Ενδιαφέρουσες διαδικτυακές δημοπρασίες για το Snes (Ebay κτλ...)

χαχαχαχα!!Καλα εκανες οι απατεωνες πρεπει να τιμωρουνται!! Αν επιτρεπεται πως καταλαβες οτι ηταν απο το cricket η ζελατινα;;
 
geo2004z είπε:
Δεν τελείωσε. Μου έστειλε φωτό με λεπτομέρειες και είδα ότι η ζελατίνα του Secret of Mana ήταν από ένα άλλο παιγνίδι, από ένα Cricket που έχει αυτή τη στιγμή στο Ebay. Ενώ ο ίδιος έγραφε ότι η ζελατίνα ήταν του Mana κάθε αυτού και πως έχει ανοιχτεί προσεκτικά από τη δεξιά πλευρά και τέτοια ψέματα. Οπότε τον ανέφερα στο ebay.....και για να μην έχει προβλήματα κατέβασε τη δημοπρασία. Μάλιστα, επειδή νευρίασε μαζί μου, κατέβασε και ένα Lost Vikings σφραγισμένο που είχε για να μην το κερδίσω. Τι να πω??? Ο ανεψιός μου έχει πιο ώριμο μυαλό από το συγκεκριμένο πωλητή.

Οπως τα λες.Τα 10-χρονα πιο πολυ μαυλο εχουν απο τον συγκεκριμενο τυπο.Παντως επιβαιβεωθηκες φιλε μου οτι ειναι απατεωνας :clap:
 
Ajax87 είπε:
χαχαχαχα!!Καλα εκανες οι απατεωνες πρεπει να τιμωρουνται!! Αν επιτρεπεται πως καταλαβες οτι ηταν απο το cricket η ζελατινα;;
Υπάρχουν αρκετοί τρόποι να να καταλάβει κάποιος έμπειρος ότι το παιγνίδι αυτό δεν έμεινε σε όλη τη ζωή μέσα σε ζελατίνα. Κατ' αρχάς όλες του γωνίες ήταν φθαρμένες που σημαίνει ότι η ζελατίνα μπήκε μετά τις φθορές στο κουτί. Άρα, έμεινε για χρόνια χωρίς ζελατίνα και προήλθαν φθορές από την τριβή, διαφορετικά θα είχε φθαρεί η ζελατίνα και όχι το κουτί. Έπειτα.....το παιγνίδι έχει ανοιχτεί και από τις δύο πλευρές και μάλιστα πολλές φορές, άρα πάλι δείχνει ότι η ζελατίνα δεν υφίσταται καθώς λέει η ζελατίνα είναι σφραγισμένη από τη μία πλευρά. Τέλος, το στοιχείο που επιβεβαίωσε τις υποψίες μου είναι το ίδιο το Cricket που ανέβασε στο ebay πριν λίγο καιρό. http://www.ebay.co.uk/itm/280822574969?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

Αν δείτε όλες οι γωνίες του είναι ολοκαίνουριες σαν να βγήκε από τη ζελατίνα. Όταν ένα παιγνίδι έχει μείνει πολλά χρόνια σφραγισμένο αρχίζει να φεύγει το χρώμα από το κουτί και να κολλάει στη ζελατίνα. Άρα...η ζελατίνα του Cricket θα είχε ένα ανοιχτό πράσινο χρώμα αν συνέβη αυτό και επιβεβαιώθηκα έπειτα από μία φωτό που έλαβα. Δείτε τη φωτό αυτή και κάντε zoom...έχω κυκλώσει τα σημεία όπου η ζελατίνα έχει χρώμα από το Cricket. Πως γίνεται να απορροφήσει χρώμα η ζελατίνα και το κουτί από το Mana να είναι μια χαρά? Δείτε και μόνοι σας: http://img404.imageshack.us/img404/896/manapictures011.jpg
 
:bow: :bow:τιποτα αλλο...
 
kala eisai φοβεροσ τι να πω..

παντωσ σε μερικα παιχνιδια για το gba που πηρα απο εδω ελλαδα κ μαλιστα σφραγισμενα απο μεσα τα κουτια εχουν μερικα φθορες αν κ οντοσ ηταν κ ειναι σφραγισμενα(οχι νορτεκ) αλλωστε αυτοσ που μου τα πουλησε δεν τα εδωσε κ καλα σφραγισμενα κ συλεκτικα 2 ευρο πηρα τα τελευταια κ μαλιστα αμερικανικεσ εκδοσεισ απο ελλαδα φυσικα κ μαγαζι που εκλεισε..παντωσ κυκλοφορει φημη οτι γενικα κυκλοφορουν κ μαιμου κασετες σφραγισμενες για πολλες κονσολες.. προσοχη..

