Δύο χρόνια μόνο εδώ μέσα, δεκάδες όμως καλές στιγμές

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.309
Αντιδράσεις
5.819
Σαν σημερα πριν δυο χρονια τυχαια πανω σε κουβεντα για καποιο θεμα που ειχε σχεση ενα joystic με προτειναν το Retromaniax.Η εμπειρια μου απο forums κλπ ανυπαρκτη γιατι και δεν ειχα ασχοληθη ποτε αλλα δεν ειχα και την ορεξη να το κανω.Και φυσικα απο ανυπαρκτη μεγαλωσε λιγο και εγειναι σχετικα μικρη τα 2 τελευταια χρονια που ασχολουμαι.Δεν υπηρχε ομως περιπτωση ουτε μια στο τρισεκατομμυριο οταν εκανα εγγραφη να περασει καν απο το μυαλο μου οτι το Retromaniax θα καλυπτει το μεγαλητερο μερος της καθημερινης μου δραστηριοτητας στον θαυμαστο κοσμο του ιντερνετ.

Μετα την εγγραφη μου και μη ξεροντας πως λειτουργη καποιος σε ενα forun αλλα και επειδη ειμαι παρα πολυ οξυθημος με ενοχλησαν πολλα πραγματα απο διαφορες συμπεριφορες αν και ηταν καπως λογικο γιατι δεν μπορει να ξερει ο αλλος οτι εγω δεν εχω ιδεα απο αυτα και τα θεωρουσαι δεδομενα καποια πραγματα γιαυτον που πολλα χρονια ασχολειται μαυτα.Τελικα μπηκα στο νοημα ωσο περνουσε ο καιρος και εμαθα σε ικανοποιητικο βαθμο το πως κινηται και λειτουργη το forum και τα μελη του και ειδικα το Retromaniax που εχει χιλιαδες μελοι,μεγαλη βαση μονοιμων χρηστων αλλα και νεα μελη που γραφονται καθημερινα.

2 χρονια εδω μεσα δεν ηταν ολα ροδινα αλλα η πληοψηφια ηταν τα καλα και τα καλα ειναι παρα πολλα.Εκτος του οτι εμαθα ενα σωρο πραγματα που δεν ηξερα γνωρισα δεκαδες εκπληκτικα ατομα με φοβερο επιπεδο μορφωσης αλλα κυριως σαν ατομα γιατι αυτο με νοιαζη εμενα και με εκανε ιδιαιτερη εντυπωση αυτο.Ολα αυτα ειναι ατομα που μιλαμε καθημερινα στα θεματα,ατομα που εχουμε μιλησει λιγο,ατομα που μπορει να ανταλαξαμε απλα ενα PM και τιποτα αλλο αλλα ολοι τους ειναι υπεροχοι.Δεν θα κατσω να γραψω ονοματα γιατι σιγουρα θα ξεχασω καποιον η καποιους και δεν το θελω αλλα σιγουρα αυτοι που λεω ξερουν πολυ καλα ποιοι ειναι.

Πολλοι και διαφοροι ειναι καλοι με ολους,αλλοι προσπαθουν να συμφωνουν με ολα και να μην δημιουργουν προβληματα,αλλοι ασχολουνται ελαχιστα και δεν θελουν να δεινουν δικαιωματα,αλλοι ειναι ψυχροι και μπορει να θεωρουν καποιους αλλους υποδηεστερους και δεν ασχολουνται μαυτους και καποιοι αλλοι το παιζουν διαφορετικοι απο οτι ειναι στην πραγματικοτητα για τους δεικους τους λογους η για να γεινουν αρεστοι στα υπολοιπα μελη λογο του οτι δεν ασχολουνται πολλοι μαζι τους.Ολα αυτα ειναι λογικα γιατι μεσα σε τοσες χιλιαδες μελη υπαρχει καθε καρυδιας καρυδι και το χαρακτηριστικο τους ειναι οτι ολοι τους σχεδον εχουν αρκετα μεγαλη εμπειρια στον χωρο του ιντερνετ και σε διαφορα forums κλπ.

