Γκοφρέτες, σοκολάτες, καραμέλες, γλυκά και παγωτά

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
409
...

fetch


fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΕΙσαι η αιτια που τσακισα την Μερεντα

"Στις διακοπες σας...

αδιακοπα μαζι σας...

η Μερεντα"
 
Ρετρό γκοφρέτες, σοκολάτες, γλυκά και παγωτά

Και τώρα... ταρατατάν!!!!!!!! Η έκπληξή μου... Αφιερώνεται πρώτα πρώτα σε όλα τα παιδιά που έφαγαν Μέλο και θυμούνται ακόμα το πόσο ''έκαιγε'' το στόμα από την πολλή ζάχαρη. Την ωραία αίσθησή της όταν ήταν μισολειωμένη. Το πόσο θυμώναμε όταν κόλλαγε το αλουμινόχαρτο πάνω της και δεν μπορούσαμε να την καταβροχθίσουμε όσο γρήγορα θέλαμε. Γιατί ήταν τελικά μια σοκολάτα που έχει πάψει να κυκλοφορεί και ακόμα την αναζητά το μυαλό και η γεύση. Αφιερώνεται όμως ιδιαίτερα στην σοκολατομανή -από ότι έχω καταλάβει- Kambia, στην Juanita που όταν είμασταν μικρές ανακαλύπταμε και τρώγαμε μαζί όλες τις ''σκουπιδονοστιμιές'' στον Pooky και στον Passpartoo (ξέρουν εκείνοι...)

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΜΕΛΟ !!!! Χρονια ειχα να δω τη συσκευασια ! η καλυτερη σοκολατα ever, να σαι καλα Κριε :)
 
ευχαριστούμε Κριε :D
 
Krios που τη βρήκες αυτή;

Θυμάμαι τη γεύση της είναι η θεϊκότερη γεύση που θα μπορούσε να έχει νοιώσει θνητός και αθάνατος!!!!!!!!!!!

Thanks!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Υπάρχουν πολλές πολλές ακόμα στο άλμπουμ, ρετρό 10 :)

Είναι φοβερή αυτή των Πτι Μπερ

fetch


μιαμ μιαμ

fetch


fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
και περνάμε στα σοκολατοειδή

fetch


fetch


fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
...

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρετρό γκοφρέτες, σοκολάτες και γλυκά [έντυπη διαφήμιση]

Για να θυμηθούμε μαζί κάτι πραγματάκια ακόμα

΄΄κάντε ένα time out΄΄ που έλεγε και το διαφημιστικό στην τηλεόραση

fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


fetch


παρακαλώ δείτε ξανά και θυμηθείτε το σήμα του mr.chips :)

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρετρό γκοφρέτες και σοκολάτες [έντυπη διαφήμιση]

Μπαταρίες Berec (1969) και σοκολάτα Σερανό από την ΙΟΝ, από την ίδια περίπου περίοδο.

[edit] dead pics [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γιωτης

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η ΜΕΛΟ είναι μία γκοφρέτα που ανήκει πια στο χρονοντούλαπο. Για αν θυμούνται λοιπόν οι παλιοί και να μαθαίνουμε οι νεότεροι... Μέλο γκοφρέτα, σε διαφήμιση του 1966. Αυτά τα δύο πρόσωπα μου θυμίζουν την μετέπειτα συσκευασία του Κις (την πρώτη, την πορτοκαλί, γύρω στο 1989-90).

melo gofretta 1966.jpg

gofretta melo 1966.jpg

Η σοκολάτα ΣΕΡΑΝΟ, την οποία επίσης δεν την πρόλαβε η γενιά όσων γεννήθηκαν στα τέλη της δεκαετίας του 1970 και αρχές δεκαετίας '80. Η διαφήμιση είναι από τα τέλη της δεκαετίας του ' 60.

chocolate seranolate60s.jpg

Ακόμα μία σοκολάτα, γνωστή σε όλους και όλες, η σοκολάτα γάλακτος της ΙΟΝ! Η διαφήμιση όμως αυτή χρονολογείται από το 1966.

ΙΟΝ ΓΑΛΑΚΤΟΣ.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ποιος το είπε αυτό; Η Serano υπήρχε 100% μέχρι τα μέσα του 90!
 
Off topic: Πριν μία εβδομάδα αγόρασα Serano και δυστυχώς ήταν όπως την θυμόμουν. Η συσκευασία πιο ωραία από το περιεχόμενο.
 
Εγώ σερανο ακόμα τρώω!! :)
 
εμενα η σερανο μου αρεσει πολυ! Μελο δυστυχως αργησα και δεν εχω δοκιμασει :(
 
Ρε παιδιά υπάρχει ακόμα και τώρα; o_O
 
Βέβαια, η Σεράνο ήταν πάντα σε κυκλοφορία. Την Μελο την πρόλαβα στην αρχή του δημοτικού και ήμουν πολύ φανατικός της!! :)
 
Πίσω
Μπλουζα