Διαφημίσεις από καλλιτέχνες

Απο τις τηλεοπτικες διαφημισεις που εκανε η Αλικη δεν ειχαμε ξαναδει στο παρον θρεντ την "ψηφιζω 154" (01:30λεπτα),την Samsung (02:24) και την Pond's (02:48)απ οτι φαινεται λειπουν καποια δευτερολεπτα

http://www.youtube.com/watch?v=TMYXHQRYG_s

uploader ο/η fullarchive
 
Μού ήρθε η φλασιά από ένα πολύ παλιό διαφημιστικό σποτ, που χρονολογείται γύρω στο 1979/1980 [και γι' αυτό το θυμάμαι ασπρόμαυρο] !!! Σε αυτό πρωταγωνιστούσε ο Χρηστος Βαλαβανίδης, ο οποίος εμφανιζόταν ντυμένος Ναπολέων !!!

Ο Ναπολέων [Βαλαβανίδης] γυρίζει, υποτίθεται, από μια εκστρατεία στο σπίτι του και εκεί τον περιμένει η Ζοζεφίνα [δεν θυμάμαι ποια ηθοποιός ήταν, πάντως κι αυτή ντυμένη με ρούχα εποχής] και του λέει : "ω, Ναπολέων", καλώντας τον για ερωτικές περιπτύξεις ;) :sealed: :cool: !!! Κι ο Ναπολέων/Βαλαβανίδης απαντά : "όχι απόψε Ζοζεφίνα, έχω να κάνω το μπάνιο μου με το τάδε σαπούνι" [αυτό το σαπούνι ήταν και το διαφημιζόμενο προϊόν, δεν θυμάμαι όμως ποια μάρκα]!!! Και στη συνέχεια ο Ναπολέων κάνει το μπάνιο του με το διαφημιζόμενο σαπούνι και βγαίνει απ' το μπάνιο ... άλλος άνθρωπος και φρέσκος-φρέσκος!!! Η Ζοζεφίνα τον καλεί και πάλι : "ω Ναπολέων ...", αλλά ο Ναπολέων [παρόλο που φρεσκαρίστηκε και ξανάνιωσε] αρνείται και πάλι : "Όχι απόψε Ζοζεφίνα, έχω να σχεδιάσω εκστρατεία ... στην Αμερική :eek: o_O" !!! Και ο Ναπολέων γυρίζει μια υδρόγειο σφαίρα και το χέρι του σταματά στην Αμερική και κάνει έκπληκτος : "α" !!! [δηλαδή ... ο Ναπολέων, χάρις στο διαφημιζόμενο σαπούνι, ανανεώθηκε ... υπέρ το δέον !!!]
 
διαφημιση σαπουνιου Lux με την Ornella Muti:


uploader o rareandmore
 
η πρωτη διαφημιση με το ξυδι ΤΟΠ (δυστυχως οχι ολοκληρη),εμφανιζονται ο Νικος Πιλαβιος και η Νενα Μεντη


οι αλλες δυο κυριες ειναι ηθοποιοι;
 
γιαούρτι ΣΥΝΕΡΓΑΛ από την Άννα Βαγενά

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
katerinak είπε:
διαφημιση ρετσινα "Κουρτακη" (1981) συμμετεχει η Αλιμπερτη :
Συγκλονιστική διαφήμιση.........έχω μείνει άφωνος........λυπάμαι που την είχα ξεχάσει, ευχαριστώ που μου την θυμήσατε!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
διαφημιση σαπουνιου Lux με τη Νασταζια Κινσκι (1985) :


uploader o pandimitriou19821982
 

Στο πρώτο δευτερόλεπτο η Μαρία Μπακοδήμου ?
 
Δε νομίζω, ο προτελευταίος κάτι μου θυμίζει όμως!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα