Βαρυσήμαντες δηλώσεις...

Οσον αφορα τη δηλωση της Αννας - Μαριας Λογοθετη, αν θελουμε την πιστευουμε γιατι μεχρι εκει δεν βλεπουμε.

Αντιγραφη παλαιοτερης δηλωσης της Μπρουκ Σιλντς.


Ενα φεγγαρι η Λασκαρη το επαιζε θεουσα,ντυμενη στα μαυρα με κομποσχοινι να μιλαει για μοναστηρια-πνευματικους κλπ.
Ειναι ''στον'' και οχι ''στο'' γιαυτο και λεμε ''για τον θεο'' (τωρα τελευταια το γυρισαν στην σουηδια εαν δεν κανω λαθος να τον θεωρουμε λεει ουδετερο και να μην αναφερομαστε σε αυτον ως αρσενικο γιατι λεει ειναι ρατσιστικο και στερεοτυπο).
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αντιγραφη παλαιοτερης δηλωσης της Μπρουκ Σιλντς.



(τωρα τελευταια το γυρισαν στην σουηδια εαν δεν κανω λαθος να τον θεωρουμε λεει ουδετερο και να μην αναφερομαστε σε αυτον ως αρσενικο γιατι λεει ειναι ρατσιστικο και στερεοτυπο).
Δυστυχως η αρρωστια του ψευτοδικαιωματισμου εξαπλωνεται πιο γρηγορα κι απο τον καρκινο
 
εγώ ρε παιδιά με τις πλαστικές δεν το καταλαβαίνω. οι περισσότεροι άνθρωποι φρικάρουμε άμα πρέπει να υποστούμε μια εγχείρηση, και αυτοί κάνουν τελείως εκούσια εγχειρήσεις και μάλιστα στο πρόσωπο;;; το ίδιο με τους ναρκομανείς, οι περισσότεροι φρικάρουμε στην θέα μιας βελόνας, και αυτοί κάνουν αυτά που κάνουν;
 
Αντιγραφη παλαιοτερης δηλωσης της Μπρουκ Σιλντς.
Ναι, εχεις δικιο. Την ιδια ακριβως δηλωση με την Λογοθετη ειχε κανει και η Μπρουκ Σηλντς τη δεκαετια του '80.
 
(τωρα τελευταια το γυρισαν στην σουηδια εαν δεν κανω λαθος να τον θεωρουμε λεει ουδετερο και να μην αναφερομαστε σε αυτον ως αρσενικο γιατι λεει ειναι ρατσιστικο και στερεοτυπο).
Να τα κανουμε ολα ουδετερα να τελειωνουμε. Να προσποιηθουμε πως δεν υπαρχουν τα δυο φυλα για να ευχαριστησουμε τους μυγιαγγιχτους της πολιτικης ορθοτητας.
 
Αφου η συζήτηση βγήκε εκτός θέματος, να σας θυμίσω πως ο Θεός των Χριστιανών είναι πνεύμα, άπειρος, αιώνιος και όλα αυτά που μάθαμε στα θρησκευτικά? Δεν έχει ούτε Χ ούτε Ψ χρωματόσωμα. Πώς μπορούμε να τον περιορίσουμε σε ένα φύλο? Τι σχέση όμως έχει αυτό με πολιτικές ορθότητες και με αριθμό φύλων? Όσο γι' αυτό, δεν λέει κανείς ότι δεν υπάρχουν δύο φύλα, λένε ότι δεν υπάρχουν ΜΟΝΟ δύο φύλα, και προσωπικά δεν έχω κανένα λόγο να επιμένω για το αντίθετο αν υπάρχουν κάποιοι που αρνούνται να κατατάξουν τους εαυτούς τους σε ένα από αυτά, διότι τι με κόφτει? Όσα φύλα και να υπάρχουν εγώ ξέρω σε ποιο ανήκω και δεν αλλάζει αυτό και δεν θεωρώ ότι απειλείται ο ανδρισμός μου αν τελικά αναγνωρίσουμε 102 φύλα.

Παλιότερα κάθε έμβιος οργανισμός ήταν ή φυτό ή ζώο. Τώρα έχω χάσει τον λογαριασμό, νομίζω υπάρχουν 5 ή 6 βασίλεια. Προχωράει η επιστήμη και αναγνωρίζονται διαφορές που δεν αναγνωρίζονταν παλιότερα.
 
