Γάμοι Ελλήνων καλλιτεχνών

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας tonytony
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Ωραιο το κοστουμι του γαμπρου. Και ο Φλωρινιωτης ενα τετοιο φορουσε οταν τραγουδουσε το σεμνο ασμα "Πειραζει που ειμαι μεγαλη φιρμα".
 
ΣΩΤΗΡΗΣ ΤΖΕΒΕΛΕΚΟΣ-ΕΦΗ ΘΕΟΧΑΡΗ
1647028288765.png
πηγή
1647028450670.png
πηγή

ΘΟΔΩΡΟΣ ΚΑΤΣΑΔΡΑΜΗΣ-ΚΑΙΤΗ ΠΑΠΑΝΙΚΑ
πηγή
1647027667414.png

AΠΟΣΤΟΛΟΣ ΓΚΛΕΤΣΟΣ-ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΗ ΛΥΚΟΥΡΕΖΟΥ
1647028246911.png
πηγή
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το ζεύγος Τζεβελέκου είναι πολύ ταιριαστό. Η μύτη του κυρίου και η μύτη της κυρίας εφαρμόζουν απόλυτα, σαν γιν και γιανγκ ένα πράμα
 
Αναρωτιέμαι πόσο κόστισαν τα σχεδόν ανύπαρκτα παπούτσια της.

Αν εγώ είχα τόσο άσχημα γόνατα και στραβές γάμπες ποδοσφαιριστή δεν θα φορούσα μίνι νυφικό.
 
Νεα ηθη στους γαμους: Η νυφη εγκυος με πεπλο και μινι και παρανυφακια τα δυο παιδια της απο τον πρωτο της γαμο.
 
Αναρωτιέμαι πόσο κόστισαν τα σχεδόν ανύπαρκτα παπούτσια της.

Αν εγώ είχα τόσο άσχημα γόνατα και στραβές γάμπες ποδοσφαιριστή δεν θα φορούσα μίνι νυφικό.
Και να φανταστείς ότι τότε έλεγαν ότι η λεγάμενη είχε πολύ ωραία πόδια... :banghead:
 
Το 1967 που παντρευτηκε η Λασκαρη, οταν οι νυφες βρισκονταν σε ενδιαφερουσα καλυπταν την κοιλια τους με μακρυ πεπλο και φαρδυ νυφικο. Το εκανε η Λασκαρη, το εκανε και η Μοσχολιου που παντρευτηκε την ιδια χρονια.
Σημερα φορουν νυφικο που τονιζει την κοιλια για να την επιδεικνυουν. Βλεπε Τατιανα Στεφανιδου.
 
Μαϊος του 1962. Διπλα στη Τζενη ειναι η Ανζελ Ουρανη και διπλα στο Ζαχο η Μικη Μεσολωρα η οποια συνετελεσε στην πραγματοποιηση του γαμου.
 
Δεν γράφω αυτά που σκέφτομαι γιατί θα παραβιάσω επανειλημμένα και σε βάθος τους κανόνες του φόρουμ.
Προφανώς αν τους παραβιάσεις θα φας ban....
Βλέπω πάντως πολλά "λουλουδάκια του κήπου" (μπαξέ τουρκιστί) για τα οποία θα ήθελες να εκφραστείς ....
 
Πίσω
Μπλουζα