Ελληνικές ταινίες στη TV που δεν πρέπει να χάσουμε!

Kambia είπε:
Έγινε ένα edit για off topic και το τελευταίο ποστ του θέματος διαγράφηκε ως off topic επίσης. Αν γυρίσουμε στο θέμα μας :)

Αν γράψουμε "επεξεργασία", "μήνυμα" και "εκτός θέματος" θα υπάρξει πρόβλημα; :)
 
miki-mik7 είπε:
Αν γράψουμε "επεξεργασία", "μήνυμα" και "εκτός θέματος" θα υπάρξει πρόβλημα; :)
Όπως είπε η Admin, ας ξαναγυρίσουμε ontopic (ή εντός θέματος), παρακαλώ! :)

(ξέρετε: τα offtopics θα καθαριστούν!)
 
tonytony είπε:
Την ερχόμενη Πέμπτη 28 του μηνός άλλη μια σπάνια ταινία έρχεται στην ΕΤ3! 


73.jpg
Προβολή συνημμένου 75610

Πρωτη φορα βλεπω την συγκεκριμμενη ταινια (ασπρομαυρη σε σχεση με τις εγχρωμες φωτο ) με ενα εντελως αγνωριστο Αυλωνιτη και με εμφανη προβληματα υγειας, τοσο καταβεβλημενο κι εξω απο τα νερα του που καποιες στιγμες θυμιζει "Γυλο" (χωρις να το επιδιωκει ???

Με παραξενεψε ως εικονα και το εψαξα λιγο παραπανω .

Κι οντως δυστηχως ...

Για τελευταία φορά εμφανίστηκε στην ταινία «Η Αριστοκράτισσα και ο Αλήτης» το 1970. Λίγες μέρες αφότου ολοκληρώθηκαν τα γυρίσματα, στις 10 Μαρτίου, πέθανε από καρδιακή προσβολή.
Διαβάστε περισσότερα: http://www.sansimera.gr/biographies/97#ixzz2OrZnGqDC
Μηπως προκειται για καμια -κατα καποιο τροπο- ~"αρπαχτη" ,οπου παιζει οσο μπορει ισα ισα για να μπει το ονομα του στην αφισα ως κραχτης???

Μηπως ενδεχομενως να το εκανε λογω οικονομικων ή αλλων προβληματων???

Γνωριζει καποιος κατι παραπανω ???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τη Μεγάλη Τρίτη στις 22.00 η ΕΤ1 θα προβάλλει μια πολύ σπάνια ταινία , "Η φόνισσα" (βασισμένη στο έργο του Παπαδιαμάντη) με τη Μαρία Αλκαίου στον πρωταγωνιστικό ρόλο. Ούτε και γω δε ξέρω πόσα πολλά χρόνια έχει να παιχτεί η συγκεκριμένη ταινία!...

 


163757_1739572496578_528355_n.jpg
163757_1739572496578_528355_n.jpg
 
Φίλε tonytony, ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία. Η ''Φόνισσα'' του Κώστα Φέρρη είναι μια εξαιρετικά σπάνια ταινία, η οποία, διάβασα κάπου, αποκαταστάθηκε πρόσφατα από την Ταινιοθήκη της Ελλάδος. Ελπίζω να δούμε αυτή τη νέα κόπια.
 
Μ' αρέσει που εγώ τα ανακοινώνω και γω ο ίδιος τα ξεχνάω!!! :p

Χτες παίχτηκε η "Φόνισσα" τελικά; Την είδε - έγραψε κανείς;
 
Την είδα, αλλά για πρακτικούς λόγους δεν μπόρεσα να την γράψω. Ήταν το director's cut του 2013 και οφείλω να ομολογήσω ότι μου άρεσε πολύ. Περισσότερο από όταν την είχα δει πρώτη φορά, πριν από 30 χρόνια στην τηλεόραση.
 
Αύριο μια σπάνια ταινία με την Καρέζη ''ταξίδι με τον έρωτα'', στις 7 από την ετ-3 εγώ τουλάχιστον δεν νομίζω να την έχω ξαναδεί.
 
Aχ ούτε εγώ το έχω δει! Ελπίζω να το ξαναβάλει γιατί δεν θα είμαι σπίτι
 
Τετάρτη απο της ετ-3 η σπάνια πάλι ταινία ''διαγωγή μηδέν'' στις 8 , λόγω Λαμπέτης αξίζει. Την Πέμπτη στις 8 η χαριτωμένη κομεντί η 'Λίζα το' σκασε'' πάλι από την ετ-3. Και την Πέμπτη στις 5 και 10 από τον αντ η ταινία ''ζητιάνος μιας αγάπης'' με Ξανθόπουλο, σπάνια ταινία πάλι.
 
