Εμφάνιση ρετρό παιχνιδιών σε ελληνικές ταινίες και σειρές

katerinak είπε:
διπλα απ αυτο ομως (μεσα στο μαλλον ροζ κουτι)τι ειναι; κουκλακι;
Μου θυμίζει τον ''Naranjito'' την μασκότ του κυπέλλου το '82 στην Ισπανία. Το σήριαλ είναι βέβαια του '87.

images
 
katerinak είπε:
δυο ακομη παιχνιδια: το "εκπληξις" μοιαζει με επιτραπεζιο ή με κατι που να εχει σχεση με κατασκευεςΠροβολή συνημμένου 113914Προβολή συνημμένου 113915

στα κουτακια ειναι η κουκλιτσα Bri Bri της VIOPAD

Προβολή συνημμένου 113916Προβολή συνημμένου 113917

φωτο διαδικτυου
όπως κοιτάμε τις δυο πρώτες εικόνες, στα αριστερά από το κουτί ΕΚΠΛΗΞΙΣ είναι σκάκι αν διακρίνω καλά, στο κουτί φαίνονται άσπρα και μαύρα τετραγωνάκια...
 
PT8 είπε:
Μου θυμίζει τον ''Naranjito'' την μασκότ του κυπέλλου το '82 στην Ισπανία. Το σήριαλ είναι βέβαια του '87.
4.JPG κατι κουκλοειδες θα ελεγα οτι ειναι μεσα στο κουτι,αν δεν κανω λαθος διακρινεται ενα πλαστικο κεφαλακι κατω απ το γαλαζιο

(βιντεοταινια ειναι,οχι σειρα :) )

BETTY BOOP είπε:
όπως κοιτάμε τις δυο πρώτες εικόνες, στα αριστερά από το κουτί ΕΚΠΛΗΞΙΣ είναι σκάκι αν διακρίνω καλά, στο κουτί φαίνονται άσπρα και μαύρα τετραγωνάκια...
5.JPGσιγουρα ειναι σκακι

στην ταινια βλεπουμε επισης μερικα αυτοκινητακια κι ενα τσαντακι ( ; )

xtip4.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
στη σειρα "ξενοδοχειο Αμορε"

attachment.php
"αρκουδακι της αγαπης" ειναι αυτο που βλεπουμε διπλα απ τον Γλυκοπατατουλη και τη μαμα Γλυκοπατατα της "οικογενειας Γλυκοπατατα";

attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php


το σκυλακι ειναι ο Sad Sam 7.JPG

xenn2.JPG αν δεν κανω λαθος στη βιτρινα φαινονται κουτια με κουκλες

xen17.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
παιχνιδια στην ταινια "σ' εχω αναγκη αποψε πολυ"

attachment.php
ο "Πινοκιο" μοιαζει πολυ με τον κουκλο που ειδαμε στην ταινια "ορκιζομαι ειμαι αθωα"

attachment.php


attachment.php
attachment.php


attachment.php
attachment.php
attachment.php


attachment.php
attachment.php


se10.JPG

se3.JPG

se7.JPG

se.JPG

se5.JPG

se0.JPG

se9.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
στη σειρα "η λαμψη των αστρων"

attachment.php
attachment.php


ilampsitonastron.JPG

ilamp.JPG
 
στην βιντεοταινία ''Παράνομος δεσμός'' (1988) φαίνονται παιχνίδια σε βιτρίνα καταστήματος (25.43-26.00)
 
BETTY BOOP είπε:
στην βιντεοταινία ''Παράνομος δεσμός'' (1988) φαίνονται παιχνίδια σε βιτρίνα καταστήματος (25.43-26.00)
ευχαριστω Χριστινα,βρηκα κι αλλα παιχνιδια

attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php


par15.JPG

par1.JPG

par16.JPG

par4.JPG

par7.JPG

par11.JPG
 
κουκλα στην ταινια "βιοτεχνια ονειρων"

viotexniaoniron.JPG
 
Αν δεν έχει αναφερθεί, στην κωμωδία ''Πόντιος είμαι αλλά κανω θεραπεία'' φαίνεται μια μπάλα (25.33-25.34)
 
