Ειναι ολοι τους θρασυτατοι!

Saulot είπε:
Και τις Σλάβες...Συμφωνω και επαυξάνω joe
ΟΙ ΒΟΥΛΓΑΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΡΑΝΙΚΗ ΦΥΛΗ ΚΑΙ Η ΣΥΓΓΕΝΕΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΛΑΒΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΛΩΣΣΙΚΗ.

ωχ σορρυ για τα κεφαλαια,τελως παντων για εκπολιτισμο και[ εντιτ ]λεει σ αυτες τις χωρες.. ;) Για θρας συναυλια με τετοιο λαιν απ θα προτιμησω μαλακασσα για να δω και καμμια γραφικη φιγουρα,καφενειο ,κουτσομπολιδι,ποιος παντρευτηκε ,ποια χωρισε,ποιος βγηκε απο τη φυλακη,ε ξερετε,παλιο ομπρε και Ανασα.. :D
 
αν και δεν είμαι φαν του μέταλ γενικότερα...

2 σχόλια θέλω να κάνω....

1) ΜΗ ΔΩΣΕΤΕ ΟΥΤΕ ΕΥΡΩ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΛΙΚΑ...τρομάρα τους...είναι από τους μεγαλύτερους πολέμιους του ιντερνετ και της δωρεάν μουσικής...δεν κάνουν μουσική...ένα καλοπληρωμένο προϊόν βγάζουν...

2) ΜΗ ΔΩΣΕΤΕ ΟΥΤΕ ΕΥΡΩ ΣΤΗ ΜΑΛΑΚΑΣΑ....κακιά της ώρα...έχει συμβάλει ταμάλα στο να αποκτήσει για 2η φορά η Ελλάδα κακό όνομα στο εξωτερικό....(η 1η ήταν το 86 με τα έκτροπα στο Rockin Athens)...έχει κοροϊδέψει άπειρες φορές καλλιτέχνες και θεατές...

μακάρι η συναυλία να γίνει σε έναν αξιοπρεπή χώρο...και να λείπουν οι ακατανόμαστοι....

τότε ίσως το σκεφτώ να πάω και εγώ...έτσι για να θυμηθώ τα μέταλ χρόνια μου..όταν πήγαινα γυμνάσιο :)
 
METALLICA - MEGADETH????

ΜΑΖΙ? ΠΡΩΤΑΠΡΙΠΛΙΑΤΙΚΟ?
 
Μάααααααααααααααλλον θα πάω, μόνο και μόνο για το γέλιο :D
 
θες να μου δώσεις 100 ευρώ Omen να σου πω ένα ανέκδοτο; :p
 
don dokken είπε:
ΟΙ ΒΟΥΛΓΑΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΡΑΝΙΚΗ ΦΥΛΗ ΚΑΙ Η ΣΥΓΓΕΝΕΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΛΑΒΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΛΩΣΣΙΚΗ.
ωχ σορρυ για τα κεφαλαια,τελως παντων για εκπολιτισμο και[ εντιτ ]λεει σ αυτες τις χωρες.. ;) Για θρας συναυλια με τετοιο λαιν απ θα προτιμησω μαλακασσα για να δω και καμμια γραφικη φιγουρα,καφενειο ,κουτσομπολιδι,ποιος παντρευτηκε ,ποια χωρισε,ποιος βγηκε απο τη φυλακη,ε ξερετε,παλιο ομπρε και Ανασα.. :D
ε ενταξει, οπως και να χει θα τους εκπολιτισουμε :animlaugh: :animlaugh:

Σοβαρα παντως παιδια η συναυλιακη κατασταση στην Ελλαδα εχει μεγαλο προβλημα. Κατα καιρους γινονται καποιες ανεξαρτητες προσπαθειες αλλα εχει μονοπωληθει τοσο πολυ η φαση που και αλλες εταιρειες δεν εχουν ευκολα ελπιδες και το κοινο πανω απ ολα λαμβανει αθλιες υπηρεσιες. Η μονη μας ελπιδα θα ηταν να ειναι μεταλλο κανενας γιος εφοπλιστη, να κανει μια εταιρεια και να πεταξει εξω ολους αυτους που εκμεταλευονται την αγαπη του κοσμου για την μουσικη. Δεν ειπαμε να μην πληρωσουμε. Αλλα οχι και να μας ληστευουν. Ακομη και για να αγορασεις εισητηριο πρεπει να ταλαιπωρηθεις (δεν μιλαω για online). Πρωτα μπορουσες να παρεις εισητηριο απο ολα τα κεντρικα δισκοπωλεια. Τωρα πρεπει να τραβιεσαι στην Αθηνα, σε ωρες που δεν κολλανε με το ωραριο καταστηματων, αρα πρεπει να λειπεις απ την δουλεια ή να εισαι κοντα. Μονο και μονο γιατι νομιζουν καποιοι πως παιζουν ''παρτα ολα''.

