Δεσποινίς Διευθυντής (1964)

BETTY BOOP

Extra Galactic RetroEntity!
Αντιδράσεις
1.789
Ωραία κωμωδία!!!

elsint17

RetroMaNiaC
Αντιδράσεις
285
γεια σας

μηπως θυμαται να μου πει καποιος πως λεγεται ο ηθοποιος που ενσαρκωνει τον γιανγκο,τον γιανγκουκο οπως τον ελεγε η διευθυντρια-τζενη καρεζη στην ταινια "δεσποινις διευθυντης" ειναι εκεινος που χορευουν στο παρτυ του ναυαρχου-δημητρη νικολαιδη και συμπλεκεται με τον αλεκο σαμιωτακη-αλεκο αλεξανδρακη

ευχαριστω

elsint17

RetroMaNiaC
Αντιδράσεις
285
BETTY BOOP είπε:
ΚΙΜΩΝ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ στο ρόλο του Γιάγκου.
ευχαριστω πολυ

για μενα ειναι απο τις καλυτερες κωμωδιες με εξυπνο σεναριο και ευρυματικες ατακες

δεν ξερω γιατι δεν αρεσει η ατακα "γυρισατε" ειναι πολυ ευστοχη στην μεταμορφωση της ως γυναικα αφενος και απο την αλλη μοιαζει με την φωνη της κοπελας του νιτσας μαρουδα

δεν ξερω ποσοι το προσεξαν αλλα στην αφισα αναγραφει την δεσποινα στυλιανοπουλου που δεν παιζει στην ταινια

RoscoPColtrane

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
37
Ναι ρε παιδιά, γιατι κολλάτε στο γυρίσατε? Μια χαρα στιγμη του σεναρίου είναι. Δειχνει ακριβώς την ανικανότητα της κοπέλας να γίνει από τυπική δ/ντης ναζιάρα.
Αν δε μου άρεσε μια σκηνή είναι αυτή που μετα το πάρτυ γυρίζουν σπίτι με τον πατέρα της κάθονται στα σκαλιά και τραγουδάνε κάτι σε μελο (δε θυμάμαι τώρα ποιο είναι)
Οι βιομήχανοι ακόμα και μεθυσμένοι δεν καθονται να τραγουδουν στα σκαλια του σπιτιου τους 3 το πρωι! :) Αλλά η ταινία είναι τόσο ωραία που συγχωρούμε ενα μικρο παραστρατημα!

Τελευταία επεξεργασία:

oldgrcinfun

Retro Member
Αντιδράσεις
143
Ναι ρε παιδιά, γιατι κολλάτε στο γυρίσατε? Μια χαρα στιγμη του σεναρίου είναι. Δειχνει ακριβώς την ανικανότητα της κοπέλας να γίνει από τυπική δ/ντης ναζιάρα.
Αν δε μου άρεσε μια σκηνή είναι αυτή που μετα το πάρτυ γυρίζουν σπίτι με τον πατέρα της κάθονται στα σκαλιά και τραγουδάνε κάτι σε μελο (δε θυμάμαι τώρα ποιο είναι)
Οι βιομήχανοι ακόμα και μεθυσμένοι δεν καθονται να τραγουδουν στα σκαλια του σπιτιου τους 3 το πρωι! :) Αλλά η ταινία είναι τόσο ωραία που συγχωρούμε ενα μικρο παραστρατημα!
Μα δεν ήταν βιομήχανοι. Εκείνη εργαζόταν ως πολιτικός μηχανικός και ο πατέρας της διατηρούσε ανθοπωλείο.

RoscoPColtrane

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
37
Εχμ anyway, πλούσιοι φαινόταν-το σπίτι ακριβο. Πολυ πιθανο να κάνω λάθος ομως οπότε αναιρώ!

tzias57

RetroMasteR
Αντιδράσεις
212
ΚΙΜΩΝ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ στο ρόλο του Γιάγκου.
ο οποίος υπήρξε σύζυγος της Κατερίνας Γιουλάκη. Επίσης όταν αποσύρθηκε από τα καλλιτεχνικά διατηρούσε πολλά χρόνια ταξιδιωτικό γραφείο.

marysuz73

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
42
Στην αρχή τραγουδούσαν το "Τρία παιδιά Βολιώτικα" και μετά το γύρισαν στο "It's a long way to Tipperary" για να το πουν και στα αγγλικά!

Αντιδράσεις
67
ειναι πολυ καλη ταινια,ομορφο σεναριο,πολυ καλες ερμηνειες

εμενα μου αρεσει και η σκηνη που καταβαινει τα σκαλια ο νικολαιδης και του λεει την ειδατε;
και απαντα με το γνωστο ποιημα
αν και ειναι και μελαηχολικη στιγμη αφου αφορα ανεκπληρωτο ερωτα

η σκηνη με το "γυρισατε" εμενα μου αρεσει και ειναι επιβεβλημενη σεναριακα και πετυχημενη

και μενα δεν μ αρεσε πολυ εκει που τραγουδανε με το πατερα της μετα το παρτυ αλλα ειναι λεπτομερεια στο συνολο

Μπλουζα