Εκπομπή - αφιέρωμα στα παλιά σήριαλ της Ελληνικής τηλεόρασης

Με χαρά ανακοινώνω ότι ήδη έχουν ανέβει τα πρώτα τρία τμήματα της εκπομπής [προσθεσα μεχρι και το εβδομο μερος]. Πιστεύω μέχρι αύριο να έχω ανεβάσει και τα υπόλοιπα.

1ο μέρος


[edit] Τα υπόλοιπα μέρη της εκπομπής μπορείτε να τα παρακολουθήσετε στο κανάλι του evalrlam στο ΥΤ [edit]

Πωπω παιδιά, αυτό το τεράστιο "Η ΥΕΝΕΔ παρουσιάζει την εκπομπήν" στους τίτλους του Μεθοριακού Σταθμού είναι πολύ χορταστικό (έτσι να σκάσουν μερικοί).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστούμε πολύ για το ανέβασμα της εκπομπής στο διαδίκτυο

evarlam είπε:
Πωπω παιδιά, αυτό το τεράστιο "Η ΥΕΝΕΔ παρουσιάζει την εκπομπήν" στους τίτλους του Μεθοριακού Σταθμού είναι πολύ χορταστικό (έτσι να σκάσουν μερικοί).
Εγώ θα το πω κάπως διαφορετικά. Να αγαλιάσει η ψυχή κάποιων βλέποντας το ''χορταστικό'' Η ΥΕΝΕΔ παρουσιάζει.
 
Τη Δευτερα θα κατσω να το δω. Αν τα καταφερεις ανεβασε το ως τοτε! Νασαι καλα!
 
Καλησπέρα παιδιά,

Δεν σας έχουμε ακόμα ενημερώσει για την επανάληψη της εκπομπής, καθώς δεν έχει ακόμα επιβεβαιωθεί από το κανάλι (kontra).

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα πάντως με τον σταθμό σήμερα, με πληροφόρησαν ότι η εκπομπή πήγε πολύ καλά από πλευράς θεαματικότητας!

Θα πρέπει να κάνουμε λίγο ακόμα υπομονή...

Ως τότε...

evarlam είπε:
Με χαρά ανακοινώνω ότι ήδη έχουν ανέβει τα πρώτα τρία τμήματα της εκπομπής. Πιστεύω μέχρι αύριο να έχω ανεβάσει και τα υπόλοιπα.
Σε ευχαριστούμε πολύ evarlam, διότι έτσι μπορούμε να απολαύσουμε ξανά την εκπομπή, να δούμε με προσοχή και να ακουσούμε όλα αυτά που προβλήθηκαν και που ειπώθηκαν! Σε ευχαριστούμε πολύ για τα πρώτα 3 μέρη και περιμένουμε με ανυπομονεσία (!) και τα υπόλοιπα! :) Να 'σαι καλά!

evarlam είπε:
Πωπω παιδιά, αυτό το τεράστιο "Η ΥΕΝΕΔ παρουσιάζει την εκπομπήν" στους τίτλους του Μεθοριακού Σταθμού είναι πολύ χορταστικό (έτσι να σκάσουν μερικοί).
tsalk είπε:
Εγώ θα το πω κάπως διαφορετικά. Να αγαλιάσει η ψυχή κάποιων βλέποντας το ''χορταστικό'' Η ΥΕΝΕΔ παρουσιάζει.
Πείτε τα χρυσόστομοι, πείτε τα! Τι "άσβεστο μίσος" πια υπάρχει με αυτό το σταθμό; Λες και τα τόσο επιτυχημένα σήριαλ που προβλήθηκαν από τη συχνότητα της ΥΕΝΕΔ (πχ Γειτονιά, Μεθοριακός Σταθμός, ο Δρόμος, Εκείνες κι εγώ, Ημερολόγιο ενός θυρωρού, Αφροδίτη, Αναδυομένη, Λάουρα, Κόσμος κι ο κοσμάς, Η κραυγή των λύκων και τόσα άλλα) είχαν καμία σχέση (!) με την στρατιωτική διοίκηση του σταθμού στα χρόνια της 7ετίας!!! Και καλά τα χρόνια μέχρι το '74, μετά;; Τι έφταιγαν τα καημένα τα σήριαλ που προβάλλονταν στην ΥΕΝΕΔ μέχρι το 1982 και "λυσσάνε" να αφαιρέσουν το logo του σταθμού όποτε προβάλλονται αποσπάσματα; Πάρτε τώρα ένα ΥΕΝΕΔ φαρδύ-πλατύ να μάθετε!!! ;)