Ενας απο ολους αυτους ειμαι και γω με τα καλα μου και τα κακα μου με τον οξυθημο χαρακτηρα μου αλλα πιο αυθεντικος δεν θα μπορουσα να ειμαι γιαυτο και ειναι λογικο αλλοι να με γουσταρουν,αλλοι να μη με γουσταρουν και καποιοι αλλοι αν εξαφανιζοταν το ονομα metalcandyman απο δω μεσα θα ανοιγαν σαμπανιες για να το γιορτασουν.Εγω λοιπον ο χθεσινος στον κοσμο των forums με την δυχρονη μολις εμπειρια σας ευχαριστω ολους για τα δυο υπεροχα αυτα χρονια και για της υπεροχες στιγμες που εχω περασει εδω μεσα.Ευχαριστω για ολα ωσα εμαθα απο σας και χαιρομαι που σας γνωρισα ολους σας οπως και για την παρεα που με κραταται ολη μερα επειδη η δουλεια μου ειμαι τετοια που ειμαι σε ενα μαγαζι σχεδον ολη μερα.Οταν ξενερωσω με κατι η δεν γουσταρω πια την κανω γιατι πολυ απλα δεν γουσταρω να θφηρομαι και ετσι οπως επεσα εδω μεσα πριν δυο χρονια με τον ιδιο ακριβως τροπο μια μερα μπορει να την κανω γενικα απο το ιντερνετ γιατι ο κοσμος των forums δεν ειναι ακριβως οπως τον φανταζομουν και δεν νομιζω να λειψω σε πολλους γιατι απλα ειμαι ενας ακομα κοκος αμμου στην τεραστια παραλια που λεγεται ιντερνετ.Πρωτου αρχισουν βεβαια να ανοιγουν καποιοι σαμπανιες να πω οτι δεν φευγω αλλα ποτε δεν ξερεις τι σε ξημερωνει και πως μπορει το μυαλο να παρει αναποδες στροφες.

Προς το παρον και μεχρι να γιννει αυτο αν γιννει και ποτε δηλαδη ξαναλεω ενα τεραστιο ευχαριστω σε ολους σας αλανια γιατι τα δυο χρονια εδω μεσα ειναι απο της καλητερες φασης της ζωης μου για πολλους και διαφορους λογους.

NO METALCANDYMAN,NO PARTY
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βασιλη εχεις και εσυ μεγαλη προσφορα (κατα την γνωμη μου) στο φορουμ με τα τοσα Reviews για διαφορα παιχνιδια, ταινιες(ποιοτητας παντα :D )και Metal συγκροτηματα. Θυμαμαι αρχισαμε να μιλαμε οταν εψαχνα να αναβαθμησω το Mame μου και μου ειχες στειλει ενα mail με μια πολυ καλη εκδοση που εχω μεχρι και σημερα.Μετα ειδα οτι σου αρεσαν τα Rpg,Nintendo,Snes κτλ και οτι ειχες μεγαλη εμπειρια σε αυτα και πιασαμε διαφορες κουβεντες.Υγεια να υπαρχει και ελπιζω να τα λεμε στο φορουμ για αρκετο καιρο ακομα!
 