Πώς μπορούμε να τον περιορίσουμε σε ένα φύλο? Τι σχέση όμως έχει αυτό με πολιτικές ορθότητες και με αριθμό φύλων? Όσο γι' αυτό, δεν λέει κανείς ότι δεν υπάρχουν δύο φύλα, λένε ότι δεν υπάρχουν ΜΟΝΟ δύο φύλα, και προσωπικά δεν έχω κανένα λόγο να επιμένω για το αντίθετο αν υπάρχουν κάποιοι που αρνούνται να κατατάξουν τους εαυτούς τους σε ένα από αυτά, διότι τι με κόφτει? Όσα φύλα και να υπάρχουν εγώ ξέρω σε ποιο ανήκω και δεν αλλάζει αυτό και δεν θεωρώ ότι απειλείται ο ανδρισμός μου αν τελικά αναγνωρίσουμε 102 φύλα.
Δικαίωμα τους να αυτοπροσδιοριζονται και σαν.... ελικόπτερα αν θέλουν. Αλλά οι άλλοι, γιατί πρέπει να το θεωρούμε σωστό και να συμφωνούμε υποχρεωτικά ή ακόμα χειρότερα ένα κράτος να νομοθετεί υπέρ αυτού; Δεν απειλείται ο ανδρισμός αλλά η λογική !

Υ.Γ Η αλήθεια είναι ότι είμαστε εκτός θέματος..
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ναι, εχεις δικιο. Την ιδια ακριβως δηλωση με την Λογοθετη ειχε κανει και η Μπρουκ Σηλντς τη δεκαετια του '80.
 
Κι η κυρά μας η μαμμή δεν ξεμάτιαζε για τα λεφτά αλλά "Δώσε ό,τι καταλαβαίνεις, κι αν δεν έχεις χοντρά, δεν πειράζει, μου τα δίνεις καμιά άλλη φορά που δεν θα έχεις ψιλά".
 
Η Πετρουλακη ειναι;
Σαν ντουμπλαρισμένη ειναι στη φωτο...
 
Πολύ βασανισμένος αυτός ο λαός πράγματι. Τον αναγκάζουν (δεμένο στην καρέκλα με οδοντογλυφίδες στα μάτια για να μην μπορεί να τα κλείσει) να βλέπει ρεάλιτι σόου (*) και χυδαίες εκπομπές στην τηλεόραση (που τον υποχρεώνουν να τις ανταμοίβει με υψηλή ακροαματικότητα όταν γίνονται χυδαιότερες), να διαβάζει σκανδαλοθηρικά έντυπα... τέτοια φριχτά βασανιστήρια.

(*) Και όταν οι νικητές γυρνάνε στο χωριό τους υποχρεώνονται να τους κάνουν ήρωες και να διοργανώνουν τελετές υποδοχής. Καλά, αυτό το κάνανε έκπαλαι. Τι Ολυμπιακοί αγώνες τι Survivor.
 
Πολύ βασανισμένος αυτός ο λαός πράγματι. Τον αναγκάζουν (δεμένο στην καρέκλα με οδοντογλυφίδες στα μάτια για να μην μπορεί να τα κλείσει) να βλέπει ρεάλιτι σόου (*) και χυδαίες εκπομπές στην τηλεόραση (που τον υποχρεώνουν να τις ανταμοίβει με υψηλή ακροαματικότητα όταν γίνονται χυδαιότερες), να διαβάζει σκανδαλοθηρικά έντυπα... τέτοια φριχτά βασανιστήρια.

(*) Και όταν οι νικητές γυρνάνε στο χωριό τους υποχρεώνονται να τους κάνουν ήρωες και να διοργανώνουν τελετές υποδοχής. Καλά, αυτό το κάνανε έκπαλαι. Τι Ολυμπιακοί αγώνες τι Survivor.
Τα θελει κι ο ποπουδακος του λαου.Το κουτσομπολιο και η κλειδαροτρυπα ηταν και ειναι εθνικα μας σπορ!
 
Τα θελει κι ο ποπουδακος του λαου.Το κουτσομπολιο και η κλειδαροτρυπα ηταν και ειναι εθνικα μας σπορ!
Παλιότερα θυμάμαι τα μεσημεριανάδικα που ασχολούνταν μόνο με κουτσομπολιά. Τώρα δεν ξέρω τι γίνεται στην τηλεόραση το μεσημέρι.
Όσο για τις πλαστικές, πολλές από τις παλιές σταρ του ελληνικού θεάτρου/κινηματογράφου είχαν κάνει ρινοπλαστική. Τώρα όλοι και όλες το έχουν "ψωμο-τύρι" το χειρουργείο.

Πάντως συμπάσχω με τον @Uskoke και για τα χειρουργεία και για τις βελόνες! Λιποθυμώ και μόνο στην σκέψη!!!!!! @Uskoke να συμπληρώσω και την τωρινή μόδα με τα τατουάζ και το πάθος της βελονολατρείας την εποχή του covid (επί 2 χρόνια μας δείχνουν βελόνες)!!!

Όσο για τα έντυπα κουτσομπολιά, υπάρχουν περιοδικά που είναι γεμάτα fan-fic για Τατιάνα, Μενεγάκη, Σκορδά!
 
Πίσω
Μπλουζα