Διασκευές που σας αρέσουν περισσότερο από τις αυθεντικές εκτελέσεις

Και για να μην αφήνω μονάχο τον Nox, άλλη μια διασκευή ενός αρκετά γνωστού (κλασσικού κατ' εμέ) κομματιού από τους personal favorite Disturbed!

Disturbed - Land of Confusion Official Music Video





Extra points for the video clip! :thumbup:
 
Κλάσεις ανώτερο από το πρωτότυπο του αντιπαθέστατου-γλυκανάλατου Paul Simon.

 
Μ'αρέσει πάρα πολύ η διασκευή του Blue Monday των New Order από το συγκρότημα Flunk. Από μπιτάκι το γύρισαν σε μια ιδιαίτερα αισθησιακή μπαλάντα.

 
Neil Young - Into the Black

...Απο CHROMATICS

 
Axel Rudi Pell - In the air tonight (Phil Collins)


Δεν το'χα ξανακούσει αυτό και διαπίστωσα ότι δεν είναι και στη συλλογή μου ;) Μ'αρέσει πολύ μπορώ να πω.
 
Cygnosic - Mad Desire

...Από Den Harrow.

[video=youtube;-DCgYvfkDVA]

 
Να βαλω και εγω 4-5 διασκευες-εκτελεσεις που μετρανε για μενα αν και δεν θα μπορουσα να πω αν μου αρεσουν περισσοτερο απο τα πρωτοτυπα ωστοσο δινω τα ευσημα για την δουλεια που εγινε.

1.Rotting christ-lucifer over london

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Cardenia - Living on video

Όχι ότι των Trans-X δε μου αρέσει, ίσα ίσα, απλά αυτό είναι πιο μπιτάτο.

 
Εδώ και λίγους μήνες έχει κυκλοφορήσει το πρώτο τους άλμπουμ, με πολύ "ιδιαίτερες"

80's και 90's διασκευές...

Death in Rome - Pump up the jam (Technotronic)

[video=youtube;n-bVobpkTKk]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Paul Young - Love Will Tear Us Apart


Καλοί κι άγιοι οι Joy Division, μπορεί μερικοί να βρουν σχεδόν βέβηλη τη γνώμη μου, αλλά μου αρέσει πολύ περισσότερο η νεορομαντική έκδοση του Paul Young. Πολύ πιο υποβλητική και συναισθηματική. Μου χει κρατήσει καλή συντροφιά αυτή η έκδοση, και νομίζω ότι έτσι θυμάμαι το τραγούδι από τότε που ήμουν παιδί. Κοντολογίς, αυτήν ξέρω, αυτήν εμπιστεύομαι! :p
 

Διαφορετικό, όχι καλύτερο.
 

αν και φανατικός Μπητλικός αυτή η εκτέλεση είναι πολύ δυνατή
 
η διασκευή ξεπερνά κατά πολύ την αρχική εκτέλεση του BRUCE

 
Πίσω
Μπλουζα