Διαφημίσεις με προϊόντα που τρώγαμε ή πίναμε όταν ήμασταν παιδιά

zouzou είπε:
Επειδή είναι δύσκολο να βρω όλες τις διαφημίσεις που έχουν αναρτηθεί, δεν θυμάμαι αν αυτή της κουκουρούκου έχει ξαναμπει. Εγώ τώρα την είδα.Είναι του 1993.
zouzou εχει μπει κι αυτη η διαφημιση εδω και παρα πολυ καιρο στο ποστ8 ,γενικα οποια διαφημιση ανεβηκε στο γιουτιουμπ υπαρχει στα αντιστοιχα θρεντς,πολυ δυσκολα μας "ξεφευγει" κατι :flower:
 
Ήμουν σίγουρη :D

Έχεις δίκιο, είναι δύσκολο να ξεφύγει.
 
zouzou είπε:
Ήμουν σίγουρη :D Έχεις δίκιο, είναι δύσκολο να ξεφύγει.
ειναι τοσο μεγαλη η χαρα μας που τις ξαναβλεπουμε μετα απο τοσα χρονια και τις ποσταρουμε κι εδω σχεδον αμεσως μολις οι τις ανεβαζουν στα καναλια τους κι εδω να χαρει ολη η παρεα του ρετρομανιαξ
 
zouzou είπε:
Ήμουν σίγουρη :D Έχεις δίκιο, είναι δύσκολο να ξεφύγει.
ειναι τοσο μεγαλη η χαρα που τις ξαναβλεπουμε μετα απο τοσα χρονια και σχεδον αμεσως μολις ανεβαινουν στα διαφορα καναλια των uploaders τις ποσταρουμε εδω για να χαρει ολη η παρεα του ρετρομανιαξ,ειδικα οσοι αγαπανε τις ρετρο διαφημισεις
 
ζαχαρουχο και εβαπορε γαλα "Μικρη Ολλανδεζα" στα 04:50 - 05:35 λεπτα του βιντεο

 
Φλασιά, για ένα σνακ ονόματι "Μελένια" :

Τα παιδιά με τα γένια τρώνε Μελένια και δεν έχουνε έννοια.


Μα και στην ομογένεια τρώνε Μελένια και δεν έχουνε έννοια.


Πρέπει να ήταν από τα σνακ που δεν "έπιασαν" καθόλου. Έχει αναφερθεί κάπου, ή έχουμε τη διαφήμιση, ή το θυμάται κανείς;
 
panp είπε:
Φλασιά, για ένα σνακ ονόματι "Μελένια" :
Τα παιδιά με τα γένια τρώνε Μελένια και δεν έχουνε έννοια.


Μα και στην ομογένεια τρώνε Μελένια και δεν έχουνε έννοια.


Πρέπει να ήταν από τα σνακ που δεν "έπιασαν" καθόλου. Έχει αναφερθεί κάπου, ή έχουμε τη διαφήμιση, ή το θυμάται κανείς;
panp το εχει αναφερει ο Rinus Cesar εδω , δυστυχως τηλεοπτικη διαφημιση δεν ανεβηκε στο γιουτιουμπ
 
katerinak είπε:
panp το εχει αναφερει ο Rinus Cesar εδω , δυστυχως τηλεοπτικη διαφημιση δεν ανεβηκε στο γιουτιουμπ
Τα τρομερά και πρωτοποριακά Μελένια! Κάτι σαν φουντούνια με μέλι...
 
[edit] Το βίντεο δεν υπάρχει πλέον [edit]




διαφημιση milko και παγωτο 4 X 4 (αυτη μαλλον την εχουμε ξαναδει)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
στο πακετακι βλεπουμε για πρωτη φορα τη διαφημιση με τα γαριδακια Chipitos στα 03:22-03:33 λεπτα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρετρό-φλασιά : υπήρχε ένα σνακ που λεγόταν "Σουιτίνια", προφανώς από το sweet. Η τηλεοπτική διαφήμιση είχε παραλλαγή του τραγουδιού Play bouzouki : "Σουιτίνια, σουιτίνια, σουιτίνια για μέναααα...."

Το θυμάται ή το έχει βρει κανείς;
 
panp είπε:
Ρετρό-φλασιά : υπήρχε ένα σνακ που λεγόταν "Σουιτίνια", προφανώς από το sweet. Η τηλεοπτική διαφήμιση είχε παραλλαγή του τραγουδιού Play bouzouki : "Σουιτίνια, σουιτίνια, σουιτίνια για μέναααα...."Το θυμάται ή το έχει βρει κανείς;
panp o Rinus Cesar το θυμηθηκε εδω , τηλεοπτικη διαφημιση ομως δεν ειδαμε ακομα
 
EXTRA τυρογαριδακια (00:21 - 00:45) στο 2ο βιντεο του mhmerotategiatipino (η διαφημιση αυτη θυμιζει την εκπομπη "τα παιδια παιζει" )

ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΥ (03:55 - 04:15 λεπτα του 2ου βιντεο)

γκοφρεττακια Balleti (08:47 - 09:01 λεπτα του 3ου βιντεο,μαλλον λειπουν λιγα δευτερολεπτα)

γιαουρτι Veloutela της ΦΑΓΕ (02:15 - 02:35 λεπτα του 5ου βιντεο)

Kiss (02:36 - 02:42 του 5ου βιντεο,σιγουρα ομως ειναι ελλειπης)

Στα 02:57 - 03:01 λεπτα δεν ξερω τι διαφημιση ειναι αυτη,ειναι επισης ελλειπης

παγωτο "τρελη πατουσα" (03:02 - 03:10 λεπτα του 5ου βιντεο)

EXTRA τυρογαριδακια (07:48 - 08:15 λεπτα του 5ου βιντεο)

Τις παραπανω διαφημισεις δεν τις εχουμε ξαναδει στο παρον θρεντ
 
''Santarosa μαρμελάδα

στο ψωμί στη φρυγανιά

Santarosa μαρμελάδα

είναι τέλεια νοστιμιά''

Στο τέλος ο εκφωνητής έλεγε: Μαρμελάδα Santarosa με φρέσκα διαλεκτά κομμάτια φρούτων...Santarosa... η φρέσκια νοστιμιά!

Η διαφήμιση είχε προβληθεί αρχές της δεκαετίας του 90.
 
εδω βλεπουμε τις παρακατω διαφημισεις:

δημητριακα Golden grahams 09:36 - 09:56

σοκολατες Disney family 11:02 - 11:17 (διαφορετικη απ αυτη που ηδη υπαρχει στο παρον θρεντ)

δημητριακα Cheerios 11:49 - 12:19
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
παγωτο Feast της Algida :

uploader o notisthom

δε δοκιμασα ποτε το παγωτο αυτο και ουτε γνωριζα την υπαρξη του
 
Τα πατατάκια Μίστερ Τσιπς θυμάμαι εγώ, πριν να βγουν Τέηστι και Τσακίρης. Είχαν για σήμα έναν κύριο με καπέλο νομίζω.
 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
''Santarosa μαρμελάδα στο ψωμί στη φρυγανιά

Santarosa μαρμελάδα

είναι τέλεια νοστιμιά''

Στο τέλος ο εκφωνητής έλεγε: Μαρμελάδα Santarosa με φρέσκα διαλεκτά κομμάτια φρούτων...Santarosa... η φρέσκια νοστιμιά!

Η διαφήμιση είχε προβληθεί αρχές της δεκαετίας του 90.
Και η φωνή του τραγουδιού έμοιαζε (ή ήταν); Μπίγαλης!
 
Πίσω
Μπλουζα