Για πάντα μαζί... Σχόλια (με το μαλακό... )

Juanita

Retro PaTRi@RcH
Joined
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.263
Αντιδράσεις
338
Να ΄μαι και εγώ!!! :p



Είπα να ανεβάσω τη συνέχεια του φικ, με άλλο τίτλο για το δεύτερο μέρος.



Εν ολίγοις, βασική προϋπόθεση για την κατανόησή του είναι να έχετε διαβάσει και το πρώτο μέρος.

Για να μη με βρίσετε μετά,
2mo5pow.gif
σας ενημερώνω πως σε αυτό, δε συμμετέχει η Κάντυ…



Ελπίζω στην επιείκειά σας (και να σας έχουν τελειώσει ντομάτες και φίσλερ ή ό,τι άλλο διαθέτετε...
voodoodoll.gif
shrk.gif
)…
 
Το σχόλιο μου χωρίζεται σε τρία μέρη.

1. Γιούπιιιιιι!!!!! Νέα ιστορία :hurrah: :cheers: :hurrah: :cheers:

2.Η αναφορά στην Κάντυ, είναι μόνο αυτή που διαβάσαμε σήμερα; Ρωτάω επειδή μας είπες πως δεν θα είναι η ηρωίδα της ιστορίας (που το πας άραγε;;;;;:what:)

3. Τι εισαγωγή ήταν αυτή;;; Να μας προειδοποιείς κορίτσι μου,γιατί είμαστε και σε κάποια ηλικία και άντε να ψάχνουμε εφημερεύοντα φαρμακεία Κυριακάτικα. :p

Απλά..... ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!
 
ΧΡΙΣΤΙΝΑ είπε:
Το σχόλιο μου χωρίζεται σε τρία μέρη.1. Γιούπιιιιιι!!!!! Νέα ιστορία :hurrah: :cheers: :hurrah: :cheers:

2.Η αναφορά στην Κάντυ, είναι μόνο αυτή που διαβάσαμε σήμερα; Ρωτάω επειδή μας είπες πως δεν θα είναι η ηρωίδα της ιστορίας (που το πας άραγε;;;;;:what:)

3. Τι εισαγωγή ήταν αυτή;;; Να μας προειδοποιείς κορίτσι μου,γιατί είμαστε και σε κάποια ηλικία και άντε να ψάχνουμε εφημερεύοντα φαρμακεία Κυριακάτικα. :p

Απλά..... ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!

2. Νομίζω πως ναι... χωρίς να είμαι 1.000% σίγουρη.:wink:

3. Γι' αυτό και έβαλα σπόιλερς :biglaugh:

Χαίρομαι που σου άρεσε... αν και περιμένω πολλές πολλές τηγανιές στη συνέχεια :p
 
Κάποιον να κάνει αέρα, παιδιά.....
l059.gif


Χουανίτα, εγώ έχω δυο σχόλια-ερωτήσεις:

1. Τι ακριβώς διάβαζες, άκουγες ή έπαιρνες όταν τα έγραφες;;; :cool:

Για δώσε καμιά συνταγή και κατα δω!!

2. Πού το πας;;; Αν δε συμμετέχει η Κάντυ σημαίνει ότι δε θα συμμετέχει κι εκείνο το ψηλό ξανθό γεροδεμένο παλικάρι, να δεις πώς το λένε μωρε, αχ μου διαφεύγει το όνομα αυτή τη στιγμή... #)

Τη συνέχεια άμεσα!!!
 
metsgr είπε:
Κάποιον να κάνει αέρα, παιδιά.....
l059.gif

Χουανίτα, εγώ έχω δυο σχόλια-ερωτήσεις:

1. Τι ακριβώς διάβαζες, άκουγες ή έπαιρνες όταν τα έγραφες;;; :cool:

Για δώσε καμιά συνταγή και κατα δω!!

2. Πού το πας;;; Αν δε συμμετέχει η Κάντυ σημαίνει ότι δε θα συμμετέχει κι εκείνο το ψηλό ξανθό γεροδεμένο παλικάρι, να δεις πώς το λένε μωρε, αχ μου διαφεύγει το όνομα αυτή τη στιγμή... #)

Τη συνέχεια άμεσα!!!
Νταλάρα άκουγα σίγουρα... τώρα για το τί έπαιρνα... δε θυμάμαι...

Να 'ταν πράσινο;;; :xm: ή μήπως ροζ... :wait2: Και κάτι σε κιτρινοπορτοκαλί πουά έπαιζε...
 
Χμμμ ομολογώ πως το Χουανιτάκι μας ξέρει να γράφει όμορφα και περιγραφικά ::) ...Αναμένουμε στο ακουστικό μας!

:flower:

Μετς στείλε και κανένα απο δω για αέρα πουλάκι μου,και μεις τα δύστυχα ψυχή έχουμε
icon10.gif
.
 
Μις, κουράστηκαν τα παιδια, να μου κανουν αερα ολη νυχτα, και τα'στειλα για ξεκουραση. Με την πρωτη ευκαιρία θα στα στειλω!! :)

Χουανιτα, διαβασα και το δευτερο κομματι... Δε μου λες;; Σαν πολυ δεν ασχολειται η Μαντλέν; Τι ειπαμε; οτι ειναι και κουμπαρα;; 8)

Πιο συχνα για τη Μαντλεν διαβαζω παρα για τον Αλμπερτ... :xm: Μηπως ξεχνας ποιος ειναι ο πρωταγωνιστης;; Μια... φιλικη υπενθυμιση ειπα να σου κανω :diablotin:

:) Σε πειραζω... Εκφρασου κουκλα μου οπως θες! Κι εμεις αναμενουμε οπως ειπε και η μις!
 
metsgr είπε:
Χουανιτα, διαβασα και το δευτερο κομματι... Δε μου λες;; Σαν πολυ δεν ασχολειται η Μαντλέν; Τι ειπαμε; οτι ειναι και κουμπαρα;; 8)

Πιο συχνα για τη Μαντλεν διαβαζω παρα για τον Αλμπερτ... :xm: Μηπως ξεχνας ποιος ειναι ο πρωταγωνιστης;; Μια... φιλικη υπενθυμιση ειπα να σου κανω :diablotin:

Σκέφτηκα να αποκαταστήσω (και) την κουμπάρα για να μην περνά καμιά υποψία από το μυαλουδάκι της Κάντυ... :p Οπότε, ε... θα την ανεχτείτε για πολύ πολύ λίγο ακόμη (όσοι δλδ πάρουν τη γενναία απόφαση να συνεχίσουν το διάβασμα... :fever: )
 
Juanita είπε:
Σκέφτηκα να αποκαταστήσω (και) την κουμπάρα για να μην περνά καμιά υποψία από το μυαλουδάκι της Κάντυ... :p Οπότε, ε... θα την ανεχτείτε για πολύ πολύ λίγο ακόμη (όσοι δλδ πάρουν τη γενναία απόφαση να συνεχίσουν το διάβασμα... :fever: )


είπα και εγω......

για μια στιγμή, μου περασε απο το μυαλό το << ο κουμπαρος και η κουμπαρα....>> και με έκοψε κρυος ιδρωτας.

για να δουμε τι θα γινει παρακατω......
 
ΧΡΙΣΤΙΝΑ είπε:
είπα και εγω......για μια στιγμή, μου περασε απο το μυαλό το << ο κουμπαρος και η κουμπαρα....>> και με έκοψε κρυος ιδρωτας.

για να δουμε τι θα γινει παρακατω......
Δεν εχω διαβασει ακομα την συνεχεια αλλα αναρωτιεμαι: ο Αλμπερτ θα απατησει την Καντυ????? Ειναι δυνατον? Τι προτυπο αντρα ειναι αυτο που προβαλεις βρε Juanita?????? :p
 
domniki είπε:
Δεν εχω διαβασει ακομα την συνεχεια αλλα αναρωτιεμαι: ο Αλμπερτ θα απατησει την Καντυ????? Ειναι δυνατον? Τι προτυπο αντρα ειναι αυτο που προβαλεις βρε Juanita?????? :p

Κορίτσια, με το μαλακό οι τηγανιές... Η συνέχεια του φικ δεν αφορά την Κάντυ όπως τόνισα και παραπάνω... Και εννοείται πως δεν πρόκειται ποτέ (στο δικό μου φικ τουλάχιστον ) ο Άλμπερτ να απατήσει την Κάντυ.

Νομίζω πως στη συνέχεια θα είναι αρκετά προβλέψιμο, γι αυτό και θα την ανεβάσω γρήγορα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλώς τα παιδιααααααααααά!!!! :)

Χμ... ενδιαφέρουσες εξελίξεις αναμένονται... Τρίγωνα, τετράγωνα διαφαίνονται στον ορίζοντα, κάτι σε μάθημα γεωμετρίας μου θυμίζει....