BETTY BOOP είπε:
Αν δεν έχει αναφερθεί, στην κωμωδία ''Πόντιος είμαι αλλά κανω θεραπεία'' φαίνεται μια μπάλα (25.33-25.34)
υπαρχει ηδη και βρεθηκαν κι αλλα παιχνιδια

ριξτε μια ματια και στις λιστες ,φτιαχτηκαν για να εξυπηρετουν τη γρηγορη αναζητηση :)

στη βιντεοταινια "μωρο για δυο" ο γοριλας ανηκει στην οικογενεια των Ζαβολακιων,φαινεται στην ιταλικη εντυπη διαφημιση που προσθεσε ο El_Greco_Fanatic
 
κουκλος γουρουνακι στην ταινια "το αγριμι"

attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
 
παιχνιδια στην ταινια "μ' αγαπας"

attachment.php
attachment.php
attachment.php
ο γοριλας (οπως εγραψα και λιγο πιο πανω) φυσικα ανηκει στην οικογενεια των Ζαβολακιων

περισσοτερα στο αλμπουμ38
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δυσκολα μας βαζεις τελευταια...δεν βρισκω τιποτα :D
 
λουτρινο σκυλακι στην ταινια "Μιραντα,αγαπη μου"

attachment.php
attachment.php
attachment.php


mir1.JPG

mir3.JPG

mir4.JPG
 
Φανταστική δουλειά κατερίνα!!! Αναρωτιέμαι υπάρχουν κάποια παιχνίδια που εμφανίζονται σε παραπάνω από μια ταινία;

Παρακολουθώ το θρεντάκι(ΘΡΕΝΤΆΡΑ!!! :worship: ) αυτό από την ταινία με τον Βουτσά που γυρίστηκε στο εργοστάσιο της Λύρα!!!

Ευχαριστώ!!!

ταπεινά ο παρακολουθών και ενθυμών

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:
 
Ιωάννης1ος είπε:
Φανταστική δουλειά κατερίνα!!! Αναρωτιέμαι υπάρχουν κάποια παιχνίδια που εμφανίζονται σε παραπάνω από μια ταινία; Παρακολουθώ το θρεντάκι(ΘΡΕΝΤΆΡΑ!!! :worship: ) αυτό από την ταινία με τον Βουτσά που γυρίστηκε στο εργοστάσιο της Λύρα!!!

Ευχαριστώ!!!

ταπεινά ο παρακολουθών και ενθυμών

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Ιωαννη σ ευχαριστω για τα καλα σου λογια,να εισαι καλα! ναι,υπαρχουν ιδια παιχνιδια που εμφανιζονται και σε αλλες ταινιες/βιντεοταινιες.Να σου αναφερω 3 τετοιες περιπτωσεις που θυμαμαι: ενας λουτρινος καφε αρκουδος,ενα λουτρινο ελαφακι και μια μαϊμου . Φυσικα δεν ειναι μονο αυτες.

Να σε ρωτησω κατι σχετικο με playmobil :στη σειρα "ο θειος μας ο Μιμης",στην 1η φωτο εχω δικιο οταν γραφω οτι ειναι καραβι των playmobil αυτο που φαινεται στη βιτρινα σ ενα μεγαλο μπλε κουτι;

κουκλες στην ταινια "Λουιζα"

attachment.php
attachment.php
attachment.php
μοιαζει παρα πολυ με την κουκλα που ειδαμε στην ταινια "οι ξενιτεμενοι"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μεγαλη ρετροκουκλα στην ταινια "Θεοφιλος"

theofilos87.JPG

theof.JPG
 
Πίσω
Μπλουζα