Bασιλη ελπιζω να συνεχισεις να μας κανεις παρεα για οσο υπαρχει το Retromaniax.Αλλωστε δεν νομιζω οτι ειναι τυχαιο οτι εχεις 4ψηφιο αριθμο thanks!Απο εμενα ενα τεραστιο Respect για οσα μας εχεις προσφερει ολο αυτο τον καιρο!!! :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:
 
Εκλεισες δυο χρονια ρε αλανι? :eek:

Ωραιος! :thumbup:

Σε ευχαριστουμε για την παρεα,για τα απειρα reviews (σε ταινιες,σε games,σε μουσικη) μα πιο

πολυ σε ευχαριστουμε γιατι εισαι αυθεντικο αλανι γεματο μαγκια!!!! ;)

Να ΄σαι καλα ρε Βασιλη και σου ευχομαι τα καλυτερα!!! :flower:

Αντε και στα 100!!! :D

Και επειδη γενεθλια χωρις τουρτα δεν γινονται....οριστε....μια τουρτιτσα μονο για την παρτη σου!!!! :cool:

Ρε τους αλητες....μου εκαναν λαθος την παραγγελια....
AddEmoticons0019.gif


attachment.php
 
To είπες και μόνος σου.

NO METALCANDYMAN,NO PARTY





:beerz: :beer:


 
Κραταω την τελευταια σου κουβεντα.Παντα πιστευα πως οι ανθρωποι οπου δειχνουν τα αισθηματα τους με ενταση και πυκαντικες εκφρασεις ειναι και οι πιο απολαυστικοι ιδιως οταν κραδενω στο χερι μου κρυα μπυρα παρακολουθωντας τα συμβαντα.Μεινε αυτος που εισαι!!!

Και μεχρι να γινεις ταγμενος Sonicοβιος (γιατι υπαρχει η ενοχη απολαυση με τη SEGA και οτι να μου πεις το ακουω βερεσε...) τσιμπα αυτη τη φωτογραφια αφιερωμενη εξαιρετικα...

pac man.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ σε γουστάρω παντως.... Αλλωστε χωρίς εσένα δε θα είχα τώρα 2η χρονιά να μου ζευγαρώνουν πουλάκια στο σπίτι ;) :D

metalcandyman είπε:
αλλα και επειδη ειμαι παρα πολυ οξυθημος
Το ξέρουμε. Τραβα κανε καμια σούζα να ηρεμήσεις! :p
 
Μπίλαρε είσαι μεγάλο αλάνι!!! Σε πάω με 1000 γιατί έχεις τέτοια αμεσότητα και ντομπροσύνη που μόνο όσοι κατάγονται από τον βορρά διαθέτουν...

Μα πιό πολύ απ' όλα όμως, πιό πολύ απ' όλα, γουστάρω το avatar σου!!!!!! :biglaugh:

 


Χωρίς πλάκα, το βλέπω και νομίζω οτι είσαι εσύ!!! :eek:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
VAGBITH είπε:
Μα πιό πολύ απ' όλα όμως, πιό πολύ απ' όλα, γουστάρω το avatar σου!!!!!! :biglaugh:

 


Χωρίς πλάκα, το βλέπω και νομίζω οτι είσαι εσύ!!! :eek:
Ασε,το ιδιο εχω παθει και εγω!!
 
@Αjax87 Γιαννη ευχαριστω για τα καλα λογια φιλαρακι μου :thumbup: και οπως εμαθα και γω πραγματα που δεν ηξερα αν εμαθε και κατι καποιος απο δεικα μου θεματα με χαροποιη ιδιαιτερα.Ωσο για το mame χαρα μου που βοηθησα ;)

@angel_grig Γρηγορη thanks φιλε και οπως σε εχω πει πολλες φορες Respect σε σενα για την βοηθεια που προσφερεις σε οποιον εχει καποιο πεθαμενο μηχανημα :D αλλα και για ολα αυτα που εχουμε μαθει απο σενα.

