Γάμοι Ελλήνων καλλιτεχνών

όχι απλώς ανεστραμμένη μπάμπι αλλά και τρελά υπερεκτεθειμένη! σαν να την τράβηξαν με instamatic με κυβοφλάς!ίσως ο γάμος έγινε σε στενό κύκλο και την τράβηξε κάποιος ερασιτέχνης;ποιος ξέρει;
 
1@karapiperim[/USER] Να και κατι περα απο τον ελληνικο κινηματογραφο, οσον αφορα το θεμα σου για τις προγαμιαιες σχεσεις: Σοφια Βεμπο και Μιμης Τραϊφορος οι οποιοι συζουσαν επι χρονια μεχρι να παντρευτουν. Και μιλαμε για την ελληνικη κοινωνια του '40!

Εγω παντως που εχω παλιομοδιτικες ιδεες, δεν θα το εκανα ουτε σημερα.

 
Συγκατοίκηση εκτός γάμου έχουμε και σε άλλα καλλιτεχνικά ζευγάρια. Θα τα μαζέψω να τα βάλω στο Ξέρετε ότι... 

* Αυτό που μου κάνει εμένα εντύπωση είναι πως ο Τραϊφόρος υπήρξε γυναίκας... Δεν τον βάζει το μάτι σου...
 
 Αυτό που μου κάνει εμένα εντύπωση είναι πως ο Τραϊφόρος υπήρξε γυναίκας... Δεν τον βάζει το μάτι σου...
Ασε, αυτοι που δεν μας γεμιζουν το ματι ειναι οι χειροτεροι. Το περιμενες, ας πουμε, απ' το Νικο Ριζο;
 
Παρντόν? Την τελευταία φορά που κοίταξα στο χάρτη το Φισκάρδο και η Κεφαλληνία ολόκληρη ήταν εντός των συνόρων. Πότε ξενιτεύτηκαν? (Δεν γνωρίζω το ευτυχές ζεύγος αλλά τα ονόματά τους δεν μου μοιάζουν Κυπριακά, οπότε ολόκληρη η Ελλάδα θα ήταν εκτός συνόρων)

"Μαντολινάτα" λέει αλλά βλέπω ένα μαντολινόμορφο όργανο και 3 κιθάρες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ ως συνήθω θα πεταχτώ να πω το άσχετό μου. Το ένα δεν αποκλείει το άλλο! Η παλιά τραγουδίστρια του ελαφρού  Έλσα Λάμπο ήταν η Ελένη Λαμπίρη πολλών λαϊκών ασμάτων (και επίσης είχε τα ονόματα Λίτσα Λαμπρίδου και Έλσα Μαργαρίτη).
 
Από το βιβλίο του Μάκη Δελαπόρτα που κυκλοφόρησε με την εφημερίδα "Καθημερινή"

σάρωση0002.jpg
 
Από το βιβλίο του Μάκη Δελαπόρτα που κυκλοφόρησε με την εφημερίδα "Καθημερινή"

σάρωση0004.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα