Γάμοι Ελλήνων καλλιτεχνών

Το μπουστο του νυφικου κανει για πιστα σκυλαδικου. Για τον γαμπρο δεν σχολιαζω γιατι θα πω ακομα χειροτερα.
 
Τι να της έλεγε? Έχω χάσει κουτσομπολιά?
 
Να της ελεγε πως ενα βραδυ στο σπιτι του Καζακου ο αντρας της θα γνωριζε τη Δαμανακη κι απο δω παν' κι αλλες.

Γιωργος Τζαβαρας - Σοφη Ζαννινου
1599575060078.jpeg
 
Δεν είχες δει το "Σαββατογεννημένες"? :p

Φοβερό! Ο γαμπρός φορούσε ...σκουλαρίκι στο αυτί! O tempora o mores!

Όχι ιδιαίτερα κολακευτική η λεζάντα για την κυρία Νίνα Γεωργαλά. Υπαινίσσεται ότι ήταν μαϊντανός σε γάμους και βαφτίσια? (Ο Ζουγανέλης πάντως χούφτωνε, χούφτωνε)

Πόσο "ορκισμένος" στα καλά της μοναχικής ζωής είναι κάποιος που έχει ήδη παντρευτεί παλιότερα? Εκτός αν ο όρκος είχε δοθεί μετά το διαζύγιο. Αν είναι έτσι, δεν έβαλε μυαλό. Όπως υποτίθεται ότι είπα ο Samuel Johnson για τον δεύτερο γάμο κάποιου, "The triumph of hope over experience"
 
Χριστέ μου, πόσο πιο μικροαστοί!!! Από τη μια το παίζουν σουπερουάου χολιγουντιανή υπερλάμψη κι από την άλλη κοίτα σπίτι!!! Φωτιστικό πάνω στην τηλεόραση;;; Κι όλο εκείνο το αρκουδοπάζαρο με τα μπουκαλάκια και τις φωτογραφίες...

Αμ η θείτσα; Έτοιμη να απογειωθεί (για να μην πω τίποτα άλλο) από την τήρηση του χαζοεθίμου.

Το χαμόγελο του Τζόκερ της νυφης δεν το σχολιάζω. Αν ο γαμπρός είναι ο ωραίος του συγκροτήματος, δεν θέλω να ξέρω πως είναι οι άλλοι.
 
Πίσω
Μπλουζα