Διαφημίσεις της ΙΟΝ

Για την πάστα, μπορώ να προσυπογράψω! :biglaugh:

Για την σοκολάτα είχα την απορία! :D
 
η σοκολατα υγειας ΙΟΝ Sanita "εμφανιζεται" και στη σειρα "Ροζαλια,ενα μπεστ σελερ"

attachment.php
attachment.php
 
break της ΙΟΝ


τo παραπανω βιντεακι προερχεται απο βιντεο που ανεβασε στο καναλι του καποιος συμφορουμιτης τον οποιο και ευχαριστω πολυ που μου εδωσε την αδεια να τo δημοσιευσω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
παρομοια εντυπη διαφημιση υπαρχει στο επισημο σάιτ της ΙΟΝ,στη σελιδα της στο fb ανεβηκε μια λιγο διαφορετικη.Η διαφορα ειναι στο οτι εμφανιζεται και η σοκολατα γαλακτος ΙΟΝ

1233555_10151883320739805_272268021_n.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ερωτηση: Η παρακατω διαφημιση με τα σοκοφρετινια της ΙΟΝ ειναι ρετρο;

 
Αν κρίνω από την αισθητική της διαφήμισης, είναι σίγουρα πρίν το 1995, υπολογίζω 1991-1993 μάξιμουμ. Οπότε είναι μια χαρά ρετρό! :D
 
ευχαριστω παιδια!πώς σας ειχε "ξεφυγει" τοσο καιρο αυτη η διαφημιση; :eek:
 
Επιτελους ανεβηκε και η 1η διαφημιση με το "χρυσο DERBY της ΙΟΝ" :)

σχολιο του uploader MrRetromemories:"Το Ντερμπυ των αιωνιων μεταξυ Παναθηναϊκου - Ολυμπιακου τον Νοεμβριο του 1980 βρισκεται σε εξελιξη και οι φασεις διαδεχονται η μια την αλλη.. Ο ηθοποιος Νικητας Αστρινακης τρωει το καπελο του απο την αγωνια , αλλα ο συναδελφος του Γιωργος Πετροχειλος εχει μια καλυτερη λυση για να χαλαρωσει απο τα νευρα του ματς .. Το " Χρυσο Ντερμπυ " της ΙΟΝ !! Την σοκολατα με γεμιση καρυδας που εκανε την εμφανιση της στις αρχες των 80s και ταυτιστηκε με την Κυριακατικη διασκεδαση των Ελληνων ..Στην συγκεκριμενη περιπτωση εφερε γουρι και τυχη στους ερυθρολευκους αφου αρκουσαν μερικες " δαγκωματιες " για να ερθει το πολυποθητο γκολ απο τον Βαγγελη Κουσουλακη . Μια απο τις δημοφιλεστερες διαφημισεις ολων των εποχων που εγραψε ιστορια στην Ελληνικη τηλεοραση και εγινε η αγαπημενη των φιλαθλων . Στο " σπηκαζ " ο Σταθης Γαβακης . Αξιζει να σημειωσουμε οτι το " Χρυσο Ντερμπυ " προβληθηκε σε δευτερη εκδοση δεκα χρονια αργοτερα ( 1990 ) με την χαρισματικη φωνη του Αντωνη Πυλιαρου ".
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
και η ΙΟΝ απεκτησε επισημο καναλι στο youtube ,ας ελπισουμε οτι θα ανεβασει και παλιες διαφημισεις που δεν υπαρχουν στο παρον θεμα.

Προς το παρον εμεις στο ρετρομανιαξ εχουμε συγκεντρωσει τις περισσοτερες ρετρο διαφημισεις (σε συγκριση μ αυτες που ανεβασε η ΙΟΝ στο καναλι της) :)
 
katerinak είπε:
και η ΙΟΝ απεκτησε επισημο καναλι στο youtube ,ας ελπισουμε οτι θα ανεβασει και παλιες διαφημισεις που δεν υπαρχουν στο παρον θεμα.Προς το παρον εμεις στο ρετρομανιαξ εχουμε συγκεντρωσει τις περισσοτερες ρετρο διαφημισεις (σε συγκριση μ αυτες που ανεβασε η ΙΟΝ στο καναλι της) :)
Είναι ιδέα μου ή η ΙΟΝ απλά ανεβάζει στο κανάλι της όσες βρίσκει ήδη ανεβασμένες από άλλους στο youtube;

Ίδια "κοψίματα", ίδιες διάρκειες, ίδια ποιότητα βίντεο... FAIL!

Μακάρι να το διορθώσει και να ανεβάσει κανονικά διαφημίσεις από το αρχείο της. Ντροπή της αν συνεχίσει έτσι.
 
nwntas είπε:
Είναι ιδέα μου ή η ΙΟΝ απλά ανεβάζει στο κανάλι της όσες βρίσκει ήδη ανεβασμένες από άλλους στο youtube;Ίδια "κοψίματα", ίδιες διάρκειες, ίδια ποιότητα βίντεο... FAIL!

Μακάρι να το διορθώσει και να ανεβάσει κανονικά διαφημίσεις από το αρχείο της. Ντροπή της αν συνεχίσει έτσι.
Tι να σου πω Νωντα; πηγα να ξαναδω τις παλιες διαφημισεις και ειδα οτι τις εκανε private,δηλαδη μονο αυτος που τις ανεβαζει στο επισημο καναλι της ΙΟΝ μπορει να τις δει.. μου φαινεται δεν αρχισαμε καλα :angry:

θελω να ελπιζω οτι η ΙΟΝ εχει αρχειο διαφημισεων κι οτι θα το ανεβασει και επισημα... για να δουμε τι θα δουμε..
 
katerinak είπε:
Tι να σου πω Νωντα; πηγα να ξαναδω τις παλιες διαφημισεις και ειδα οτι τις εκανε private,δηλαδη μονο αυτος που τις ανεβαζει στο επισημο καναλι της ΙΟΝ μπορει να τις δει.. μου φαινεται δεν αρχισαμε καλα :angry: θελω να ελπιζω οτι η ΙΟΝ εχει αρχειο διαφημισεων κι οτι θα το ανεβασει και επισημα... για να δουμε τι θα δουμε..
Το διαπίστωσα κι εγώ, γιατί πάνω που είχα αρχίσει να τις βλέπω, ξαφνικά άρχισε να μου λέει "το βίντεο είναι απόρρητο".

Μπορεί να διαμαρτυρήθηκε κάνένας uploader.
 
αλλη μια διαφημιση break της ION στα


,φανταζομαι η ιδια προβληθηκε και στην Ελλαδα και στην Κυπρο

λιγα στιγμιοτυπα

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

6.JPG

8.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εντυπη διαφημιση της ΙΟΝ (δεν την ξαναειδαμε)

attachment.php
πηγη

ION8.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
παιδια δυστυχως δεν εχω καλα νεα,διαβαστε τι μου απαντησε η ΙΟΝ:

ion.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αλλη μια εντυπη διαφημιση που δεν ξαναειδαμε

πηγη

1524991_10152319552319805_148271717_n.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα