Βαρυσήμαντες δηλώσεις...

Ποιος είναι αυτός ο μη-αδερφή αλλά κραγμένος κύριος που δεν μπορεί να κάνει τιποτε μόνος του και χρειάζεται έναν στρατό για grooming (με συνεργασία), παντελόνι, μπλούζα, ρολόι και ζώνη? Αν και κρίνοντας από τα τρισάθλια παπούτσια για τα οποία δεν φαίνεται να τον βοήθησε κανείς, καλά έκανε και ανέθεσε σε άλλους όλα τα υπόλοιπα.

Το δικό μου ρολόι το πήρα $14 πριν καμια δεκαριά χρόνια και λέει την ώρα ακριβέστερα από το δικό του οπότε είμαι τουλάχιστον $976 πιο έξυπνος από αυτόν.
 
Ποιος είναι αυτός ο μη-αδερφή αλλά κραγμένος κύριος που δεν μπορεί να κάνει τιποτε μόνος του και χρειάζεται έναν στρατό για grooming (με συνεργασία), παντελόνι, μπλούζα, ρολόι και ζώνη? Αν και κρίνοντας από τα τρισάθλια παπούτσια για τα οποία δεν φαίνεται να τον βοήθησε κανείς, καλά έκανε και ανέθεσε σε άλλους όλα τα υπόλοιπα.

Το δικό μου ρολόι το πήρα $14 πριν καμια δεκαριά χρόνια και λέει την ώρα ακριβέστερα από το δικό του οπότε είμαι τουλάχιστον $976 πιο έξυπνος από αυτόν.
Είναι ο Αποστόλης Τότσικας (ηθοποιός).
Το ρολόι του είναι Gucci, άρα πλήρωσε 989 ευρώ για το όνομα Gucci ενώ η πραγματική αξία του ρολογιού είναι 1 ευρώ.
Άρα λογικό το βρίσκω το δικό σου ρολόι που κόστισε 14 ευρώ να λέει ακριβέστερα την ώρα από το δικό του.
 
Κουλτουριάρης μπορεί να μην ήταν, αλλά τραγούδησε "Άγιο Φεβρουάριο" και Θάνο Μικρούτσικο και Μίκη θεοδωράκη. Και το σπουδαιότερο, ποτέ δεν τραγούδησε φτηνά τραγούδια χαμηλού επιπέδου που να προσβάλουν τα αυτιά και το μυαλό των ακροατών του.
 
Ο χαρακτηρισμός αρμόζει σε όποιον έχει μέσον και δεν το χρησιμοποιεί. Όχι σε όποιον ΠΕΙ ότι δεν το χρησιμοποιεί. Αυτός απλώς λέει ψέμματα, εκτός αν ανήκει στην πρώτη κατηγορία.
 
Ποιος είναι αυτός ο μη-αδερφή αλλά κραγμένος κύριος που δεν μπορεί να κάνει τιποτε μόνος του και χρειάζεται έναν στρατό για grooming (με συνεργασία), παντελόνι, μπλούζα, ρολόι και ζώνη? Αν και κρίνοντας από τα τρισάθλια παπούτσια για τα οποία δεν φαίνεται να τον βοήθησε κανείς, καλά έκανε και ανέθεσε σε άλλους όλα τα υπόλοιπα.

Το δικό μου ρολόι το πήρα $14 πριν καμια δεκαριά χρόνια και λέει την ώρα ακριβέστερα από το δικό του οπότε είμαι τουλάχιστον $976 πιο έξυπνος από αυτόν.
Τι δεν φοράς ρολεξ;
 
Όχι, αλλά πάλι ντηζαϊνάτη μάρκα φοράω. Casio. Παλιότερα έπαιρνα των $4-5 μάρκας Φτηνιαρέξ και όταν άδειαζε η μπαταρία ή χάλαγε το λουράκι ήταν φτηνότερο να τα αλλάξω αλλά περιπλωμένων ενιαυτών αυτά γίνονταν όλο και πιο φωναχτά από εμφάνιση, κακόγουστα, σαν διαστημόπλοια σε παιδικό καρτούν οπότε τελικά αποφάσισα να αναβαθμιστώ. Και αδιάβροχο είναι, και χρονόμετρο έχει, και ξυπνητήρι, και - όπως αποδειχτηκε - αθάνατη μπαταρία και λουράκι. Και συμμαζεμένο από εμφάνιση. Τα έχει όλα αυτά το ρολόι του κυρίου Τότσικα? Πολύ το αμφιβάλλω.
 
Οπότε ξέρουμε τη γνώμη που έχει ο κ. Τσιμιτσέλης γι' αυτόν.
Τι γνώμη έχει;

EDIT: Τώρα είδα τις δηλώσεις Τσιμιτσέλη. Δεν μας δήλωσε όμως αν και πού πήγε τελικά στρατό.
 
Τελευταία επεξεργασία:
ΥΒΡΙΣ!!!! Πιο άκυρη δήλωση δεν υπάρχει! Ο Ξανθόπουλος ήξερε τι έκανε και πότε το έκανε. Ήταν πάντα χαμηλών τόνων και πολύ σεμνός. Το εντελώς αντίθετο του Παπαδάκη. Ο Παπαδάκης θα πεθάνει on-camera!

EDIT: Μόλις διάβασα ότι ο Ξανθόπουλος νοσηλεύεται https://www.newsit.gr/lifestyle/nikos-ksanthopoulos-stin-entatiki-o-agapimenos-ithopoios/3666156/
 
Τι το άτυχο είχε η γενιά της? Αντίθετα τα κασέ είχαν αυξηθεί και οι συνθήκες ήταν καλύτερες από παλιότερα. Μπορεί να έζησαν το τέλος του εμπορικού κινηματογράφου, αλλά μεταπήδησαν στην τηλεόραση.
 
Και μαλιστα θα ελεγα ουτε καν το τελος του εμπορικου κινηματογραφου. Οχι βεβαια και την αρχη του, αλλα ας πουμε καπου προς το μεσον. Δεδομενου πως η Ελενα γυρισε την πρωτη της ταινια, το "Κατι να καιει", το 1963 με μολις δυο χρονια διαφορα απο την Λασκαρη και τον "Κατηφορο" μια χαρα προλαβε η μελαχρινη ηθοποιος.
 
Πίσω
Μπλουζα