Ενδιαφέρουσες διαδικτυακές δημοπρασίες για το Snes (Ebay κτλ...)

Αυτό είναι που αποκαλώ η υπέρτατη δημοπρασία!! To συγκεκριμένο snes system είναι το μοναδικό κομμάτι σφραγισμένο και είναι σε τέλεια κατάσταση! 4 ημέρες πριν το τέλος και έχει ήδη φθάσει στις £2,450.00!! Το παράδοξο εδώ είναι ότι μου το προσέφερε ο πωλητής για 600 λίρες πριν το βάλει στο ebay και αρνήθηκα. Αν και δε συλλέγω ούτε με συγκινούν οι κονσόλες, αυτός εδώ είναι μοναδικό κομμάτι!! Είμαι περίεργος να δω πόσο θα τελειώσει....

Super Nintendo UK edition sealed!!

%24%28KGrHqZHJCQE7yy+2m3JBO+Gcvp%219Q~~60_3.JPG


http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-FACTORY-SEALED-Super-Nintendo-Snes-Console-MINT-N64-NES-gamecube-Retro-/260924092542?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D1%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D5284744893843400859
 
Ειναι πολλαααααααα τα λεφτα!!Εγω κοιταω στο ebay για το super mario rpg σε pal version απο περιεργεια να δω τι τιμη θα επιανε αλλα pal εκδοση του συγκεκριμενου παιχνιδιου δεν βρηκα πουθενα!Το καλυτερο βεβαια ειναι η σφραγισμενη εκδοση του zelda κοντα στα 600 ευρω.
 
Τέτοιες υστερίες βλέπω από τους Νιντεντάκηδες και κρατάω καβατζωμένο ένα σφραγισμένο Gamecube και ένα σφραγισμένο DSi XL Mario 25th Anniversary.

Σε άλλα 10-15 χρονάκια θα κονομήσω γερά. Αν και το Mario καλό θα ήταν να το κρατήσω 25 ακόμα χρόνια για την 50η επέτειο...θα τσιμπάει 10χίλιαρο τότε, lol :p
 
Maddog είπε:
Τέτοιες υστερίες βλέπω από τους Νιντεντάκηδες και κρατάω καβατζωμένο ένα σφραγισμένο Gamecube και ένα σφραγισμένο DSi XL Mario 25th Anniversary.Σε άλλα 10-15 χρονάκια θα κονομήσω γερά. Αν και το Mario καλό θα ήταν να το κρατήσω 25 ακόμα χρόνια για την 50η επέτειο...θα τσιμπάει 10χίλιαρο τότε, lol :p
Ωραιος φιλε :D Να βαλω και γω ενα ποσο αν ειναι να συνεργαστουμε :p
 
Αντί για επενδύσεις σε λίρες, μετοχές και άλλες μπούρδες, θα επενδύουμε σε σφραγισμένα Nintendo. Έτσι θα λυθεί οριστικά το πρόβλημα του Ελληνικού χρέους.

You heard it here first. :)

Tip: και εκείνο το Zelda Anniversary 3DS το κόβω για καλή επένδυση... :p :p:p
 
Υπάρχουν άλλα 3 sealed UK κομμάτια σε συλλογές μελών του assemblergames.
 
To Super Mario RPG δεν είχε κυκλοφορήσει pal, μόνο στην Αμερική και στην Ιαπωνία. Ακόμα θυμάμαι το ελληνικό Gamepro που είχε σημοσιεύσει σε αρκετά τεύχη τον οδήγό στρατηγικής του παιχνιδιού που δεν είχε κυκλοφορήσει στην ελληνική αγορά...
 
Ισχυει. Ακομα και η Ιταλικη κυκλοφορια, ηταν bootlegs. Περι του εγχωριου gamepro και τον οδηγο στρατηγικης, ηταν ενα απο τα απειρα μερη του οπου η παραπληροφορηση πηγαινε συννεφο..
 
Χαχα!!! Προσπάθησα να το κερδίσω αλλά μάταια στην τιμή που έφτασε. Χαίρομαι πάντως που το πήρε φίλος και θα συναντηθεί με τον πωλητή για να το πάρει. Επική αυτή η δημοπρασία καθώς είναι μακράν το πιο ακριβό PAL παιγνίδι αυτή τη στιγμή και δε μιλάω μόνο για snes αλλά γενικότερα. Θεωρώ ότι για την κατάσταση του Secret of Mana η τιμή ήταν πολύ υψηλή αλλά επειδή είναι το μοναδικό κομμάτι που υπάρχει έως σήμερα ίσως είναι και λογικό. wow!!! Δεν έχω λόγια.....
 
10.000 λιρες??!!??
 
οταν εισαι συλεκτης πρεπει να υπαρχει και χρημα.Δεν γεινεται να περνει καποιος ενα παιχνιδι σφραγισμενο 10000 λιρες και να μην εχει λεφτα.Προσωπικα θα γεινομουν συλεκτης μονο για σκοπο το κερδος να παρω κατι 1 και αν μπορεσω μελοντικα να το πουλησω 10.Θελω να παιζω τα παιχνιδια να τα πινω τα αιμα οχι νακαθομαι και να τα κοιταω μεσα σε μια ζελατινα.Φυσικα δεν ειμαι συλεκτης και δεν εχω καμια ορεξη να γεινω γιαυτο μαλον δεν καταλαβαινω την τρελα του καθε συλεκτη σφραγισμενων παιχνιδιων.
 