@Stayros Γεια σου ρε σταυρο αλανι playmobilmaniac με τα υπεροχα διοραματα σου ευχαριστω για τα καλα λογια και ωσο για την τουρτα αφου ξερεις οτι οτι δεν την τρωω εχω αλεργια τι με την προσφερεις καθε φορα :p :diablotin:

@imgema Ετσι,ετσι τασο φιλαρακι μου και F-Zero X maniac ;) :cool:

@Deathshadow Συντροφε ταγμενος sonicοβιος δεν προκυται να γεινω ποτε και καλητερα να σταματησω το gaming παρα αυτο :p αλλα να ξερεις οτι θα μεινω αυτος που ειμαι και δεν προκυται να αλαξω οποτε θα με ανεχεσται ετσι :p .Τελεια η photo thanks φιλε :thumbup:

@Rygar Νικο και γω σε γουσταρω με χιλια φιλε και ευχομαι να γενισεις το σπιτι γιαβρια και να το κανεις επαγγελμα να τα κονομας :D Ωσο για της σουζες της εκοψα μη με ξαναβαζεις στο τρυπακι και αρχισω παλι :D

@VAGBITH Φιλαρακι μου ( πες με καποια στιγμη και το κανονικο σου ονομα :D ) και γω σε παω με χιλια σε εξηγησα τους λογους και στο δεικο σου παρομοιο θεμα και εχουμε κανει εγγραφη τον ιδιο μηνα με διαφορα 3 μερες και ενα χρονο :D Ωσο για το Αvatar πως ειναι δυνατων να μην αρεσει σε καποιον αυτος ο κολωσος που ο λιγος γκουσγκουνης του πηρε την δοξα.Ο τασος (imgema) ηταν πρωτος που στην αρχη νομιζε οτι ημουνα εγω αλλα αν αφερεσεις λιγα μαλια και το μουστακι απο τον τεραστιο παυλαρα καρανικολα και του μεγαλωσεις της φαβοριτες σχεδον ιδιοι ημαστε χαχαχαχαχαχα :D
 
Μεταλ γερά για την δεκαετία! Να είσαι πάντα καλά και να χεις το δικό σου ξεχωριστό στυλ ( και που σαι, να σε βλέπουμε και στις ταινίες, σε φαγαν τα παιχνίδια)... ;)
 
Οπως διαβαζα, νομιζα πως ηταν "διαγγελμα αποχωρησης",αλλα, ευτυχως οχι... :thumbup:
 
VAGBITH είπε:
Χωρίς πλάκα, το βλέπω και νομίζω οτι είσαι εσύ!!!
Ετσι την παταω κι εγω καθε φορα... :eek:

Ρε συ Μπιλυ...εισαι σιγουρος οτι δεν εχετε καμια σχεση? :D :p

Για ψαξτο λιγο... :D
 
@Rio Συνονοματε ευχαριστω για τα καλα λογια.Ωσο για της ταινιες θα της ποσταρω μαζεμενες φιλε απο της ποιοτηκεσπου γουσταρουμε με βαθμολογια το πολυ 3 στο IMDB:D

@Stratulator κι ομως ειμαι ακομα εδω κι'αυτο το καλοκαιρι λιωμενο παγωτο κολαει στο χερι ;) Ευχαριστω φιλαρακι μου.

@stayros Σταυρο δεν εχουμε καποια συγγενοια αλλα νοιωθω τυχερος που καποτε εσφιξα το χερι αυτου του τεραστιου καλιτεχνη :D
 
Να είσαι πάντα καλά και κεφάτος. Ευχαριστούμε για την παρέα!
 
atanasio είπε:
Να είσαι πάντα καλά και κεφάτος. Ευχαριστούμε για την παρέα!
Και συ να εισαι παντα καλα φιλε μου και αν τυχον εχουμε καποιο κοινο ενδιαφερον ευχομαι να τα πουμε σε καποιο θεμα :)
 
Δύο χρόνια μαζί, στην παρέα του Retromaniax! Καλή συνέχεια!!!
 
Σου ευχομαι με πολλα πολλα θεματα ακομα Billara σε παω πολυ γιατι εχουμε τα ιδια γουστα Σουβλακια,Arcades,Metal τη αλλο να θελει ο ανθρωπος σε αυτη την ερμη Γη!!!
 
Πίσω
Μπλουζα