Γρηγορότερο Loading σε Spectrum

@akmaka ενα απλο amplification γυρω στα 10db στο CoolEditPro και εισαι αρχηγος!

Απλα κρατα το mp3 μονοφωνικο!!
 
Στα 6000 bps το έκανα το ποιο αργό αλλά και πάλι τίποτα...Εαν δουλέψει με την αύξηση της έντασης θα είναι τέλεια...Πιστεύω να κάνει και το Sound forge αυτή την δουλειά χωρίς αλλοιώσεις!!!Thanks Wally anyway!
 
'Ασχετο ίσως με το Κ7ΖΧ (αλλά μπορεί και σχετικό),

όποτε έκανα μετατροπή σε wav και μετά σε audio cd (φορτώνω me discman) και η αρχική πηγή ΔΕΝ ήταν αρχείο TZX (το πιο σύγχρονο και πλήρες format αρχείου κασσέτας), είχα προβλήματα στο φόρτωμα (Tape loading error...).

Όταν έβρισκα το ίδιο πρόγραμμα σε format ΤΖΧ και έκανα από αυτό τη μετατροπή, no problemo....

Προτιμάτε πάντοτε τα TZX από τα TAP.
 
Νεα εκδοση με περισοτερο documentation-video presentations,καλυτερους αλγοριθμους για ακομα γρηγοροτερα φορτωματα!
 
Μπράβο Mr Wally....Δυστηχώς για να μπορέσω να τρέξω κάποιο παιχνιδάκι σε γρήγορο loading στον spectrum μου θέλω πολύ ένταση πράγμα που δεν μπορεί να μου προσφέρει το σημερινό Μp3 Player που έχω.
 
Το PC δίνει όση ένταση χρειάζεσαι..
 
Το ξέρω αρχηγέ αλλά θέλω να κάνω τα πράγματα ποιο απλά....
 
Μηπως τα ~20 δευτερολεπτα που θελει το Κ7ΖΧ σας φαινονται πολλα??

Συντομα σε 3 seconds(!!!!!) απο φρεσκια υλοποιηση(φορτωμα απο joystick port - εχει ξαναχρησιμοποιηθει απο το CD των Codemasters )

Εν αναμονη λεπτομερειων...
 
Αυτό σημαίνει πως ο ΖΧ έχει ικανότητες να παίρνει data αλλά SATA....Αυτά να τα βλέπουν οι commodorades και οι φίλοι του ζάχαρη...
 
Άντε να βγεί και ένα TOSEC με μικρά mp3s για φόρτωμα σε 3 sec :)
 
Για οποιον ενδιαφερεται κατι ανεβηκε στο UG
 
To είδα ....φρέσκο,φρέσκο !! Χε!χε!χε!

Thanks once again !
 
Να σας ενημερωσω οτι επειδη δεν χρησιμοποιω δυνατη πηγη (βλ υπολογιστης) αλλα ενα mp3οφωνο (για λογους φορητοτητας) η ταχυτητα που επελεξα ειναι μετρια (9600bps) που σημαινει 25-35 δευτερολεπτα για φορτωμα.

Απο καρτα ηχου μπορει να κατεβει ανετα στα ~10 δευτερολεπτα με το θαυματουργο κ7z.

@Pooky

Μην με ξαναπεις leech-ερα βρε παλιοχαρακτηρα διοτι τωρα ειδα το ratio σου που ειναι για μαυρο δακρυ :D
 
Ενώ το δικό μου είναι 3.27 με spirit 840 (Pegasus).... έχω ξεσκιστεί στο upload ο άτιμος :D :D:D

Wally το δικό σου είναι 0.371 :eek::eek:

δε θέλει κόπο, θέλει τρόπο :diablotin:
 
Wally είπε:
Να σας ενημερωσω οτι επειδη δεν χρησιμοποιω δυνατη πηγη (βλ υπολογιστης) αλλα ενα mp3οφωνο (για λογους φορητοτητας) η ταχυτητα που επελεξα ειναι μετρια (9600bps) που σημαινει 25-35 δευτερολεπτα για φορτωμα.Απο καρτα ηχου μπορει να κατεβει ανετα στα ~10 δευτερολεπτα με το θαυματουργο κ7z.

@Pooky

Μην με ξαναπεις leech-ερα βρε παλιοχαρακτηρα διοτι τωρα ειδα το ratio σου που ειναι για μαυρο δακρυ :D
ΑΑΑΑΑΑψψψψψ (leeeeeeeeeechhhhhh)αααααααααααχχχχχχχχχχχχχ!!!!!!!!!!!!!

ΓΕΙΤΣΕΣ!!!! :D :D

Παλιοχαρακτήρα ήμουν ο πρώτος που το ρουφηξε, ελπίζω να ανέβηκε έστω κι ελάχιστα το ratio σου.

Έχεις δίκιο για κλάμματα είναι το ratio μου.

GT σε ανέφερα ήδη. Κλέβεις......... :D :D:D:D:D:D
 
:nono: I would NEVER do such a naughty thing....
 
Μιας και δεν εχουν ολοι αρκετα ισχυρα mp3 players να προτεινω ενα αλλο σεναριο.

Χρειαζεστε:

Eνα μονοφωνικο καλωδιο jack.

Επειδη βλεπω κατι σχεδιαγραμματα με αντιστασεις και ιστοριες για αγριους, παραθετω μια λυση που σχεδον ολοι οσοι εχουν compact φωτογραφικες μηχανες διαθετουν.Εννοω το καλωδιο που βγαζει στο composite της TV τις φωτογραφιες.

picture.php


απο τη μια ειναι Stereo jack και καταληγει σε 2 RCA.Στο ενα RCA βαζουμε ανταπτορα και το κανουμε 3.5 ή κατευθειαν 5.25.

picture.php


Το 5.25 το βαζουμε στα Headphones του ενισχυτη μας και τον γυρναμε σε Stereo.Τα Bass,Treble στο 0 και τσιμπημενο Volume (στο δικο μου γυρω στα -22db).

picture.php


To αλλο ακρο το βαζουμε στο MIC του Speccy.

Μετα καιμε ενα CD με HiSpeed Spectrum mp3s και τα βαζουμε στο Player μας (XBOX,PS2,DVD/CD κτλ) αρκει να υποστηριζει mp3 playback.

Σε 20 δευτερολεπτα εχουμε φορτωμενο το παιχνιδι της αρεσκειας μας
 
Πίσω
Μπλουζα