Δεν σχολιαζω καν πως το καλοκαιρι σκυλομετανιωσα που πηρα εισητηριο για το Rockwave απο πριν. Την αγωνια για το αν θα γινει ή οχι η συναυλια (επειδη δεν υπαρχει η υποδομη στο χωρο και προκληθηκαν απο την μπορα βραχυκυκλωματα) δεν μου την πληρωνει κανενας. Εφυγα και εκανα τοσο δρομο με τον φοβο οτι μπορει να μου πουν ''sorry'' και να τρεχω μετα ξανα στα εκδοτηρια τους να παρω, αν παρω τα λεφτα μου.

Και για να μην νομιζουν καποιοι οτι αυτα ειναι ασχετα με το θεμα του φορουμ, θα πω πως ειναι και παραειναι σχετικα. Η κουτοπονηρη ρετρο νοοτροπια, ''που θα πας, παλι σε μενα θα ρθεις να στα παρω''.

Βρε με τους Τουρανους καλυτερα....
 
τελικα μαλακασσα θα γινει με τη σειρα εμφανισης Anthrax,Megadeth,Slayer,Metallica. Οι καλοι στην αρχη οι κουλοι στο τελος.

Οντως ειναι οπως τα λεει και χειροτερα ο συντροφος JOE.

δε μπορει στο Βελιγραδι με 15 ευρω να βλεπεις ΚΙΣΣ και Κουιν με πωλ ροτζερς και εδω να θελεις 60-80 και οσο τους καπνισει. Και μη μου πει κανεις για μισθους κ τετοια γιατι οι αμοιβες των γκρουπ ειναι φιξ.

ουτε το γνωστο παραμυθι με το κοστος μεταβασης μεταφορας κλπ

ο δρακος απ αυτο το παραμυθι ψοφησε τελη των 80ς

γνωριζετε αραγε οτι πολλοι εκ των διοργανωτων επιδοτουνται απο το ΥΠ.ΠΟ;

οτι σε πολλες συναυλιες και 100 ατομα να πανε εχουν κερδος λογω χορηγιων κλπ..πονεμενη ιστορια συνροφοι..

 
Σε περιπτώσεις συναυλιών με πολύ κόσμο στη Μαλακάσα, "ο κώδικας επιβίωσης" επιτάσσει προσέλευση γύρω στις 4.30 (ή και πιο νωρίς για κανα ηρωικό τσιμπούσι στις καλές ταβέρνες του χωριού) και με τις πρώτες νότες του ancore των εκάστοτε headliners και αφού έχεις πιάσει θέση κοντά στην έξοδο, φεύγεις σφαίρα για να μην φας ΤΟ τρελό μποτιλιάρισμα.

Αλλιώς κάθεστε με την παρέα σας για κανα δύωρο μέσα στο terra vibe για χαλάρωση - μπύρες και κανα hotdog . Εγώ αυτό κάνω όταν το παίρνω απόφαση να ανηφορίσω.

Το κακο είναι εαν δεν υπάρχει μεταφορικό μέσο, εκεί δεν ξέρω τι παίζει δυστυχώς.
 
εχω μια ενσταση,ειδαλως θα συμφωνουσα μεχρι κεραιας..Αν εχει κοψιδοκατασταση πριν τη συναυλια,ειναι να βρισκουμε κανα πευκο με παχια σκια και να ξεραθουμε..Προτιμω μετα, σε καμμια Χασια ,αντε Φιλαδελφεια..
 
don dokken είπε:
τελικα μαλακασσα θα γινει με τη σειρα εμφανισης Anthrax,Megadeth,Slayer,Metallica. Οι καλοι στην αρχη οι κουλοι στο τελος.
Πολύ καλή η σειρά πάντως. Πας, βλέπεις Anthrax, Megadeth, τελειώνεις με Slayer, και φεύγεις πριν βγουν οι ξεφτίλες. Δεν τρως και κίνηση λογικά έτσι.
 
Αν εχεις παρκάρει εξω εξω και δεν εχεις ν+1 αμαξια που σε εμποδίζουν.
 
Saulot είπε:
Αν εχεις παρκάρει εξω εξω και δεν εχεις ν+1 αμαξια που σε εμποδίζουν.
Το καλοκαιρι ειχα παρκαρει στο ρευμα προς Αθηνα στο δρομο που παει για Αυλωνα. Εριξα και ενα καλο περπατημα μεχρι να παω στη συναυλια, αλλα τουλαχιστον γλυτωσα το πακετο μετα + δυσαρεστες εκπληξεις στο αυτοκινητο.
 