ρε παιδια με εκεινο το stadium events για το νεσ τι γινεται?
 
dr_slump είπε:
δηλαδη το εχεισ εσυ φιλε?? σφραγισμενο?? πωσ το βρηκες? πεσ πληροφοριες .. καινουργιο το πουλουσε νομιζω ενασ 500,000 ευρο
 
χαχα δεν ξεφευγει απο τον geo ομως παλι..
 
a kaλα κατι πινουν μερικοι τι να πω... ουτε καν σφραγισμενο κ ζηταει τ αντερα του ελεος
 
χαχα είναι τρελός ο τύπος!!
 
Είναι τρελοί, απλά ποντάρουν να πετύχουν κάποιον που να μην ξέρει μπας και τα οικονομήσουνε...
 
Το γνωρίζω τον Ισπανό πωλητή καθώς έχει αγοράσει κάποια παιγνίδια από μένα και έχει μία αξιοπρεπή snes συλλογή. Δυστυχώς, η τελευταία τάση ή μόδα στην Ισπανία είναι ανακαλύπτουν ξεχασμένες αποθήκες με video games και να βγάζουν όλα αυτά τα παιγνίδια στο ebay. Λέω δυστυχώς, διότι μέχρι πρότινος το Aero Acrobat 2 θεωρούνταν ένας από τους σπανιότερους snes τίτλους με τιμές πώλησης μεταξύ 400-800 ευρώ ανάλογα την κατάσταση. Αυτό ίσχυε μέχρι τη στιγμή που ένας Ισπανός ανακάλυψε μερικές κούτες με 6άδες του τίτλου ολοκαίνουρια και σφραγισμένα, αυτό έριξε την τιμή στο μισό να μην πω και στο μισό του μισού. Καταράστηκε από όλους τους μέχρι τότε κατόχους του τίτλου που έδωσαν μια περιουσία για έναν μέτριας κατάστασης......αστεία ιστορία.

Πάμε τώρα στο Megaman X3. Είναι ίσως το μοναδικό καινούριο που βλέπω στα τόσα χρόνια που συλλέγω. Μεγάλο και τεράστιο μειονέκτημα η διαλυμένη γωνία του κουτιού από πίσω, θα μπορούσε άνετα να πιάσει 3000 λίρες αν δεν υπήρχε. Τώρα, υποθέτω ότι στη μισή να το δώσει, δηλαδή 1500, ευχαριστημένος να είναι.

Καθαρά προσωπική εκτίμηση είναι ότι ο συγκεκριμένος πωλητής δεν έχει σκοπό να το πουλήσει.....για άλλους λόγους το έβαλε στο ebay που δε θέλω να αναφέρω, μάλλον πάντως προς επίδειξη τείνει και δεν υπάρχει πρόσθεση προς πώληση.
 
πρεπει να εισαι πολυ καμενος για να δωσεις τοσα λεφτα
 
Οι αριθμοι με το αστερακι διπλα τους, ειναι ο συνολικος αριθμος συναλαγων τους, και οχι το ποσο προσφορας τους στο αντικειμενο. Στο μεταξυ το παιχνιδι το ειχα βρει πριν καποια χρονια επισης σφραγισμενο, που να ηξερα οτι κοστιζει τοσο...
 
Και το πιο τραγικο ειναι οτι αν καποιος δωσει οσα ζηταει ο τυπος πρεπει να πληρωσει ΚΑΙ τα εξοδα αποστολης :beer:
 
Getta Robo είπε:
Οι αριθμοι με το αστερακι διπλα τους, ειναι ο συνολικος αριθμος συναλαγων τους, και οχι το ποσο προσφορας τους στο αντικειμενο.
Thanks! ;)

Πάντως, είναι όντως τραγική ειρωνία να σου πληρώνει ο άλλος 5000 λίρες και να κολλάμε στις 2.5 μεταφορικά! :D

Θέλω να δω, αν τελικά θα το αγοράσει κάποιος - είμαι πάρα πολύ περίεργη! :)
 
Πίσω
Μπλουζα