("Η εκδίκηση όμως είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο"! Πόσοι τηλεθεατές πήραν τηλέφωνο στην εκπομπή και μίλησαν με νοσταλγία για τον "Άγνωστο Πόλεμο" της ΥΕΝΕΔ; Πολλοί - και πολύ το χάρηκα, για να ακούνε εκεί στην ΕΡΤ ότι οι τηλεθεατές δεν έχουν ξεχάσει και ότι οι καλές δουλειές χαράχτηκαν στη μνήμη του κόσμου...! Εμ, Φώσκολος είναι αυτός, μας αρέσει/δεν μας αρέσει, πρέπει να παραδεχτούμε ότι αν μη τι άλλο, έχει μεγάλο ταλέντο στο γράψιμο, είναι ένας αξεπέραστος "παραμυθάς"/σεναριογράφος.)

mhmerotategiatipino είπε:
Τη Δευτερα θα κατσω να το δω. Αν τα καταφερεις ανεβασε το ως τοτε! Νασαι καλα!
Εγώ ξανά απόψε, χάρις στον φίλο evarlam!! Γιούπιιιιιιι!!!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Την εκπομπή δεν την έχω παρακολουθήσει ακόμη ολοκληρωμένη, παρόλα αυτά, Χρήστο θερμά συγχαρητήρια για την παρουσία σου εκεί (κάτι είχα ψιλιαστεί ότι εσύ θα κρυβόσουν πίσω από τον retro-μανιακό που θα σχολίαζε) και πιστεύω ότι έβαλες τα γυαλιά σε πολλούς... :D :)

Μακάρι από ένα μικρό κανάλι να γίνει η αρχή ώστε να υπάρξει μεγαλύτερο ενδιαφέρον για το θέμα των χαμένων και μη τηλεοπτικών σειρών!
 
Προσθεσα το τεταρτο μερος που ανεβασε ο everlam στο ποστ του.

Ξερει κανεις ποιο το ονομα του υπεροχου κομματιου που ακουγεται στο αποσπασμα της Αφροδιτης?
 
Wally είπε:
Προσθεσα το τεταρτο μερος που ανεβασε ο evarlam στο ποστ του.
Βεβαίως, και ανέβηκαν και το 5ο, 6ο και 7ο (προτελευταίο) μέρος της εκπομπής. Σε ευχαριστούμε πολύ evarlam για τον κόπο σου!

Wally είπε:
Ξερει κανεις ποιο το ονομα του υπεροχου κομματιου που ακουγεται στο αποσπασμα της Αφροδιτης?
Δυστυχώς εγώ δεν ξέρω... Όμορφο κομμάτι είναι, όντως, αλλά εμένα αυτό που με "τρελλαίνει" είναι αυτό που ακούγεται στο απόσπασμα της "Λάουρας"...
 
bernard.c είπε:
Δυστυχώς εγώ δεν ξέρω... Όμορφο κομμάτι είναι, όντως, αλλά εμένα αυτό που με "τρελλαίνει" είναι αυτό που ακούγεται στο απόσπασμα της "Λάουρας"...

Kαι τα δύο είναι απλώς εξαιρετικά (και η μουσική και τα πλάνα). Η Αφροδίτη μου άρεσε λίγο παραπάνω (ειδικά η μουσική).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εισαι φοβερος!!

Σε ευχαριστουμε πολυ!!
 
Είδα μόνο το 1ο μέρος, θα δω και τα υπόλοιπα σύντομα, αλλά προς το παρόν δηλώνω ότι είμαι περήφανος για τον Χρήστο μας!
 
Συγχαρητήρια σε όλους, μπράβο χίλια μπράβο σε όλους όσους συνετέλεσαν για να βγει στον αέρα αυτή η εκπομπή. Ο Χρήστος ήταν άριστος. Και βέβαια πολλά πολλά ευχαριστώ στον bernard.c που μας ειδοποίησε, καθώς και τον evarlam που μπήκε στον κόπο να ανεβάσει όλη την εκπομπή. (Πολύ δυνατή συγκίνηση για ακόμα μια φορά... Ειδικά με το τέλος της Αναδυομένης. Όσο έκλαψα τότε, τόσο κλαίω και τώρα)
 
Παιδιά stay tuned on Contra Channel διότι έχει σε επανάληψη την εκπομπή αυτή με καλεσμένο το εκλεκτό μέλος της αγαπητής ιστοσελίδας-forum ChristosM. Γρήγορα βάλτε

HAPPY RESURRECTION DAY
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
Παιδιά stay tuned on Contra Channel διότι έχει σε επανάληψη την εκπομπή αυτή με καλεσμένο το εκλεκτό μέλος της αγαπητής ιστοσελίδας-forum ChristosM. Γρήγορα βάλτε
Σε ευχαριστούμε για την πληροφορία DianaTheSuperstar91. Τώρα που έβαλα το Kontra Channel, παίζει κάτι άλλο. Ξέρεις τι ώρα προβλήθηκε;
 
Πίσω
Μπλουζα