Γάμοι Ελλήνων καλλιτεχνών

Ο μπαμπάς που καμαρώνει έχει το βλέμμα στο άπειρο. Ύποπτο αυτό.
Οι μπάλες του μπάσκετ της νύφης είναι ανισόπεδες και έτοιμες για τρίποντο. Ύποπτο ΚΑΙ αυτό.
Το βλέμμα του ζεύγους ημίγλαρο. Αυτό κι αν είναι ύποπτο!
 
Όλες μας τις ευχές στο μεθυσμένο ζευγάρι. Είναι τελείως φέσι.

Δεν ήξερα ότι ο μέλλων κύριος Λάσκαρης ήταν κουμπάρος (κατά κάποιον τρόπο) της μέλλουσας κυρίας Λυκουρέζου. Αλήθεια, αν έχεις παντρέψει την κόρη τι κοινωνική σχέσηη έχεις με τη μαμά? Διότι ο κουμπάρος την κουμπάρα, αλλά δεν έχω ακούσει για τη μαμά της κουμπάρας.
 
Που ειναι η Μαγκυ με τον Πολυχρονιου και το Βαρδινογιαννεϊκο. Ανησυχω.
 
Θυμάμαι είχε φάει το κράξιμο της αρκούδας ο Μικρούτσικος, για την απόφαση του να δείξει σε ζωντανή μετάδοση, τον γάμο του.,,
 
Μιλάμε αναγούλιασα... Και από τις φωτό και από το κείμενο.
 
"Εντάξει μωρέ, καλούλα είναι. Το πάει το γράμμα, την κουνάει την αχλαδιά"

Εντωμεταξύ δεν είναι "χαρά ΣΤΟ κορίτσι" η έκφραση;
 
Εντωμεταξύ δεν είναι "χαρά ΣΤΟ κορίτσι" η έκφραση;
Είναι μια απορία που την έχω χρόνια. Επειδή κι εγώ το λέω και το γράφω "χαρά στον/στην" αλλά το έχω δει άπειρες φορές "χαρας τον/την". Η λογική λέει πως εμεις εχουμε δικιο κι οι δημοσιογράφοι είναι για τα πανηγύρια. Αλλά να δούμε τι θα πει κι ο Ελέφας :cool:
 
Είναι μια απορία που την έχω χρόνια. Επειδή κι εγώ το λέω και το γράφω "χαρά στον/στην" αλλά το έχω δει άπειρες φορές "χαρας τον/την". Η λογική λέει πως εμεις εχουμε δικιο κι οι δημοσιογράφοι είναι για τα πανηγύρια. Αλλά να δούμε τι θα πει κι ο Ελέφας :cool:
Χαρα στο ειναι. Δεν ξερω απο που προεκυψε το λανθασμενο χαρας που το βλεπω παντου.
 
Ετσι ειναι οι ευτυχισμενοι γαμοι; Γιατι αυτη ειναι ετοιμη να τον σκοτωσει.
 
Πίσω
Μπλουζα