Εγκαίνια Retromarket

θα προσπαθήσω να είμαι και εγώ εκεί...
 
Eγώ δε νομίζω να καταφέρω να έρθω.....
 
Εγω ειμαι 50-50.Θα εξαρτηθει απο τα κουτσουβελα...
 
Εγώ θα ειμαι εκεί στις 4 νταν :D με τη μηχανή :cool:
 
Και γω λόγω κουτσουβελου δεν θα μπορέσω να έρθω γμτ.... Πάντως Βαγγέλη κάνε μου πακέτο έναν atari st και έναν commodore 64 και θα έρθω Δευτέρα να τα πάρω.... :biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Ναι, και μια παντόφλα με ενσωματωμένο σκληρό δίσκο :D
 
Στα εγκαίνια συνειδητοποίησα ότι ο τελαμώνας είναι ο καλύτερός μου φίλος. Μα τι καλό και χρυσό παιδί, να το πιείς στο ποτήρι. Ε, Ηρακλή; :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
 
Προφανως δεν καταφερα να ερθω... :(

Ηταν ολα τα γνωστα μουτρα? :D
 
Δυστυχώς Πάνο, ΔΥΣΤΥΧΩΣ! Το 90% των ατόμων που παρεβρέθησαν στην κοπή, ήταν και στα εγκαίνια. Μα να μην υπάρχει ποικιλία καθόλου; Κάθε βδομάδα τα ίδια και τα ίδια; :D . Ασε που τώρα κάπνιζαν όλοι, ακόμα και ο Pooky. "Ρε καπνίζεις, δεν το έκοψες;", "Ελα μωρέ ένα κάνω!" η κλασσική στιχομυθία του αντικαπνιστή με κάποιον που Ναι το έκοψε, αλλά ξέρεις δεν μπορεί, η κενωνία φταίει κλπ κλπ. Τώρα θα πεταχτεί και θα ορκίζεται στο Σερβερ του ότι δεν ισχύει, αλλά την επόμενη φορά θα του το θυμίσω. Α, κάποιος κάπνιζε και τσιμπούκι(!). Ημαρτον!
 
από μηχανήματα τι είχε;;
 
Θέλουμε κανά 2 μέρες να γράφουμε τί είχε, και από μηχανήματα και από αξεσουάρ.
 
Είμαστε 1.3 δισεκατομμύριο στον πλανήτη (καπνιστές, όχι ρετρομανείς)

Rygar, δεν έχεις καμμία τύχη... :p

Από μηχανήματα δεν ξέρει καν το κατάστημα τι έχει, ακόμα κουτιά ανοίγουν! :D
 
Καλά περάσαμε είχε και xalia το μενού.

Το ζαβό έχει μείνει μισό και μας έφερε και μια τύπισσα που τον είχε ολίγον κλασμένο αλλά δεν του το είπα εντελώς κατάμουτρα μη τυχόν και πάθει τίποτις!!!!!!!!

Όσο για το τσιγάρο, η αλήθεια είναι ότι λύγισα και έκανα ένα, αλλά έλαβα ένα απίτευτο βράχνιασμα ωσάν αντίτιμο! Δεν είναι ότι δεν μου αρέσει το κάπνισμα πιά, είναι ότι δεν το αντέχω, με το πρώτο τσιγάρο δεν μπορώ να μιλήσω μετά από κάποια ώρα!!!!!!!

Πάντως τα μούτρα είχαν την τιμιτική τους! Είχε πολλά και διάφορα μηχανάκια με τα πιό ενδιαφέροντα (Amiga κλπ) να είναι ακόμα συσκευασμένα. Θα ξεπακετάρουν πολλά και διάφορα και θα δούμε τι θα τσιλουμπιάσουμε!!!!!!!!

P.S. Ο Maxoulis ΔΕΝ κέρδισε πάλι το φλώριον!!!!!!!
 
Εγώ πάντως πέρασα πολύ ωραία και σας ευχαριστώ!

Ήταν πολύ ωραίο (για μένα) να βλέπω φίλους από 4 διαφορετικές (αλλά σχετικές κατά κάποιον τρόπο) κοινότητες (amigahellas, mame.gr, GRM, KOA).

Πράγματι, πολλά ενδιαφέροντα πράγματα δεν εμφανίστηκαν, αλλά τώρα που έσπασε το ρόδι, θα μπαίνουν τα αντικείμενα στο e-shop μας με μεγαλύτερο ρυθμό.

Και ένα ωραίο: Κάποια στιγμή ανακοινώνει η μητέρα μου ότι θα κόψουμε πίτα και θα έχει φλουρί και ο maxouli λέει "εγώ πρώτα", χα χα χα!

(Το φλουρί αντιστοιχούσε σε Gameboy με παιχνίδι, αλλά έκατσε σε καθηγήτρια του φροντιστηρίου!)
 
Βαγγέλη, για ακόμα μια φορά καλές δουλειές, δεν μπόρεσα δυστυχώς τελικά να έρθω... :animangry:

Το ότι θα περάσω βέβαια κάποια στιγμή να το έχεις δεδομένο!

Vagelis είπε:
(Το φλουρί αντιστοιχούσε σε Gameboy με παιχνίδι, αλλά έκατσε σε καθηγήτρια του φροντιστηρίου!)
Καλά, ναι... :diablotin: :biglaugh:
 
Rygar είπε:
Θέλουμε κανά 2 μέρες να γράφουμε τί είχε, και από μηχανήματα και από αξεσουάρ.
Δεν κατάλαβες. Θέλουν μήνες να τα καταγράψουν - τιμολογήσουν όλα αυτά. Ακου εκεί 2 μέρες.:biglaugh::biglaugh::biglaugh:

pooky είπε:
P.S. Ο Maxoulis ΔΕΝ κέρδισε πάλι το φλώριον!!!!!!!
Ο Maxoulis ΔΕΝ πήρε καν κομμάτι. ΜΟΝΟ έτσι δεν κερδίζει φλουρί ο Maxoulis. :biglaugh:
 
Ήταν πολύ ωραία όντως. Είχα πάει με πιο άγριες διαθέσεις για αγορές αλλά ασόψεται που πολλά κομμάτια ήταν ακόμα στην αποθήκη.

Επιφυλάσσομαι όμως στο δεύτερο ντού.
 
Βαγγελη κι απο μενα παλι ΚΑΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ απο καρδιας. Τα 320 χλμ που μας χωριζουν ηταν φυσικα η αιτια για να μην ειμαι σ'αυτο το (αν)επισημο ρετρο παρτακι. Μολις κατεβω Αθηνα, μαλλον αν κατεβω Αθηνα αμεσα (μιας που εχουμε κι εγκυμονουσα συζυγο μεχρι 20/3 περιπου) σιγουρα θα σου ερθω, γι'αυτο ετοιμασε τιποτις καλο για αγορα (κατα προτιμηση amigoειδες) :biglaugh::biglaugh:
 
Εμένα αυτό που μου αρέσει με το μαγαζί είναι πως έχουν δεθεί συναισθηματικά με τα προϊόντα τους και δεν θέλουν να τα αποχωριστούν ακόμα :D . Ο tel προσπαθούσε μια να μας τα πουλήσει, και μια να μην μας δώσει τίποτα :D

Ο Βαγγέλης, πάλι είναι το αντίθετο, θέλει να πουλήσει σε πολύ χαμηλότερες τιμές, αλλά οι πελάτες θέλουν να πληρώσουν την πραγματική αξία! :D
 
Πίσω
Μπλουζα