(Αν και κάτι σε ξανθό, από ο,τι φαίνεται δεν πρόκειται να παίξει, ε, Χουανίτα μου;; :p Καλά, καλά, δεν το ξαναλέω γιατί θα αρχίσω να το πιστεύω κι εγώ ότι μιλάω σοβαρά :D )

Αναμένομεν!
 
μου άρεσε πολύ η αναφορά σου, στην οικογένεια Ρομανώφ. (γενικά μου αρέσουν οι ιστορίες που αναφέρουν και ιστορικά γεγονότα)

περιμένω εξελίξεις!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΧΡΙΣΤΙΝΑ είπε:
μου άρεσε πολύ η αναφορά σου, στην οικογένεια Ρομανώφ. (γενικά μου αρέσουν οι ιστορίες που αναφέρουν και ιστορικά γεγονότα)
περιμένω εξελίξεις!!!!!!

Και η δική μου η τρέλα αυτή είναι: να ενσωματώνω στο φανταστικό μου σύμπαν και λίγα πραγματικά γεγονότα. :p
 
Juanita είπε:
Και η δική μου η τρέλα αυτή είναι: να ενσωματώνω στο φανταστικό μου σύμπαν και λίγα πραγματικά γεγονότα. :p
Εγώ πάλι έχω την τάση να ενσωματώνω μερικά φανταστικά γεγονότα στον πραγματικό κόσμο :D (και μερικες φορες χανω την μπάλα :p )

Χουανιτα, πολυ συγκινητικα τα σημερινα κομματια... με εντονη συναισθηματικη φορτιση... Ευγε, κυρια μου!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χουανιτα, η ιστορία σου κυλάει πάρα πολύ όμορφα. Βρίσκω τρομερά ενδιαφέρον το γεγονός ότι συμμετέχουν πολλά πρόσωπα, που το ένα μπλέκεται στη ζωή του άλλου και που, ενώ ξεκινούν ως άγνωστοι, η μοίρα θα τους φέρει πολύ κοντά... Όπως ακριβώς συμβαίνει και στη ζωή μας...

Μπράβο σου! ;)

Αχ, άλλη μια αναφορά να κάνεις στο χωρισμό της Κάντυ από τον Τέρρυ, θα απαιτήσω να γυρίσει η Κάντυ σ'εκείνον! #)

Και η Μαντλέν μια χαρά κοπέλα είναι, άσε που με τόσες αναφορές που έγιναν στο πρόσωπό της, την πρώτη νύχτα του γάμου, άρχισα να σκέφτομαι οτι σε λιγο θα εμφανιζόταν σε καμιά γωνιά να...δίνει συμβουλες!!! :p

Τι;; Τη Μαντλέν την προορίζεις για αλλού;; Καλά, υπάρχουν κι άλλες υποψήφιες, δε χάλασε ο κόσμος!! (Οι χρονομηχανές να'ναι καλά!!) :cool: :flower:

(Να την κάνω καλύτερα, ε;; :go: )
 
metsgr είπε:
Τι;; Τη Μαντλέν την προορίζεις για αλλού;; Καλά, υπάρχουν κι άλλες υποψήφιες, δε χάλασε ο κόσμος!! (Οι χρονομηχανές να'ναι καλά!!) :cool: :flower:

(Να την κάνω καλύτερα, ε;; :go: )

Χμμμ... :wait2: πολλά κεράσια ακούω... 8) ταξιδιώτες δε βλέπω... :mad:
 
metsgr είπε:
Αχ, άλλη μια αναφορά να κάνεις στο χωρισμό της Κάντυ από τον Τέρρυ, θα απαιτήσω να γυρίσει η Κάντυ σ'εκείνον! #)
Θα έλεγα ότι η σκέψη της mets με βρίσκει ΑΠΟΛΥΤΑ σύμφωνη... #)

Juanitaki και το δεύτερο μέρος είναι υπέροχο! :clap:
 
Έχω εντυπωσιαστεί είναι τέλειο.... γράφεις υπέροχα.... αλλά αυτό που σου λέω φαντάζομαι δεν είναι και κάτι καινούργιο.... Περιμένω εναγωνίως τη συνέχεια.... :)
 
Πίσω
Μπλουζα