Δώρα παγωτών ΔΕΛΤΑ Lucky-Cup

Juanita είπε:
Τη βρήκα τη φωτό αλλά δεν μπορώ να τη σκανάρω... :( :( :(
Bγαλτην φωτογραφια την φωτο ,ζωγραφισε την στην αναγκη αλλα κανε κατι.
 
Ιστορικό παγωτό το lucky cup. Τι ωραία πράγματα που έχετε κρατήσει. :bow:
 
παντως εχω ακουσει οτι αν πετυχαινες καποιο κουπονακι τυχερο, ειχες σημαντικοτερο δωρο...γιατι επαιζε πολυ μουφα στα δωρα!!! βεβαια μικρα κατι πολυ μικρο μας εκανε χαρουμενους :)
 
Candy4ever είπε:
Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!
Αν παρατηρήσετε, οι φιγούρες Disney (που είναι και οι παλιότερες) ήταν μπρελόκ (βλ. τρυπίτσα πάνω από τα κεφάλια τους), με ένα μεγάλο άσπρο πλαστικό πιαστράκι από πάνω (το οποίο είχα φροντίσει να εξαφανίσω, γιατί με ενοχλούσε στο παιχνίδι!) :)

Θυμάμαι επίσης και τα δωράκια της "Καραμπόλας" (ΕΒΓΑ) περί το 1984-85: κάτι πολύ ωραία ανθρωπάκια για τα κορίτσια, τα επιμέρους τμήματα των οποίων (κεφάλι, καπέλο, πόδια, χέρια, κορμός κ.λπ.) συναρμολογούνταν και μικρές μοτοσυκλέτες (που επίσης συναρμολογούνταν) για τα αγόρια.

Παρ' όλο που τα θυμάμαι αρκετά καλά, δε νομίζω ότι κατάφερα να διασώσω κανένα από αυτά...
Πω πωωωω Candy4ever είσαι απίστευτη, τι μου θύμησες τώρα...αυτές οι συναρμολογούμενες μηχανές...έκανα σαν τρελός για να βρω τέτοιες έτρωγα 10 παγωτά τη μέρα με την ελπίδα να πετύχω μια τέτοια μηχανή!!!! Έχει κανείς καμιά φωτό απο αυτές τις μηχανές??? Μια έστω ρε παιδιά...!
 
Αυτα ειναι απ'οτι θυμαμαι αρκετα παλια.Απο τις μηχανες βρηκα μονο τα μπροστινα κομματια :( :( :( :(14092011382.jpg
 
panosvw είπε:
Αυτα ειναι απ'οτι θυμαμαι αρκετα παλια.Απο τις μηχανες βρηκα μονο τα μπροστινα κομματια :( :( :( :(Προβολή συνημμένου 36469
πρεπει να ειχα κι εγω απ αυτες τις μπλε ροδες που ειχαν πανω ζωακια (ή κατι αλλο) που περιστρεφονταν γυρω απ τη ροδα
 
panosvw είπε:
Αυτα ειναι απ'οτι θυμαμαι αρκετα παλια.Απο τις μηχανες βρηκα μονο τα μπροστινα κομματια :( :( :( :(Προβολή συνημμένου 36469
Εστω και απ' το μπροστινό μόνο μέρος τη θυμήθηκα τη μοβ μηχανή!! Και οι μπλε ρόδες είχαν πάνω ζωάκια και όταν τις κυλούσες αυτά πάλλονταν αριστερά-δεξιά σαν εκκρεμές!!

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου!
 
Να το ξαναγραψω τι υπεροχες φωτογραφιες στο πρωτο ποστ και ποσο δυσκολο να βρεθει κατι αντιστοιχο.


Θα εδινα το δεξι μου κατι για μια φωτο απο τις Lucky Cup αντιστοιχες συσκευασιες,υποθετω θα ηταν ζωγραφισμενες με ηρωες του Disney και την Μαγια!!
 
Το lucky cup ήταν το αγαπημένο μου παγωτό! Πήγαινα μες τη χαρά να πάρω παγωτό αλλά μερικές φορές με απογοήτευε το δώρο! Θυμάμαι είχα βρει ένα παιχνιδάκι ΛΟΤΤΟ με αριθμούς.
 
BETTY BOOP είπε:
Το lucky cup ήταν το αγαπημένο μου παγωτό! Πήγαινα μες τη χαρά να πάρω παγωτό αλλά μερικές φορές με απογοήτευε το δώρο! Θυμάμαι είχα βρει ένα παιχνιδάκι ΛΟΤΤΟ με αριθμούς.
Αυτό ήταν σίγουρα στο Καραμπόλα,όταν είχε πρωτοβγεί!Δεν θυμάμαι να υπήρχε στο παγωτό Lucky Cup!!Εγώ στα πρώτα τύχαινα συνέχεια κάτι γόμες λαγουδάκια!
 
Φωτο συσκευασιας lucky Cup.

fetch


Aναφερθηκε και εδω.


http://www.retromaniax.gr/vb/showthr...l=1#post349549
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Laky Cap κάποια στιγμή αρχές δεκαετία '90 δεν ήταν που μέσω κλήρωσης θα κέρδιζες μια "βενζινοκίνητη Ferrari"; Ή ήταν άλλο παγωτό;

Θυμάμαι ότι είχα συμπληρώσει το χάρτινο "καπάκι" της συκσευασίας με στοχεία όπως ονοματεπώνυμο, διεύθυνση κλπ
 
Φιγουρες απο παγωτα(Lucky Cup κ.τ.λ.)

Παγωτά έχουμε φάει ολοι και συνεχιζουμε να τρωμε... ένα ομως παγωτο σιγουρα ηταν απο τα πιο αγαπημενα: το Lucky Cup!!!

Μεσα δηλαδή στο κάτω μερος υπήρχαν πάντα διάφορες ευχάριστες εκπλήξεις και παντα διαφορετικες...

Μια απο αυτές ηταν οι φιγουρες που έμοιαζαν με ρομποτ-εξωγήινους-ανθρωπάκια...

Ιδου οσες μου εχουν απομεινει...

Προβολή συνημμένου 94837 Προβολή συνημμένου 94838 Προβολή συνημμένου 94839 Προβολή συνημμένου 94840 Προβολή συνημμένου 94841

Εχει και 2ο μέρος οποτε μεινετε συντονισμενοι... και φυσικά οσοι έχετε ακομα τέτοιες φιγουρες μοιραστειτε τις μαζι μας...

Figoures Lucky Cup (1).jpg

Figoures Lucky Cup (2).jpg

Figoures Lucky Cup (3).jpg

Figoures Lucky Cup (4).jpg

Figoures Lucky Cup (5).jpg
 
πώ πώ τι ωραίο θέμα!!!!αξεχαστο παιχνίδι με τις φιγουρίτσες !!!
 
Lord φιλε, εισαι μοναδικος! Πως καταφερες και τα γλυτωσες????
 
Πίσω
Μπλουζα