Γάμοι Ελλήνων καλλιτεχνών

Εγώ πάντως σκιάχτηκα με το βλέμμα της Πασχάλαινας. Τα δε κορίτσια εύχονται "και στα δικά τους" ενώ τα αγόρια; Μάλλον "στων αλλωνών".
Κάπως έτσι δεν κοιτάει το βάιραλ κοριτσάκι με το σπίτι να καίγεται στο βάθος;
 
"Εκείνη τη στιγμή το είπαν αυτό 3000"

Τι θα πω? Τίποτε. Με 3000 άτομα να λένε ταυτόχρονα "Πάμε να τους ευχηθούμε" ό,τι και να έλεγα δεν θα ακουγόταν.
 
Αν ο καθενας απο τους νεονυμφους καθισε στο ναο και περιμενε να λαβει ευχες απο 3.000 ατομα, αμφιβαλλω αν μετα ειχε διαθεση για....πρωτη νυχτα γαμου. :cool:
 
Και να είχαν διάθεση δεν θα είχαν χρόνο. Θα ξημέρωναν ώσπου να τους χαιρετήσουν όλους, οπότε θα πήγαιναν καυτευθείαν στην πρώτη (δεύτερη?) μέρα γάμου
 
Δηλαδη νωριτερα κοροϊδευε ο ενας τον αλλον;
 
Και αν θυμάμαι καλά από την εξέλιξη του ζεύγους, τα ψέμματα δεν τελείωσαν καθόλου.

Η φωτογραφία δείχνει το "Ησαΐα χόρευε"? Έχω δεκαετίες να πάω σε γάμο, αλλά είχα την εντύπωση ότι στο χορό του Η. κρατιούνται χεράκι-χεράκι σαν τον χορό του Ζαλόγγου και πέφτουν τα ρύζια σαν το χαλάζι (και ενίοτε κουφέτα που κάνουν καρούμπαλο). Η φωτό είναι πολύ ηρεμη.
 
Δεν θα σχολιάσει κανείς τις ακτίνες που βγαίνουν από το κεφάλι του Πασχάλη;
 
Και αν θυμάμαι καλά από την εξέλιξη του ζεύγους, τα ψέμματα δεν τελείωσαν καθόλου.

Η φωτογραφία δείχνει το "Ησαΐα χόρευε"? Έχω δεκαετίες να πάω σε γάμο, αλλά είχα την εντύπωση ότι στο χορό του Η. κρατιούνται χεράκι-χεράκι σαν τον χορό του Ζαλόγγου και πέφτουν τα ρύζια σαν το χαλάζι (και ενίοτε κουφέτα που κάνουν καρούμπαλο). Η φωτό είναι πολύ ηρεμη.
πολύ εύστοχος, κι εγώ αυτό σκέφτηκα (για τα ψέματα)
 
Έτσι μπράβο. Σ' αυτούς τον έμαθε το χορό του Ησαΐα ο παπάς, όχι σαν το Πασχαλέικο.
 
Ε, να την παντρευτεί ο ίδιος ήταν λίγο δύσκολο, παρόλο που θα ταίριαζαν ωραία ο Μαρίνος κι η Μαρίνα, όπως χρόοοοοονια μετά ήταν ζευγάρι για ένα φεγγάρι ο Πάρις με την Πάρις και επίσης ο Τομ με την Πενέλοπι Κρουζ
 
Κρουθ παιδιά, Κρουθ. Ισπανίδα είναι, δεν είναι συννυφάδα του Θωμά του Κρουζ.
 
Κρουθ παιδιά, Κρουθ. Ισπανίδα είναι, δεν είναι συννυφάδα του Θωμά του Κρουζ.
Πολύ σωστά και έχεις απόλυτο δίκιο αλλά την εποχή που ήταν μαζί ο Θωμάς κι η Πηνελόπη (αν ήταν ποτέ στ' αλήθεια και δεν ήταν διαφημιστικό κόλπο) εκείνη ήταν εδώ και εμείς οι αμερικανοί τα διαβάζουμε όλα σαν αμερικάνικες λέξεις διότι εμείς είμαστε η εκλεκτή χώρα και είμαστε οι καλύτεροι και οι δυνατότεροι και διαβάζουμε τις λέξεις όπως θέλουμε και δεν φταίμε εμείς αν οι Ισπανοί προφέρουν τα Ισπανικά λάθος σαν να είναι ο Θανασάκης του Αρκά. Και αστειεύονταν μάλιστα οι κουτσομπολίστικες σελίδες του Time, Newsweek κλπ (από εκεί το είχα διαβάσει) ότι τα επώνυμά τους προφέρονται ίδια αν και γράφονται διαφορετικά.
 
Ο φωτογράφος δεν πρόσεξε ότι δυο φωτιστικά ξεφυτρώνουν από το κεφάλι του γαμπρού σαν πρόωρα κέρατα, ακόμη δεν παντρεύτηκε?
 
Πίσω
Μπλουζα