Μια ταινια αγαπημενη που εχει πολυ καιρο να προβληθει τηλεοπτικα, θα δουμε σημερα στις 17.10 απο τον Αντ1.

Ειναι η Τελευταια Πτηση, παραγωγης 1978, με πρωταγωνιστες την Ελενη Ερημου και το Νικο Γαλανο.
 




-Μια απο τις λιγο-παιγμενες ταινιες

-και αν λαβουμε και υποψη (αν εχω καταλαβει σωστα) οτι το φορουμ ,εχει αρκετες φαν της Γκέλυ Μαυροπούλου αναμεσα στα γυναικεια μελη του ....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τρεις αρκετά σπάνιες ταινίες έρχονται: Τρίτη, ετ-3 στις 8 τα σκαλοπάτια της ζωής με τον Ορέστη Μακρή, Κατερίνα Βασιλάκου! Τετάρτη, στις 8 ετ-3 οι σκανδαλιάρηδες, με τον Νικο Σταυρίδη και τον Γιάννη Γκιωνάκη. Και μια πολύ σπάνια στον αντ στις 5 και 10 καταραμένη ώρα με τον Κώστα Κακκαβά.
 
αριαδνη είπε:
Τρεις αρκετά σπάνιες ταινίες έρχονται: Τρίτη, ετ-3 στις 8 τα σκαλοπάτια της ζωής με τον Ορέστη Μακρή, Κατερίνα Βασιλάκου! Τετάρτη, στις 8 ετ-3 οι σκανδαλιάρηδες, με τον Νικο Σταυρίδη και τον Γιάννη Γκιωνάκη. Και μια πολύ σπάνια στον αντ στις 5 και 10 καταραμένη ώρα με τον Κώστα Κακκαβά.
Δυστυχώς το άλλαξε ο ΑΝΤ1 το πρόγραμμά του και αντί της "Καταραμένης ώρας" θα προβληθεί το "Πιάσαμε την καλή"... :(
 
tonytony είπε:
Δυστυχώς το άλλαξε ο ΑΝΤ1 το πρόγραμμά του και αντί της "Καταραμένης ώρας" θα προβληθεί το "Πιάσαμε την καλή"... :(
κριμα.....και την περίμενα τοσο σπάνια ταινία.
 
αριαδνη είπε:
κριμα.....και την περίμενα τοσο σπάνια ταινία.
Πριν απο μερικά χρόνια το κανάλι 0-6 την πρόβαλε πολύ συχνά.

Και μη στεναχωριέσαι, αριάδνη, γιατι δε χάνεις τίποτα. Άθλιο μελό γυρισμένο σε φθηνό φιλμ απο την εταιρία Κίτσα Μπούλα.
 
Εντάξει μπάμπι :) τα σκαλοπάτια της ζωής ειναι καλούτσικη ταινία, την ξαναέδειξε πριν 2-3 μήνες η ετ-3 πάλι, μελό αλλά έχει το κάτι του.
 
Κανενα προβλημα δεν εχω να παρακολουθησω μελο. Μερικα μαλιστα, μου αρεσουν πολυ οπως του Νικου Ξανθοπουλου, ας πουμε.

Αλλα η Καταραμενη ωρα ειναι εντελως....καταραμενη. :)
 
Σιγουρα μελό από μελό έχει διαφορά και ειναι αναμφησβήτητο. Το ''καθε καημός και δακρυ'' πχ δεν περιμενα να ειναι τοσο καλό.
 
Σημερα η Δημοσια τηλεοραση στις 16:30 το απογευμα εδειξε την σπανια ελληνικη ταινια "Καταιγίδα" με την Ντορα Γιαννακοπουλου και τον Γιαννη Βογλη.

Δυστυχως δεν την προλαβα την ταινια γιατι δεν το ηξερα οτι θα την προβαλλει και ειδα μονο 5 λεπτα στο τελος.Μακαρι να την ξαναπροβαλλει για να τη δω.

Λετε η δημοσια τηλεοραση να αρχισει να προβαλλει σπανιες ελληνικες ταινιες οπως εκανε η ΕΤ3 πριν κλεισει?

Μακαρι να συμβει αυτο γιατι η σημερινη ηταν σπανια ταινια που εχει χρονια να παιχτει στην τηλεοραση νομιζω.
 
Πίσω
Μπλουζα