Και εγώ πάντα έτσι κάνω όταν πάω στο χωράφι της Μαλακάσσας. Καλύτερα να περπατάω πολύ μέχρι να μπω, παρά να ξημερώσω περιμένοντας να φύγω.

Προσωπικά από το line up με ενδιαφέρουν περισσότερο οι Anthrax γιατί θεωρώ ότι είναι πιο έντιμοι μουσικοί σε σχέση με τους υπόλοιπους. Πάντα έπαιζαν και το διασκέδαζαν πραγματικά. Είται στο live τους σε παλιότερο rockwave που ήμουν στην πρώτη σειρά, έιτε σε live σε dvd, οι τύποι τα δίνουν όλα και σεβονται τους οπαδούς τους.
 
Ενταξει μην ειμαστε υπερβολικοι. Οσο ξενερα και να εχουμε φαει γουσταρουμε να δουμε ολα τα γκρουπ που θα εμφανιστουν. Σε μια τετοια συναντηση πιστευω πως θα βγει ο πιο μεταλικος εαυτος τους (ναι για τους λεφταλικα λεω χεχε).

Ομως μαζι με την φυσικη φθορα του χρονου εχουμε και τα λαμογια που προσπαθουν να μας πιουνε το αιμα.

Τι εννοω. Το εισητηριο κατα πασα πιθανοτητα θα εκτιναχθει σε δυσθεωρητα υψη, οριζοντας και τα νεα στανταρντς για το μελλον. Για παραδειγμα οταν ηρθαν οι Βlack Sabbath το εισητηριο ηταν 60 γιουρα με την δικαιολογια της επετειακης εμφανισης. Ελα ομως που το 60,70+ εγινε καθεστως για Α κλασης γκρουπ! Ελπιζω να διαψευστω αλλα προβλεπω να παιζει 100+ και να μας μενει για καθε μεγαλη συναυλια.

Αυτα σε ενα χωρο χωρις παρκινγκ που να ειναι αναλογο με το κοινο 10000+, με κακο ηχο, χαμηλη ενταση και κακη σε πολλες περιπτωσεις ορατοτητα στην σκηνη. Υπαρχουν μετα τους Ολυμπιακους, πολλοι ανεκμεταλευτοι χωροι, συμπεριλαμβανομενου του παλιου αεροδρομιου. Επειδη ομως το χωραφι ειναι μισθωμενο (ή ιδιοκτητο) απο την DiDi πρεπει να τρεχουμε στου διαολου την μανα.

Παρεπιπτωντος στην Σοφια ειναι 2 ημερες το φεστιβαλ. Ζητω η Ελλας....
 
Uninvited είπε:
Πολύ καλή η σειρά πάντως. Πας, βλέπεις Anthrax, Megadeth, τελειώνεις με Slayer, και φεύγεις πριν βγουν οι ξεφτίλες. Δεν τρως και κίνηση λογικά έτσι.
χαχα σωστά! Αλλά η Μαλακάσα είναι θάνατος. Προτιμώ να πάω να τους δω σε άλλη χώρα.
 
Frank213 είπε:
χαχα σωστά! Αλλά η Μαλακάσα είναι θάνατος. Προτιμώ να πάω να τους δω σε άλλη χώρα.
Ναι, η Μαλακάσα είναι πρόβλημα. Θα πρέπει οπωσδήποτε να έχω καβατζώσει μηχανή. Επίσης, εννοείται πως θα εξαρτηθεί και από το εισιτήριο. Π.χ. 100 ευρώ για να βλέπω το συγκρότημα με το Hubble δεν το νομίζω...
 
καλα ρε παιδια κανεις δεν σκεφτηκε την ιδεα πουλμανιακι ρετρομανιαξ ντουγρου για Μαλακασα,να μαζευτουμε ολα τα γεροντια και να γουσταρουμε ολοι παρεα?
 
Θα το ξεκινήσουμε με μπύρες από Αθήνα και μόλις φτάσουμε εκεί θα αδειάσουν τα κουφάρια μας στην είσοδο; :p

Το πουλμανάκι να περιλαμβάνει και groupies (και ας μην είμαστε συγκρότημα δεν έχει να κάνει). Από τις λίγες φορές που θα ευχόμαστε η Μαλακάσα να ήταν πιο μακριά
 
..θυμαται κανεις το ΜΗ πολιτικως ορθον ανεκδοτον"που μας παει το πουλμανακι";
 
Πίσω
Μπλουζα