Φίλε metalcandyman, η συλλογή σφραγισμένων είναι η φυσική εξέλιξη κάθε συλλέκτη. Όλοι στην αρχή συλλέγουν τα cartridges μόνο για να έχουν τα παιγνίδια που έπαιζαν μικροί. Έπειτα θέλουν και το κουτάκι για να τους θυμίζει πως ήταν το παιγνίδι όταν το αγόρασαν πρώτη φορά από το κατάστημα, μετά το ψάχνουν σε όσο καλλίτερη κατάσταση γίνεται για ακριβώς τον ίδιο λόγο και τέλος.......καταλήγουν στην κορυφή της πυραμίδας, τα σφραγισμένα.

Δεν μπορείς να φανταστείς το συναίσθημα αυτού του ανθρώπου όταν θα πιάσει αυτό το Secret of Mana στα χέρια του και θα του θυμίσει την ημέρα εκείνη που πήγε στο κατάστημα της Αγγλίας να το αγοράσει σε αυτήν ακριβώς την κατάσταση.
 
Σωστα τα λες Geo αλλα δεν παυει να θελει "γερο" πορτοφολι το σπορ! :D
 
geo2004z είπε:
Φίλε metalcandyman, η συλλογή σφραγισμένων είναι η φυσική εξέλιξη κάθε συλλέκτη. Όλοι στην αρχή συλλέγουν τα cartridges μόνο για να έχουν τα παιγνίδια που έπαιζαν μικροί. Έπειτα θέλουν και το κουτάκι για να τους θυμίζει πως ήταν το παιγνίδι όταν το αγόρασαν πρώτη φορά από το κατάστημα, μετά το ψάχνουν σε όσο καλλίτερη κατάσταση γίνεται για ακριβώς τον ίδιο λόγο και τέλος.......καταλήγουν στην κορυφή της πυραμίδας, τα σφραγισμένα.
Δεν μπορείς να φανταστείς το συναίσθημα αυτού του ανθρώπου όταν θα πιάσει αυτό το Secret of Mana στα χέρια του και θα του θυμίσει την ημέρα εκείνη που πήγε στο κατάστημα της Αγγλίας να το αγοράσει σε αυτήν ακριβώς την κατάσταση.
+1000 ετσι ακριβως ειναι τα πραματα.
 
εντυπωσιακή η τιμή που έκλεισε :eek: .
 
Wally είπε:
Όχι, Wally μου! 10.100 λίρες! (μην απαξιώνεις τις 100 λίρες! :D )

geo2004z είπε:
Δεν μπορείς να φανταστείς το συναίσθημα αυτού του ανθρώπου όταν θα πιάσει αυτό το Secret of Mana στα χέρια του και θα του θυμίσει την ημέρα εκείνη που πήγε στο κατάστημα της Αγγλίας να το αγοράσει σε αυτήν ακριβώς την κατάσταση.
Φαντάζομαι ότι λίγοι μπορούμε να το καταλάβουμε... Από την άλλη βέβαια, δε μπορώ να σας περιγράψω την πρώτη φορά που έπαιξα το Super Mario World μετά από πολλά χρόνια σε emulator... Μόνο που δε βούρκωσα από τη συγκίνηση!

Μεταφέροντας αναλογικά αυτό το συναίσθημα, με το συναίσθημα του να παίρνω στα χέρια μου ξανά το σφραγισμένο cartridge, σα να "παγώνει" ο χρόνος και να γίνομαι ξανά παιδί - ε, κάπου μπορεί να πάει το μυαλό μου! :D
 
geo2004z είπε:
Φίλε metalcandyman, η συλλογή σφραγισμένων είναι η φυσική εξέλιξη κάθε συλλέκτη. Όλοι στην αρχή συλλέγουν τα cartridges μόνο για να έχουν τα παιγνίδια που έπαιζαν μικροί. Έπειτα θέλουν και το κουτάκι για να τους θυμίζει πως ήταν το παιγνίδι όταν το αγόρασαν πρώτη φορά από το κατάστημα, μετά το ψάχνουν σε όσο καλλίτερη κατάσταση γίνεται για ακριβώς τον ίδιο λόγο και τέλος.......καταλήγουν στην κορυφή της πυραμίδας, τα σφραγισμένα.
Δεν μπορείς να φανταστείς το συναίσθημα αυτού του ανθρώπου όταν θα πιάσει αυτό το Secret of Mana στα χέρια του και θα του θυμίσει την ημέρα εκείνη που πήγε στο κατάστημα της Αγγλίας να το αγοράσει σε αυτήν ακριβώς την κατάσταση.
Τετοια συναισθηματα δεν εχω και δεν με νοιαζη αν βρω κατι που εχω να παιξω παρα πολλα χρονια ητε μονο την κασσετα η με το κουτι η με ζελατινα.Με φτανει που θα το εχω.Γενικα παντως συφωνω σε ολα ωσα λες φιλε Geo και καταλαβαινω καθε συλεκτη που συλεγη απο το πιο απλο μεχρι το πιο εξεζητημενο.Και γω εχω συλογες απο διαφορα πραγματα και ειμαι ακριβψως οπως τα λες.Απλα με αυτα που εγραψα ηθελα να πω οτι ωσο καλη θεληση και να εχει καποιος τον πρωτο λογο εχει το χρημα γιαυτο το χομπι με τα σφραγισμενα παιχνιδια.
 
Πίσω
Μπλουζα