Δάφνη Μπόκοτα

Αναγγελία προγράμματος από την τηλεπαρουσιάστρια της ΕΤ1 Δάφνη Μπόκοτα.
Μεταδόθηκε 29 Φεβρουαρίου 1991.
 
Κανείς μέχρι τώρα δεν αναφέρθηκε και στην τραγουδιστική απόπειρα της Δάφνης Μπόκοτα. Το 1988 ηχογράφησε ένα ελαφρό ποπ τραγουδάκι μαζί με τους Σαμποτέρ. Ο τίτλος του: "Σαν βίπερ Νόρα" (= για τους νεότερους σε ηλικία, τα βίπερ Νόρα ήταν τα άρλεκιν των 70ς και 80ς). Το αφιερώνω σε όλους τους ρετρομανιακούς.
 
Ακόμα περισσότερο μου αρέσει αυτό;

Δεν ξέρω εάν έχει ανέβει και αλλού, αλλά στο πιο κάτω link βλέπουμε τη συμμετοχή της στον ελληνικό προκριματικό για τη Eurovision του 1983 (παρουσιάζει ή αείμνηστη Μακω Γεωργιαδου). Τελικά πήγε ή Κρίστη Στασινοπουλου
 
Δεν ξέρω εάν έχει ανέβει και αλλού, αλλά στο πιο κάτω link βλέπουμε τη συμμετοχή της στον ελληνικό προκριματικό για τη Eurovision του 1983 (παρουσιάζει ή αείμνηστη Μακω Γεωργιαδου). Τελικά πήγε ή Κρίστη Στασινοπουλου
Έτσι, να βλέπουμε όλες τις πλευρές της!
 
Το πρόγραμμα της επόμενης ημέρας από την τηλεπαρουσιάστρια της ΕΡΤ Δάφνη Μπόκοτα. Μεταδόθηκε 31 Δεκεμβρίου 1987.
 
Αναγγελία προγράμματος από την τηλεπαρουσιάστρια της ΕΤ-1 Δάφνη Μπόκοτα. Μεταδόθηκε 14 Ιανουαρίου 1989.
 
Αναγγελία προγράμματος από την τηλεπαρουσιάστρια της ΕΡΤ Δάφνη Μπόκοτα. Μεταδόθηκε στην ΕΤ.1 το 1990.
 
Απόσπασμα από την εκπομπή της ΕΡΤ-1 ((Ενα τραγούδι για την Ευρώπη)) όπου παρουσιάστηκαν τα τραγούδια των χωρών που συμμετέχουν στον 32ο Διαγωνισμό Τραγουδιού της Eurovision . Παρουσίαση Δάφνη Μπόκοτα. Μεταδόθηκε το 1987.
 
Ενα μικρό απόσπασμα από την εκπομπή της ΕΡΤ για τον Διαγωνισμό Τραγουδιού της Eurovision με την Δάφνη Μπόκοτα. Μεταδόθηκε το 1988.
 
Αναγγελία προγράμματος από την τηλεπαρουσιάστρια της ΕΤ-1 Δάφνη Μπόκοτα. Μεταδόθηκε 25 Μαΐου 1991.
 
Αναγγελία προγράμματος από την τηλεπαρουσιάστρια της ΕΤ-1 Δάφνη Μπόκοτα.
Μεταδόθηκε το 1990.
 
Η τηλεπαρουσιάστρια της ΕΡΤ Δάφνη Μπόκοτα παρουσιάζει την εορταστική εκπομπή "Δέκα χρόνια ευχές" που έκανε αναδρομή στα εορταστικά προγράμματα της προηγούμενης δεκαετίας. Μεταδόθηκε 31 Δεκεμβρίου 1991.
 
Πίσω
Μπλουζα