Γάμοι Ελλήνων καλλιτεχνών

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας tonytony
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Και λιτή και μεγαλόπρεπη η τελετή?

Δεν ήξερα ότι ο Άμλετ φορούσε φραμπαλάδες και μάλιστα ποιητικούς.
1648993928494.png

Καλά τα σατέν αλλά να κρύβουμε και λίγο τους σκεμπέδες. Αν ο γαμπρός ήταν η νύφη ο λεζαντογράφος θα σχολίαζε το μωρό που περιμένουν.
1648994034986.png
 
Aμα το πεπλο ηταν εξι μετρων, φανταζομαι πως εβγαινε εξω απο τον ναο και εφτανε μεχρι το γραφειο κηδειων στο απεναντι πεζοδρομιο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Λαϊκό πανηγύρι? Τόσο καημό είχαν οι Σπαταναίοι να παντρέψουν τον δήμαρχό τους?
Τη λυπητερή για το γλέντι ποιος την πλήρωσε?
Και ποιοι την άλλη μέρα καθάρισαν τον χώρο από τα ερείπια του γλεντιού? Όχι υπάλληλοι του Δήμου, ελπίζω.
 
Μόνο ο γαμπρός μοιάζει να έχει νορμάλ εμφάνιση. Όλοι οι άλλοι, ό,τι τους φανεί!
 
Εγώ δεν είχα ακούσει ποτέ το όνομα της Καίτης Φίνου, πολύ λιγότερο ήξερα πώς έμοιαζε, μέχρι που πριν λίγα χρόνια είδα πολλά επεισόδια από το "Κόκκινο δωμάτιο" κι έτσι στο μυαλό μου είναι πάντα μία ευπαρουσίαστη ευτραφής κυρία στη δεύτερη νεότητά της, καμία σχέση δηλαδή με το πώς έμοιαζε στα πολύ νιάτα της. Το αντίθετο δηλαδή με ηθοποιούς που ήδη ήξερα όταν ζούσα Ελλάδα και που στο μυαλό μου τους φέρνω πάντα νέουςι, όπως η Μάρθα Καραγιάννη, ο Αρζόγλου, ο Κιμούλης, η Άννα Παναγιωτοπούλου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ποια χρονιά έγινε ο γάμος της Φίνου;;; γράφει η λεζάντα "Η Μαρία Ιωαννίδου με το μνηστήρα της Μ.Χρυσικόπουλο"...
Από όσο ξέρω ο Φ. Γερμανός πέθανε το 1999 κι διαζύγιο δεν είχαν πάρει...άρα πόθεν ο μνηστήρ;;;;
 
Η Καίτη Φίνου παντρεύτηκε τον επιχειρηματία Γιώργο Λύρα το 1992!

Το 1993 χώρισαν με τον Γιώργο Λύρα.. :oops:

Ο Γιώργος Λύρας παντρεύτηκε το 2007 την γνωστή τραγουδίστρια Πέγκυ Ζήνα (το πραγματικό της όνομα είναι Καλλιόπη Χρυσικοπούλου και είναι κόρη της τραγουδίστριας Στέλλας Χρυσικοπούλου).

Στο γάμο της Φίνου η Πέγκυ Ζήνα είχε πάει με την μητέρα της και ήταν μόλις 14 χρονών!

zina1236363.jpg


Πηγή φωτογραφίας

Ο Μ. Χρυσικοπούλος που είναι μαζί με την κα Ιωαννίδου ποιος είναι βρε παιδιά;

Να υποθέσω ότι είναι μέλος της οικογένειας Χρυσικοπούλου και της Ζήνα ;;;

Πολύ μπέρδεμα όμως η όλη ιστορία δεν νομίζετε... :biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Δεν καταλαβαίνω γιατί η κα. Ιωαννίδου να μην έχει σύζυγο και μνηστήρα ταυτόχρονα. Η Καρέζη πώς είχε και τους δύο στην Τρελλή τρελλή οικογένεια?
 
Πίσω
Μπλουζα