Ακαδημίας όταν λεωφορείο του ΟΑΣΑ (καινούριο τότε τύπου Mercedes Benz O405N με αριθμό κυκλοφορίας ΥΕΚ-5322 και κωδικό αμαξοστασίου #322) εκτελώντας το δρομολόγιο 222 ΑΚΑΔΗΜΙΑ- ΖΩΓΡΑΦΟΥ έπεσε πάνω στην αφετηρία με αποτέλεσμα τον θάνατο 5 ανθρώπων και τον τραυματισμό άλλων 6.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Είχε προλάβει να φύγει για ΗΠΑ η νεόνυμφη πριν πλακώσουν όλες αυτές οι συμφορές?

Όσο για την απορία της karapiperim για την εξομολογητική διάθεση της κυρίας, μα η δήλωση αυτή ανέβαζε την αξία του προϊόντος.
 
Ο γάμος έγινε όπως αναφέρω, είτε την Δευτέρα 17, είτε την Δευτέρα 24 Οκτωβρίου 1994.
Τα εν λόγω γεγονότα συνέβησαν 19 και 21 Οκτωβρίου 1994.

Για το δυστύχημα της οδού Ακαδημίας υπάρχει σχετική ανάρτηση #263 στο θέμα "Λεωφορεία από 80s!!!!" όπου παρατίθεται και σχετική φωτογραφία του οχήματος στην Ακτή Ξαβερίου στον Πειραιά βαμμένου στα νέα χρώματα (το 1994 ήταν άσπρα με μπλε λωρίδες).
Το εν λόγω λεωφορείο πριν δύο χρόνια βρισκόταν κανονικά σε υπηρεσία...όπως αναγράφεται και στο παρατιθέμενο άρθρο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
να πω στον φίλο @g1973tony πως το δημοσίευμα με τη Μαντώ είναι 30 Αυγούστου 1994
Επομένως ήταν πράγματι κοντά στην ημερομηνία του γάμου ο οποίος όπως έχει αναγραφεί έγινε ημέρα Δευτέρα είτε 17 είτε 24 Οκτωβρίου 1994.
Απλά δεν βρίσκω είτε προγνώσεις καιρού εκείνων των ημερών είτε βροχομετρικά δεδομένα για την Αθήνα και τη Νέα Σμύρνη, ώστε να επιβεβαιώσω την ημερομηνία.
Μου ήρθε η σκέψη να απευθυνθώ στην ΕΜΥ ή στο Εθνικό Αστεροσκοπείο.... :biglaugh:
Η άλλη λύση είναι να αναζητήσω το αρχείο-βιβλίο γάμων και βαπτίσεων του Ιερού Ναού Αγίας Φωτεινής Νέας Σμύρνης (λίγο δυσκολότερο)... όπου αναγράφονται ημερομηνία , ώρα , ονοματεπώνυμο των νεονύμφων, του ιερέα που τέλεσε το μυστήριο, του κουμπάρου... .
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πράγμα που δείχνει άλλη μια φορά ότι σήμερα χωρίς πτυχίο δεν μπορείς να ασκήσεις κανένα επάγγελμα.
Εύγε στην κυρία Στανίση. Ευσυνείδητη επαγγελματίας του τροτουάρ.
 
Προκαλείς , σου το λέω προκαλείς ( Μιχάλης Ρακιντζής, 1990 . Σημείωση : το πρώτο βίντεο κλιπ όπου συμμετείχε η Ελένη Μενεγάκη )
 
Τα γάντια τα βλέπω. Τη ζώνη της φούστας τη βλέπω. Η φούστα η ίδια πού είναι?

Προσωπικά αν ήμουν με μία εμφανίσιμη κυρία, μετά ή άνευ φούστας (*), στο κρεββάτι μου και μας έπαιρνε ο ύπνος αμφοτέρους όχι μόνο δεν θα το έλεγα σ' όλον τον κόσμο ότο κοιμήθηκα με την εν λόγω αλλά ούτε στους φίλους μου. Είναι πράγμα να το καυχηθείς αυτό? Να μέναμε ξύπνιοι και να κάναμε παιχνιδάκια να το καταλάβω. Αλλά το να έχουμε ο ένας στον άλλον την επίδραση Βάλιουμ δεν είναι κάτι για το οποίο θα ήμουν υπερήφανος, παρόλο που η κα. Μαρίκα παίνευε τον Κ. Μητσοτάκη γι' αυτό (**).

(*) Διότι η μικροσκοπική φούστα δεν θα έκανε καθόλου διαφορά
(**) Είπε: "Είναι να τον κόψεις και να τον δώσεις για βάλιουμ"
 
Καλα, αμα θελει να το πει κανεις σε ολο τον κοσμο, το λεει και χωρις να κοιμηθεις μαζι του. Φαντασια να υπαρχει...
 
Πίσω
Μπλουζα